bGjyXcwk
bGjyXcwo
bGjyXcws
programy
kategorie
bGjyXcwl

Niemcy. Krematoria nie nadążają z paleniem zwłok

W tym krematorium w Niemczach trumny dosłownie się piętrzą. Wśród zmarłych są ofiary koronawirusa. - Niekiedy w ciągu doby zgonów jest więcej, niż jesteśmy w stanie dokonać kremacji. Jest to trudne dla naszych pracowników - mówi Gerold Munster, kierownik krematorium. Nie ma miejsca na ceremonie. Trumny ze zmarłymi na COVID-19 są specjalnie oznaczane. Istnieje obawa, że w związku z rozwojem pandemii, zgonów będzie coraz więcej. Jak podaje Federalny Urząd Statystyczny, od 21 do 27 grudnia zmarło co najmniej 24470 osób. Liczba zgonów w tym okresie jest o około 31 proc. wyższa niż średnia z lat 2016 do 2019. Materiał Deutsche Welle. Chcesz się dowiedzieć więcej, zajrzyj na stronę Deutsche Welle.

151 reakcji
26
60
65
Podziel się
Komentarze (65)
28-01-2021
JamChodzi o jedno konkretne krematorium które obsługuje wiele gmin związkowych. Jak zwykle ktoś popuścił wodze fantazji
zobacz więcej komentarzy (65)

Programy Wirtualnej Polski

bGjyXcwx
KOMENTARZE
(65)
Jam
2 lata temu
Chodzi o jedno konkretne krematorium które obsługuje wiele gmin związkowych. Jak zwykle ktoś popuścił wodze fantazji
Bernard
2 lata temu
Artykuł z pewnością sponsorowany, bo jest w nim wierutne kłamstwo. W Niemczech od początku epidemii zmarło na tą chorobę 54,5 tysiąca. Jak zatem mogło w ciągu 6 grudniowych dni umrzeć 24,5 tys.? Niemcy liczą sobie 83 mln mieszkańców a zmarło ich 54,5 tys. czyli na jeden milion mieszkańców przypada 656 zgonów. Polska liczy 38 mln, co przy 36000 zgonów daje na milion mieszkańców 947 zgonów. Czyli jest to o połowę więcej niż w Niemczech. Owszem w Niemczech jest bardzo źle, ale w Polsce za to tragicznie.
hb769hjgf
2 lata temu
Liczba zgonów rośnie, bo społeczeństwo starzeje się z roku na rok.
bGjyXcwP
Ha ha
2 lata temu
Bzdura taka sama jak rzekome tysiące trumien w Bergamo. Włosi najpierw w Bergamo zamknęli wtedy aż 4 z 7 tamtejszych krematoriow i potem ogłosili, że nie dają rady!! Fakt, po zamknięciu ponad połowy przestali dawać radę. Ciekawe co teraz wymyślili Niemcy.
czepiam się
2 lata temu
w Niemcach czy w Niemczech ?
Najnowsze komentarze (65)
Boolo2
rok temu
No kto jak kto, ale niemcy nienadążają z kremowanie, tyle lat praktyki i wszystko na marne. Wstyd niemiaszki oj wielki wstyd.
Bolek
2 lata temu
Niemcy potomkowie mitycznego narodu Nazistow maja prolemy z paleniem zwlok ? Technologi nie przekazali ? W 1944 w Warszawie palili znacznie wiecej...dziennie.
Hmm
2 lata temu
Próbują uruchomić ponownie Auschwitz ?
xxx
2 lata temu
nie no w to już nie uwierzę że niemieckie krematoria nie nadążają, toż przecież już w latach 40 mieli niezłe wyniki w tej branży....
rave
2 lata temu
to moze niech przerabiaja na mydło? ten naród ma w tym duże doswiadczenie...
kolo
2 lata temu
Jak to mają problem to dziadkowie i tatusie nie przekazali wiedzy jak szybko i sprawnie utylizować ludzi?
Dzido
2 lata temu
Nich nie marudzą doświadczenie mają
Euro
2 lata temu
Jak to jest, że w Niemczech są wszędzie dostępne maski ffp2 a u nas w aptekach z e r o .
bGjyXcwH
Kasia
2 lata temu
Co to sie dzieje, kraj z,takim doswiadczeniem w budowaniu krematoriow,a,do tego tach wydajnych ma problem, nie wierze
chudy gk
2 lata temu
Klamstwa i blage dziennie umiera w Niemczech okolo 2.500 osöb i nie bylo takiego dnia w ostatnich miesiäcach aby liczby zgonöw byly wieksze przeciwnie sä ponizej sredniej mozna sprawdzic na countrymeters lub innych statystykach live
Antropolog
2 lata temu
A co w Polsce , brakuje juz ziemii na cmentarze , bo Polak mający wielkie ego musi miec wieki pomnik , stawiają pałace w alejach cmentarnych, mimo , ze za zycia ledwo wiązali koniec z końcem , maja przerost ambicji jak ich wódz Kaczyński . A na wszystkich świętych wydaj miliony kasy na bezguście tj sztuczne kwiaty i miliony kolorowych zniczy które wygladaja jak iluminacja na Boze Narodzenia i jada przez Polske na koniec swiata na groby , na rauszu zabijajac w setki innych niewinnych. Oto Polska natura i mentalnosc. Sentiment, Pomniki i smolensk Kaczynskiego.
Zed
2 lata temu
Chowajcie ciała w ziemi. Paląc je przyczyniacie się do powstawania dwutlenku węgla , smogu , u pyłu zawieszanego w powietrzu którym oddychamy.
PYREK
2 lata temu
Każda osoba nienosząca maseczek, ale łażąca z kinolem na wierzchu ma na łapskach krew. To, że ci ludzie to teraz czytają oznacza, że dożyli tego dnia, lecz innym to się nie udało właśnie przez chamskie nieodpowiedzialne zachowania niewierzących w pandemię półgłówków.
Cris
2 lata temu
taaa..... koronościemy ciąg dalszy !!
...
Następna strona
bGjyXcxj
bGjyXcwq
bGjyXcxq
bGjyXcxr