bCXtbnVg
bCXtbnVk
bCXtbnVo
programy
kategorie
bCXtbnVh

Nie zatrzymał się przed pasami. Tragiczny finał złamania przepisów

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nadmierna prędkość to jeden z grzechów głównych kierowców w Polsce. Niestety, w ten sposób dochodzi do bardzo wielu wypadków z udziałem pieszych. W Raciborzu doszło niestety do tego typu sytuacji. Trzy nastolatki przechodząc przez pasy, zostały potrącone przez samochód dostawczy, który nie zatrzymał się przed pasami. Kierowca busa tym bardziej powinien był zachować ostrożność, gdyż chwilę wcześniej samochód na sąsiednim pasie zatrzymał się, aby przepuścić nastolatki. Wszystkie trzy dziewczyny w wieku 15 i 16 lat trafiły z obrażeniami do szpitala.

121 reakcji
11
35
75
Podziel się
Komentarze (75)
wczoraj (08:40)
BGA
Wina kierowcy - to oczywiste. Ale czy wchodząc na przejście dla pieszych jesteście pewni, że kierowca się zatrzyma, że nie jest pijany, pod wpływem narkotyków lub...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (75)

Programy Wirtualnej Polski

bCXtbnVt
KOMENTARZE
(75)
BGA
wczoraj
Wina kierowcy - to oczywiste. Ale czy wchodząc na przejście dla pieszych jesteście pewni, że kierowca się zatrzyma, że nie jest pijany, pod wpływem narkotyków lub rozmawia przez telefon. Trzeba stosować zasadę ograniczonego zaufania i się zawsze upewnić, a nie powierzać swoje zdrowie i życie w ręce innego człowieka o którym nic nie wiemy - bo ja mam pierwszeństwo. Tylko potem na cmentarzu lub w szpitalu czy to jest wazne kto miał pierwszeństwo ?
senior
wczoraj
wiadomo ze wina kierowcy ale piesi w tym wypadku tez bez rozumu nie rozumiem jak mozna przechodzic przez przejscie i nie zerknac czy czasami cos mnie nie rozjedzie
MNN
24 godz. temu
Oczywiście na wstępie napiszę, ze ewidentna wina kierowcy. A dodam tylko taką moją historię. Zbliżając się autem do przejścia dla pieszych chodnikiem szła sobie rodzinka z wózkiem, ja nie do końca ufając ich intencjom, mimo, że szli chodnikiem i nawet nie ustawili się w kierunku przejścia zacząłem zwalniać i ich obserwować. I wtedy ojciec rodziny bez jakiegokolwiek ruchu głową odbił na przejście, wchodząc na niego nawet nie prostopadle tylko stawiając pierwszy krok na jezdni i dopiero w drugim na pasach przejścia. Oczywiście zmusiło mnie to do nagłego hamowania, ale z racji tego, że się na taką ewentualność przygotowywałem zatrzymałem się przed pasami. I niby wszystko ok, ale że było to lato i jechałem z opuszczonymi szybami usłyszałem krzyk kobiety do ojca rodziny .."Jak chodzisz, nawet nie spojrzałeś i jeszcze z wózkiem włazisz, dziecko chcesz zabić?" na co ojciec rodziny "Nie znasz się ja tu mam pierwszeństwo". Jako, że jestem spokojnym człowiek, przez odsunięta szybę powiedziałem w kierunku ojca rodziny żeby jednak poczytał coś o wtargnięciu na jezdnie, ale nie mam pewności czy usłyszał, ponieważ bardzo dumnie kroczył z wózkiem przez przejście.... a morał hmmm pamiętajmy, że takim samym uczestnikiem ruchu jest zarówno kierowca jak i pieszy...
bCXtbnVL
Najnowsze komentarze (75)
Jero
3 godz. temu
W kilku komentarzach wyczytałem, że współwinne są dziewczyny, bo nie zatrzymały się widząc szybko jadące auto i to one weszły na jezdnię, a jezdnia jest dla samochodów przeznaczona. Niestety nie mogę się z tym zgodzić. Droga jest owszem nasza, kierowców i pieszy na drodze jest intruzem, jeśli wtargnie-ginie. Ale przejście jest dla pieszych, tak się nazywa, bo na przejściu to my, kierowcy jesteśmy intruzami, pieszy jest "u siebie". Owszem jest grupa kierowców wykorzystujących masę i siłę jaką daje im rozpędzone auto i wymuszają pierwszeństwo przed pieszymi. Podobnie jak istnieje grupa osób wymuszająca siłą określone zachowania na żonach, dzieciach, czy innych osobach słabszych od nich. Mieszkam w Niemczech od kilkunastu lat i tutaj nawet na kursach uczą, że droga faktycznie jest moja. Pieszy się zagapi, wlezie, trudno. Płaci. Zdrowiem, życiem no i oczywiście za moje szkody. Pieszy, albo jego rodzina jeśli pieszy zginie. Jeśli ja wjadę na przejście, przypominam dla pieszych, bo się zagapię, celowo, przypadkiem -płacę. Bo wjechałem na obszar, który do mnie nie należy, on jak nazwa wskazuje, należy do pieszych. Zakładam że kierowca dostawczaka nie kupił prawa jazdy na bazarku, jest człowiekiem w pełni władz umysłowych, wiedział że przed przejściem dla pieszych powinien zachować ostrożność, a jeśli przed przejściem stało już inne auto, szczególną ostrożność. Wszystko jedno z jakiego powodu wjechał na przejście, mimo że przed przejściem stało już inne auto. To na nim spoczywa wyłączna odpowiedzialność. To proste.
RACIBORZANIN
4 godz. temu
To jest Odrostrada a nie AUTOSTRADA.
RACIBORZANIN
4 godz. temu
Ludzie co Wy za głupoty piszecie ta lica to Odrostrada a nie AUTOSTRADA
🤐🤐🤐
4 godz. temu
Nigdy nikomu nie do końca wierzyłem i nie wierzę (nawet żonie a zwłaszcza dzieciom) może do końca nie jest mi z tym dobrze ale dzięki takiemu podejściu do życia uniknąłem wielu kłopotów
werh
4 godz. temu
Nauczcie się K.....a Jeżdzić na miejscu rodziców połamał bym tego kierowcę
krzysiek
4 godz. temu
rowerzyści też potrafią wjeżdżać na przejście które jest wyłącznie dla pieszych i to nawet się nie rozejrzawszy takich to bym rozszarpał mimo iż sam jestem rowerzystą
sowka
14 godz. temu
Ciekawe czy media i te glopki od ustaw mają tego świadomość że narażają ludzi na śmierć lub kalectwo. A może tak przy każdym przejściu postawić sygnalizacje, a tym bardziej jak jest więcej pasów ruchu a przejść tysiące i to co 100 metrów. Łatwo się zagapić. Kierowca nie wyprzedzał na przejściu ten drugi stał nieruchomo co może zmylić jadącego swoim drugim pasem.
Marek
14 godz. temu
Cmentarze są pełne tych, co mieli pierwszeństwo
bCXtbnVD
Jolas
14 godz. temu
Dziwna sytuacja - 3 małolaty same na drodze - O czym to rozmawiały ze byly az tak zajete zeby nie popatrzec co się dzieje na drodze? Kierowca winien? - no nie do końca.... A może tylko rozmawiały ze soba przez telefon - przecież użytkownik drogi z ubezpieczeniem - płaci za to mandaty...!!! A może rozmawiały o pierwszej ciąży??? musiał to być bardzo zajmujący temat że same wpadły na samochód nie na zabezpieczenie się przed ciążą..? No i kierowca zapłaci ?
Jolus
14 godz. temu
Jako kierowca od wielu lat - mam pytanie do Psycho ruchu drogowego - Czy czasem nie przesadziliście z tym pierwszeństwem dla pieszych? Tu drugie pytanie - Kto jest bardziej winny Ten co jedzie i myśli czy ten co łazi jak baran po drodze tego pierwszego? No i stare pytanie - dlaczego tylko kierowca płaci ubezpieczenia?
bbb
15 godz. temu
W US pieszy nie musi przechodzic po posach i ma zawsze pierszenstwo gdziekolwiek przechodzi, nawet jesli stoi na poboczu i ma zamiar przesc, ma pierszenstwo. Jesli kierowca potraci pieszego zawsze bedzie mial prawo przeciw sobie i konsekwencje sa bardzo, bardzo kosztowne, areszt, utrata prawajazdy, podwyzszone ubezpieczenie, odszkodowanie etc.. Nie ma czestych wypadkow potracenia przechdnia. Kazdy kierowca wie ze nie moze sobie na to pozwolic i wie ze musi uwazac na perzechodnia. Niekorzy kierowcy wsrod Polakow nazywaja przechdniow"swiete krowy', czasem wolno przechdza i kierowca musi czekac, ale ten system dziala efektywnie. Mysle ze prawo odnosne tego musi byc zmienione w Polsce, zbyt czesto czytam ze ktos albo utracil zycie albo doznal obrazen.
znafca
15 godz. temu
Wszystkie te tragiczne wypadki na przejściach dla pieszych obciążają ustawodawcę który wprowadził takie przepisy. Kiedyś też były przejścia dla pieszych ale nie dawały one takich przywilejów przechodniom.Dziś przechodzeń(na przejściu czuje się i jest " świętą krową")Jest toi szczególnie niebezpieczne dla przechodniów gdy jest więcej niż jeden pas ruchu na jezdni.Nie zdziwię się jak tacy ustawodawcy niedługo wprowadzą dla kolei przepis o pierwszeństwie dla przechodzących przez tory.
JWM
15 godz. temu
Przepis, który koniecznie trzeba wprowadzić to - "na jezdniach dwupasmowych wszystkie przejścia dla pieszych muszą być ze światłami". Per saldo to pewnie bedzie o wiele tańsze niż hospitalizacja potrącanych. Inaczej to każda jazda lewym pasem to wyprzedzanie albo przed albo już na przejściu dla pieszych. Przy dużym ruchu samochody jadą oboma pasami niezależnie i ciągle...A powinny przed każdym przejściem wciskać się na prawy!
leo33
15 godz. temu
Taka mała propozycja używanie telefonu podczas jazdy mandat 1000 zł i pozbawienie prawa jazdy na 3 miesiące tak jak za przekroczenie prędkości. Każda osoba przechodząca przez pasy używająca telefonu czy do oglądania czy rozmowy przez niego mandat 1500 zł, bo butów nie zabiorą jak kierowcy prawa jazdy . Zapłaci taki jeden z drugim to by się zastanowili.
...
Następna strona
bCXtbnWf
bCXtbnVm
bCXtbnWm
bCXtbnWn