bHokFQok
bHokFQoo
bHokFQos
programy
kategorie
bHokFQol

Naukowcy ostrzegają przed astmą burzową. Groźne zjawisko podczas burzy

Osoby chorujące na płuca, astmatycy, alergicy oraz osoby mające inne problemy z oddychaniem, narażone są na niebezpieczeństwo ze strony burzy. Mowa o zjawisku, które nosi nazwę astma burzowa. Występuje ono podczas nawałnic oraz tuż po nich. Rozpraszane są wówczas cząsteczki alergenów w powietrzu, które atakują wyżej wymienione osoby, powodując problemy z oddychaniem. Dlatego niezalecane po burzy jest otwieranie okien, by pyłki te nie znalazły się w mieszkaniu. Najbardziej znanym przypadkiem wystąpienia tego zjawiska była potężna burza w Melbourne w Australii, która miała miejsce w listopadzie 2016 roku. Tuż po nawałnicy, służby ratunkowe otrzymały wezwanie o pomoc od ponad 14 tysięcy ludzi. Wszyscy skarżyli się na duże problemy z oddychaniem. Aż 9 tysięcy z nich trafiło do szpitali, natomiast do 10 osób w wieku od 18 do 57 lat, pomoc przybyła za późno. Zmarli w swoich domach. Od tamtej pory naukowcy badają problem astmy burzowej. Amerykańska organizacja...

rozwiń
30-06-2021
289 reakcji
48
145
96
Podziel się
bHokFQon
Komentarze (96)
30-06-2021
Mateo
To dotyczy chyba suchej, burzy piaskowej niż takiej normalnej jak znamy w Polsce. U nas w 99% zawsze przy burzy jest opad deszczu czy śniegu co oczyszcza powietrze. Kto...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (96)

Programy Wirtualnej Polski

bHokFQox
KOMENTARZE
(96)
Mateo
2 lata temu
To dotyczy chyba suchej, burzy piaskowej niż takiej normalnej jak znamy w Polsce. U nas w 99% zawsze przy burzy jest opad deszczu czy śniegu co oczyszcza powietrze. Kto taki bzdury pisze?
Punisher
2 lata temu
siedźcie w domach najlepiej w maseczkach , najlepiej w dwóch i nie otwierajcie okien
dm1
2 lata temu
Ja okna nie zamykam w czasie burzy. Zawsze mam uchylone, chyba że silny wiatr zmusza mnie do zamknięcia. I żyję już ładnych parę lat na tym świecie. Prędzej umrę z braku powietrza niż od powietrza po burzy.
bHokFQoP
bbbb
2 lata temu
Ktoś powiedział, że życie to śmiertelna choroba. Oddychać po burzy nie wolno. 90% naszej żywności jeść nie wolno. Qrva, jakim cudem jeszcze żyjemy na tym świecie?
XD.
2 lata temu
Gdzie jest rząd? Potrzebujemy burzowego lockdownu!
Najnowsze komentarze (96)
Mkk
2 lata temu
"Najpierw słychać głośny grzmot, następnie zapada cisza i następuje uderzenie pioruna" Pierwszy na świecie przypadek, gdy dźwięk rozchodzi się szybciej niż światło.
polki7
2 lata temu
to prawda
hab
2 lata temu
Mimo, że burze w tym rejonie zazwyczaj z opadami, deszczem, jednak z reguły i z wiatrem. Najważniejszym, aby podczas burzy wystawić za okno świnty obraz. Wówczas piorun zamiast w dom, wali w obraz.
azi
2 lata temu
to pewnie niedługo zaatakuje nas pandemia astmy po burzowej i koncerny farmaceutyczne wymyślą szczepionkę poburzową i nareszcie koronowirus odleci w niebyt.
kinia
2 lata temu
siedźcie w domach i czytajcie biografię Kaczora
Bluesssss;)
2 lata temu
:))) no już trudno to czytać! i przyjmować! Niestrawność!
🤣🤣🤣
2 lata temu
Idźcie się zaszczepić o skompromitowani 🤣
Tylko
2 lata temu
Jak zwykle totalne bzdury na tym nędznym portaliku
bHokFQoH
Co za ciemnia...
2 lata temu
Po burzy nie ma w powietrzu większości alergenów, bo spłkał je deszcz. Problemy oddechowe wywołuje duża ilość ozonu.
hahahahahaha
2 lata temu
Podczas wyładowań tworzy się ozon który wdycham głęboko i ozonuje cały organizm
Astmatyk
2 lata temu
Wypowiadają się tu ludzie, którzy nic nie wiedzą o astmie. Rzeczywiście tuż po burzy, szczególnie, gdy nadal jest ciepło, bardzo ciężko mi się oddycha. Po kilkunastu minutach powietrze staje się rześkie i czuje się bardzo dobrze.
Ala
2 lata temu
Co to za bzdura?? Jestem alergikiem i astmatykiem i uwielbiam świeże powietrze po burzy, łatwiej się oddycha. Natomiast przeszkadza mi duchota przed burzą.
babcia
2 lata temu
To już przechodzi ludzkie pojęcie !! Czy nikt już nie panuje nad bzdurami zamieszczanymi w internecie??? Po burzy jest najczystsze powietrze!! W powietrzu czuć jeszcze ozon, rześkość !! Szlag trafia smog i inne bzdury !!!
norman z szaf...
2 lata temu
Po burzy to prezes będzie mieć wyprane skarpetki bo kicia nie potrafi prać...
...
Następna strona
bHokFQpj
bHokFQoq
bHokFQpq
bHokFQpr