programy
kategorie

"Nie tylko w tej sprawie ma wiele na sumieniu". Ostry komentarz pod adresem arcybiskupa Dzięgi

- Arcybiskup Andrzej Dzięga powinien jak najbardziej ponieść konsekwencje, bo jest to ewidentne zaniedbanie, które podlega normom oceny już kanonicznej, którą wprowadził papież Franciszek - powiedział w programie "Newsroom" w WP ks. Jacek Prusak. Skomentował w ten sposób działania arcybiskupa względem Józefa G., który jest byłym proboszczem w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ostrowcu Świętokrzyskim i właśnie został skazany na trzy lata więzienia za molestowanie 12-latka w 2005 i 2006 roku. Jak donosi Radio Ostrowiec, Dzięga - ówczesny biskup sandomierski - wiedział o zarzutach pedofilskich wobec Józefa G., bo molestowany nastolatek powiadomił kurię o tym, co go spotkało. Zamiast jednak postąpić zgodnie z obowiązującymi zasadami, jedynie przeniósł księdza do innej parafii. - Arcybiskup Dzięga nie tylko w tej konkretnej sprawie ma wiele na sumieniu. Wszyscy wiemy, że był takim hamulcowym, jeśli chodzi o wprowadzanie norm watykańskich i jeśli chodzi o...

rozwiń
647 reakcji
416
96
135
Podziel się
Komentarze (135)
01-10-2021
tokPapież powinien zwolnić wszystkich biskupów obecnych i emerytowanych i zabrać wszystkie przewieje oraz wynagrodzenie do kwoty 2000.00 zł .To będzie najlepsza kara.
zobacz więcej komentarzy (135)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(135)
tok
2 lata temu
Papież powinien zwolnić wszystkich biskupów obecnych i emerytowanych i zabrać wszystkie przewieje oraz wynagrodzenie do kwoty 2000.00 zł .To będzie najlepsza kara.
Paweł
2 lata temu
Nasi biskupi boją się prawdy uważając, że ona podważy i tak już słaby autorytet Kościoła.
Patriota
2 lata temu
Zboczeńców i ich świadomych obrońców należ po prostu osądzić i zamknąć w więzieniu, a firma powinna wypłacić odszkodowania poszkodowanym.
Urban🙏
2 lata temu
W Polsce jest 78 biskupów . Gdyby tak 50 z nich papież wysłał na emerytury nic by się nie stało . Kościoły stały by nadal , wiernych i tak z każdym dniem ubywa , a państwo zaoszczędziłoby kilka miliardów . Precedens jest, kilka lat temu papież , ku radości wiernych którzy mieli juź dosyć wyskoków hierarchów pogonił w Chile cały episkopat , mianował nowych i kościół nie upadł..
z Pucka
2 lata temu
dzień jak codzień
Najnowsze komentarze (135)
prawda
2 lata temu
Nawet jak zabiorą Im pensje to i tak będą żyli w luksusie , bo będą mieć za :pogrzeby śluby chrzest, msze, taca , ziemia ( dotacja z Uni) itd itd .
Jola
2 lata temu
Nasi biskupi robią co chcą i są nietykalni ale jedno jest pewne Pan Bóg ich osądzi sprawiedliwie
IRENA
2 lata temu
A kto by był powodem zgorszenia dla jednego z tych najmniejszych temu lepiej by było uwiazac kamień u szyi i rzucić się w morze .Skoro zatem Jezus który jest żywą świątynia JHVH tak zawyrokował to ja innego wyroku nie oczekuje Bo tylko przebaczenie tego skrzywdzonego dziecka może go uratować przed piekłem. Jeśli ktoś udzielał podczas spowiedzi odpuszczenia grzechów stawał się współ winnym grzechu .Nie sadźcie A nie będziecie sądzeni A przecierz spowiedź jest rodzajem sądu nad człowiekiem. Żaden człowiek nie jest aniołem A listy w apokalipsie św Jana są do nich skierowane nie do biskupów jak tłumaczycie czy Papierza.. Myli się kto myśli że jest nieomylny.Kosciół są to wszyscy LUDZIE wyznający prawdziwą wiarę modlący się i pełniący DOBRE uczynki . Jezus Chrystus nazywał ich swoimi bracmi nie sługami A zatem nie stwożýł kościoła Chierarchicznego wręcz go potępił bo powiedział kto by zwas chciał być największy niech będzie waszym sługą. A SLUGA NIE WIE CO CZYNI PAN. PROSZĘ PRZEKAZAĆ PAPIERZOWI ZE ANIOŁOWIE OGLĄDAJĄ BOGA I ZNIM PRZEBYWAJA . BÓG NIE MUSI DO NICH LISTOW PISAĆ . A skoro Jezus powiedział że jest jednością z ojcem to przysyłając swojego ducha podczas eucharysti przychodzi powtórnie abyśmy przez spożywanie jego ciała i krwi mieli dostęp do ojca bo Duch Święty w nim przebywa.A skoro ciało Jezusa utworzone zostało z ciała i krwi Maryi to i ona jest współuczestnikiem zbawienia. EWA została stworzona z materiału genetycznego czyli kości. JEZUSA POCZETO PRZEZ DUCHA Świętego za zgodą Marii bo jako Izraelitka znała prawdę o Mesjaszu . Izrael Hostia SŁOWA czyli żywy sakramet.
Robol
2 lata temu
Tylko czekać aż oddzielą się od Watykanu aby dalej robić swoje.
ksionc
2 lata temu
A co to jest biskup?
Inga
2 lata temu
Papież powinien zwolnić skompromitowanych biskupów. Ich miejsce jest w PiSie.
wolność
2 lata temu
słowo molestowanie powinno być przeklęte do końca czasów. Utrudnia egzekwowanie od dzieci dobrej nauki, grzecznego i uprzejmego zachowania w stosunku do wszystkich, bogatych i miłych relacji społecznych. Tylko częściowy przykład- animatorzy na wczasach. Dotyczy to też dorosłych, kobiet w pracy. I dobrze już w Polsce było. DO końca PRL, do roku 1994-1997. Utrudnianie w kontynuacji patriarchalnego systemu społecznego opartego na organizacji, bezpieczeństwie i szacunku. A nie takie psiuby jak na zachodzie, gdzie nikt do nikogo się nie odzywa, a dzieci mają tylko uciekać. I TO JEST UPOWSZECHNIANE PRZEZ POLICJĘ, POLICJE. TO POLICJA SYSTEMU, A NIE LUDZI. BO RZEKOMO TO IM(!) PASUJE
Wilno 2020
2 lata temu
Jednej sprawy - tak myślę - prawie nikt, mimo tak wielkich i oczywistych postępów na nauce ,nie chce wziąć pod uwagę. Duża część hierarchów jest już wiekowa. Przekroczyła moment kiedy są zdolni do tego by podejmować odważne, trudne decyzje. Oni, jak inni starzy ludzie, chcą trwać. Trwać. A przy tym wielu z nich chce trwać niosąc dobro. A młodzi, bezwzględni to wykorzystują. Tak było i jest i będzie na całym świecie.
Michał Archan...
2 lata temu
Ty Prusak leć do prus
rem
2 lata temu
PRAW MORALNYCH trudno się doszukać
Tp1
2 lata temu
Wszyscy duchowni to podstarzałe dzieciaki, uformowane i wychowane w odosobnieniu przez podstarzałe dzieciaki.
Polak
2 lata temu
Przerażenie bierze jaką przestępczą organizacją jest Kościół Katolicki w Polsce a Kaczyński grzmi : "Atak na Kościół Katolicki w Polsce jest atakiem na Polskę!!! " Porażające!
Jerzy
2 lata temu
Byłem studentem księdza profesora, kultura, wielka wiedza, pewność siebie i zasady. Kontakt z księdzem profesorem wzbudzał do niego wielki szacunek. Szkoda ze zasady były tylko dla innych…
rem
2 lata temu
oglądając programy telewizyjne Starożytni Kosmici , istoty których nie widzimy są jak najbardziej realne , ale nie są to istoty duchowe . Zastanawiam się w czyim imieniu działają ludzie zajmujący się wiarą. Bo moralność wyłazi i krzyczy.
...
Następna strona