programy
kategorie

Niemieckie U-Booty. Tak naziści w ciągu godziny stracili dwa groźne okręty

1 marca 1941 r. z Kanady do Wielkiej Brytanii wypłynął konwój HX 112 41 statków z dużym zaopatrzeniem m.in. ropy. W połowie miesiąca, u wybrzeży Islandii, konwój zaatakowały niemieckie U-bootwaffe. Dzięki brawurowej akcji Brytyjczyków, Niemcy w ciągu godziny stracili dwa najgroźniejsze dotąd na Atlantyku okręty. Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: W ciągu godziny Niemcy stracili dwa najgroźniejsze U-Booty. Otto Kretschmer błagał Brytyjczyków, by go ratowali .

170 reakcji
29
32
109
Podziel się
Komentarze (109)
26-02-2021
cezarDlaczego w tytule jest słowo naziści a nie niemcy.
zobacz więcej komentarzy (109)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(109)
cezar
3 lata temu
Dlaczego w tytule jest słowo naziści a nie niemcy.
antrakt
3 lata temu
Jacy naziści ? Raczej Niemcy, kto służył w marynarce, niemieccy żołnierze . To jest ta poprawność polityczna
wombat
3 lata temu
To kto stracił? naziści czy Niemcy???
Uber Allez
3 lata temu
Kto to są naziści? Przybysze z innej planety?
ewa
3 lata temu
naziści ??? nie było takiego państwa ! pewnie o zwyrodniałych NIEMCÓW wam chodziło :)
Najnowsze komentarze (109)
astronom
3 lata temu
Naziści czyli uciekinierzy z planety Nazi
Edek
3 lata temu
Obozy koncentracyjne były wytworem Niemców ale za przyzwoleniem całego niemieckiego narodu.Koszt kremacji w obozie to 2 marki więc bardziej się opłacało pod koniec wojny wypożyczać ludzi i ich wyniszczać fizycznie.W 1944 r 20 procent pracowników w Niemczech to byli pracownicy przymusowi.Niewolnicy pracujący w takich firmach jak Bayern,Kruup,VW a także u zwykłych gospodarzy w majątkach.Każdy Niemiec który wynajmował niewolnika za zaledwie 6-7marek eksploatował go do granic możliwości.To był biznes który napędzał całą Niemiecką gospodarkę.Każdy Niemiec,nawet ten pasywny był świadom niewolnictwa i cały teren rzeszy i terenów okupowanych można uznać za Niemieckie obozy Śmierci. A kto wybrał w wyborach nazistów? NSDAP liczyła w 1933, 700 tys. członków. Niemcy miały wtedy ponad 65 milinów ludzi. To kto walczył, mordował, kradł w całej Europie naziści czy Niemcy. Trzeba odpowiadać za swoje akty przy urnie wyborczej. NSDAP została wybrana w DEMOKRATYCZNYCH wyborach. Jakie obywatelstwo mieli Ci Naziści? Niemeckie! Czemu w Polsce na tramwajach, ławkach, parkach, kinach itp. były napisy ''Nur für Deutsche'' (tylko dla Niemców), a nie ''Nur für Nazis'' (tylko dla Nazistów)? Wynika z tego, że sami Niemcy nie wiedzieli, że są Nazistami, a wy to wiecie...
Krystian
3 lata temu
Niemcy byli dobrym narodem. Tylko będący marginesem społeczeństwa esesmani i gestapowcy byli źli. Poza tym pod Niemców podszywali się jacyś naziści. Taki przekaz historyczny nas czeka.
vbe
3 lata temu
Naziści = Niemcy tylko i wyłącznie.
Domino
3 lata temu
Trzeba było zostawić, żeby zdechli w wodzie. Nie mieli litości atakując każdą jednostkę takie same zasady powinni stosować alianci. Zero litości.
Zbyszek
3 lata temu
NIEMCY,NIEMCY I JESZCZE RAZ NIEMCY.
solo
3 lata temu
A kto wybrał w wyborach nazistów? NSDAP liczyła w 1933, 700 tys. członków. Niemcy miały wtedy ponad 65 milinów ludzi. To kto walczył, mordował, kradł w całej Europie naziści czy Niemcy. Trzeba odpowiadać za swoje akty przy urnie wyborczej. NSDAP została wybrana w DEMOKRATYCZNYCH wyborach
to ja
3 lata temu
Kochani dobry niemiec to martwy niemiec i tyle mam do powiedzenia w tym temacie. Tylko żal, że nie udało się wybić ruskim i aliantom wszystkich byłby dziś spokój a nie jakaś tam IV rzesza pod płaszczykiem UE
Krótko i na t...
3 lata temu
Jakie obywatelstwo mieli Ci Naziści?Niemieckie! Więc byli to Niemcy! Za kilka lat dowiemy się że po odszkodowania wojenne mamy się zgłosić do Nazistów a nie Niemców.
sandra91
3 lata temu
Przecież to były niemeckie okręty podwodne. Po co je oddali nazistom?
aj waj
3 lata temu
Kto to byli ci "naziści"?!
hr. Roll Mops
3 lata temu
to czyje to były okręty, nazistów czy Niemców, jak rozumiem nazizm nie tylko dotyczy Niemców , ale i tych co uwierzyli w ich ideologię, ale w artykule jest mowa o okrętach niemieckich, to prawda ze na nich pływali także min.Polacy z Kaszub, ale czy oni byli nazistami czy tylko marynarzami służącymi na okrętach niemieckich. Powiedzmy sobie uczciwie, 70% Niemców nie było nazistami, choć walczyło za wielkie Niemcy, to tak jak powiedzieć ze wszyscy Żydzi są syjonistami,nie są, choć walczą o swój Izrael. Lepiej nazywać rzeczy po imieniu, a nie przypisywać takie określenia jak naziści, syjoniści czy komuniści.
ewa
3 lata temu
niemieckie Uboty dla Nazistów ahahaha przerzucanie odpowiedzialności z Niemiec na sprawcę zastępczego tj. Nazistów przy użyciu polskojęzycznych mediów już się dawno zaczęło, a wp jest w tym liderem w Polsce .... za kilka lat dowiemy się kim byli Naziści, z pewnością nie będą to Niemcy
cogito ergo s...
3 lata temu
2 niemieckie u-booty a w nich nazisci tak zaczyna pisac art. anonomowy dziennikarz wirtualnej; pozwala to nam rozwiazac zagadke,ze nazisci ukradli dwa niemieckie okrety ,ktore zatopili anglicy i dalej; by nie obrazic niemcow, w swojej glupocie przekroczyl rzeke rubikon jak julliusz cezar ,wyspinal sie na szczyt himalajow i by byc wyzej zaczal fruwac.-gratulacje i owacje na stojaca dla najmadrzejszego z wirtualnej.
...
Następna strona