programy
kategorie

Niepokojące doniesienia ws. Giertycha i Wrzosek. "Kamiński powinien ustąpić ze stanowiska"

Agencja Associated Press ujawniła, że mecenas Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek padli ofiarą inwigilacji przy pomocy oprogramowania szpiegowskiego Pegasus. Doniesienia komentował w programie "Tłit" Wirtualnej Polski płk Grzegorz Małecki - były szef Agencji Wywiadu. W jego ocenie "tego rodzaju instrumenty szpiegowskie stosowane w Polsce w stosunku do obywateli to ewidentne nadużycie władzy". - Jeśli się potwierdzi, że tego rodzaju praktyki miały miejsce, to trzeba powiedzieć o łamaniu prawa - nie wiem, czy przez rząd, ale na pewno przez instytucje, które temu rządowi podlegają - podkreślił. - Odpowiedzialność karna w stosunku do funkcjonariuszy publicznych, którzy tego rodzaju działania podejmują, jest kwestią niebudzącą wątpliwości - oznajmił Małecki. Pytany, czy minister Mariusz Kamiński powinien podać się do dymisji, stwierdził, że Kamiński powinien ustąpić ze stanowiska, a decyzję o dymisji powinien podjąć premier. - Tego rodzaju informacja obciąża...

rozwiń
4 reakcje
1
2
1
Podziel się
Komentarze (1)
21-12-2021
czytDla mnie wiarygodne są tylko informacje wolnych mediów- Liberation i TVP info . Zaiste jest ich niewiele ale nie ilość a jakość!.
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(1)
czyt
2 lata temu
Dla mnie wiarygodne są tylko informacje wolnych mediów- Liberation i TVP info . Zaiste jest ich niewiele ale nie ilość a jakość!.
Najnowsze komentarze (1)
czyt
2 lata temu
Dla mnie wiarygodne są tylko informacje wolnych mediów- Liberation i TVP info . Zaiste jest ich niewiele ale nie ilość a jakość!.