bFHrtbvo
bFHrtbvs
bFHrtbvw
programy
kategorie
bFHrtbvp

Naukowcy ostrzegają przed astmą burzową. Groźne zjawisko podczas burzy

Osoby chorujące na płuca, astmatycy, alergicy oraz osoby mające inne problemy z oddychaniem, narażone są na niebezpieczeństwo ze strony burzy. Mowa o zjawisku, które nosi nazwę astma burzowa. Występuje ono podczas nawałnic oraz tuż po nich. Rozpraszane są wówczas cząsteczki alergenów w powietrzu, które atakują wyżej wymienione osoby, powodując problemy z oddychaniem. Dlatego niezalecane po burzy jest otwieranie okien, by pyłki te nie znalazły się w mieszkaniu. Najbardziej znanym przypadkiem wystąpienia tego zjawiska była potężna burza w Melbourne w Australii, która miała miejsce w listopadzie 2016 roku. Tuż po nawałnicy, służby ratunkowe otrzymały wezwanie o pomoc od ponad 14 tysięcy ludzi. Wszyscy skarżyli się na duże problemy z oddychaniem. Aż 9 tysięcy z nich trafiło do szpitali, natomiast do 10 osób w wieku od 18 do 57 lat, pomoc przybyła za późno. Zmarli w swoich domach. Od tamtej pory naukowcy badają problem astmy burzowej. Amerykańska organizacja...

rozwiń
30-06-2021
289 reakcji
48
145
96
Podziel się
Komentarze (96)
30-06-2021
Mateo
To dotyczy chyba suchej, burzy piaskowej niż takiej normalnej jak znamy w Polsce. U nas w 99% zawsze przy burzy jest opad deszczu czy śniegu co oczyszcza powietrze. Kto...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (96)

Programy Wirtualnej Polski

bFHrtbvB
KOMENTARZE
(96)
Mateo
11 miesięcy temu
To dotyczy chyba suchej, burzy piaskowej niż takiej normalnej jak znamy w Polsce. U nas w 99% zawsze przy burzy jest opad deszczu czy śniegu co oczyszcza powietrze. Kto taki bzdury pisze?
Punisher
11 miesięcy temu
siedźcie w domach najlepiej w maseczkach , najlepiej w dwóch i nie otwierajcie okien
dm1
11 miesięcy temu
Ja okna nie zamykam w czasie burzy. Zawsze mam uchylone, chyba że silny wiatr zmusza mnie do zamknięcia. I żyję już ładnych parę lat na tym świecie. Prędzej umrę z braku powietrza niż od powietrza po burzy.
bFHrtbvT
bbbb
11 miesięcy temu
Ktoś powiedział, że życie to śmiertelna choroba. Oddychać po burzy nie wolno. 90% naszej żywności jeść nie wolno. Qrva, jakim cudem jeszcze żyjemy na tym świecie?
XD.
11 miesięcy temu
Gdzie jest rząd? Potrzebujemy burzowego lockdownu!
Najnowsze komentarze (96)
Mkk
11 miesięcy temu
"Najpierw słychać głośny grzmot, następnie zapada cisza i następuje uderzenie pioruna" Pierwszy na świecie przypadek, gdy dźwięk rozchodzi się szybciej niż światło.
polki7
11 miesięcy temu
to prawda
hab
11 miesięcy temu
Mimo, że burze w tym rejonie zazwyczaj z opadami, deszczem, jednak z reguły i z wiatrem. Najważniejszym, aby podczas burzy wystawić za okno świnty obraz. Wówczas piorun zamiast w dom, wali w obraz.
azi
11 miesięcy temu
to pewnie niedługo zaatakuje nas pandemia astmy po burzowej i koncerny farmaceutyczne wymyślą szczepionkę poburzową i nareszcie koronowirus odleci w niebyt.
kinia
11 miesięcy temu
siedźcie w domach i czytajcie biografię Kaczora
Bluesssss;)
11 miesięcy temu
:))) no już trudno to czytać! i przyjmować! Niestrawność!
🤣🤣🤣
11 miesięcy temu
Idźcie się zaszczepić o skompromitowani 🤣
Tylko
11 miesięcy temu