bETOcURM
bETOcURQ
bETOcURU
programy
kategorie
bETOcURN

Niebezpieczny barszcz sosnowskiego. Nadleśnictwo Baligród ostrzega przed tą rośliną

Powoduje bolesne poparzenia oraz degradację środowiska – mowa o barszczu Sosnowskiego. Ponad 60 lat temu wprowadzony został do uprawy w krajach bloku wschodniego jako roślina pastewna. Później okazało się, że barszcz jest niezwykle inwazyjny. Nadleśnictwo Baligród w mediach społecznościowych udostępniło nagranie, na którym leśnicy pokazują całą łąkę porośniętą tą rośliną. – Tu teren jest koszony, więc te one nie są takie wysokie, a potrafią urosnąć nawet na 3,5 metra. Łodygi są wtedy grubości nogi – opisuje jeden z nich. Barszcz Sosnowskiego zawiera soki, które mogą być niebezpieczne dla ludzi i wywołują poważne zmiany skórne. Przy bezpośrednim kontakcie może dojść nawet do oparzeń II i III stopnia. W skrajnych przypadkach skutek może być śmiertelny. Roślina występuje najczęściej na opustoszałych terenach i łąkach, jednak można ją też spotkać bliżej miast. Barszcz z wyglądu przypomina koper, zbudowany jest z zielonej łodygi i białych, gęstych kwiatów. Jest...

rozwiń
55 reakcji
9
8
38
Podziel się
Komentarze (38)
12-07-2021
JanuszPiękne selfi można robić w tych chabaziach , nie trzeba rolnikom deptać rzepaków. Czekam która pierwsza infulcerka zamieści zdjęcie na swoim profilu.
zobacz więcej komentarzy (38)

Programy Wirtualnej Polski

bETOcURZ
KOMENTARZE
(38)
Janusz
5 miesięcy temu
Piękne selfi można robić w tych chabaziach , nie trzeba rolnikom deptać rzepaków. Czekam która pierwsza infulcerka zamieści zdjęcie na swoim profilu.
SS2.
5 miesięcy temu
Posadzić barszcz pod sejmem !
Stak
5 miesięcy temu
Zamiast drzew może wytniecie barszcz????
bETOcUSr
eme
5 miesięcy temu
i nie ma komu tym się zająć, ot i służby w naszym kraju, ale pieniądze biorą bo im się należy
Asai
5 miesięcy temu
W okolicach Magurskiego Parku Narodowego też pełno barszczu rośnie
Najnowsze komentarze (38)
sasa
5 miesięcy temu
A JA LUBIĘ BARSZCZ UKRAIŃSKI
Dziadek z wio...
5 miesięcy temu
Teraz wiem dlaczego tak pilnują jednej willi na Mickiewicza w Warszawie. Otóż boją się, że Brylanta ktoś barszczem poczęstuje.
daga
5 miesięcy temu
na trasie w okolicach Józefowa na lubelszczyźnie masa tego rośnie.... pierwsszy raz widzialam.
łone
5 miesięcy temu
"Te one"? Cóż za kunszt staropolski
mar
5 miesięcy temu
Barszcz kwietnie i nic z tym nie robią.:)
hmm
5 miesięcy temu
A gdyby posadzić tam ziemniaki, byłby barszcz z ziemniakami.
erverve
5 miesięcy temu
szczepionka na covid zrobiona w 6 miesiecy , ba i to taka która dziala na kolejne mutacje delta , lambda - ganiusze , a z barszczem sobie poradzić nie mogą ,,, ,,,, ,,,,
PRAWDA
5 miesięcy temu
ZMUSIC SPADKOBIERCOW KOMUNY MILLERA CZARZASTEGO I RESZTE BANY BY ZAJELI SIE LIKWIDACJA TYCH UPRAW .PRZECIEZ TO ICH PARTYJNI KUMPLE SCIAGNEL TO Z ROSJI
bETOcUSj
barni
5 miesięcy temu
Pomiędzy Walbrzychem a Jedliną -Zdrój trasa na olszyniec rośnie co roku i to w całkiem sporych ilościach Jakoś włodarzom to nie przeszkadza więc rozśiewa się bez przeszkód !!!
mario
5 miesięcy temu
Sąsiad się ubezpieczył i lekko się tym poparzył i dostał sporą kasę. Nowy interes
edo
5 miesięcy temu
To spora szansa na hodowlę kóz , mięso i mleko kozy jest wyborne . Tu nigdy nie wiadomo co z czym zrobić . Polska alchemia : zamiana złota w ugór , srebra w gu..no itd... .
rumcajs
5 miesięcy temu
Właściwa nazwa ,, ZEMSTA STALINA'' .Należy znależć tego kacyka KTÓRY zgodził się to dziadostwo przyjąć do POLSKI , dziś w NAGRODĘ JEGO RODZINA POWINNA WYTĘPIĆ TO DO OSTATNIEJ ROŚLINKI .
iniektor
5 miesięcy temu
A może robić barszczowi zastrzyki z rundupu. Strykawka z roztworem i iniekcja w łodygę może byłaby sposobem na ograniczenie zarazy. Destrukcja byłyby ograniczona tylko do jednej rośliny.
gośćzzz
5 miesięcy temu
To Niesiołowski sadził, a teraz tylko szczaw i szczaw
bETOcUSL
bETOcURS
bETOcUSS
bETOcUST