bEhgKqjo
bEhgKqjs
bEhgKqjw
programy
kategorie
bEhgKqjp

Niespokojnie we wschodniej Ukrainie. "To było straszne, bałam się"

Dzieci w Mariupolu ćwiczą ewakuację. Mieszkają kilometr od linii frontu. Wiele z nich nie pamięta czasu bez wojny. - W 2014 roku siedziałam z mamą dwa miesiące w piwnicy. Nigdy nie myślałam, że wojna do nas dotrze. Pamiętam informacje w telewizji. To wydawało się tak nierealne, jak z filmu. Potem pocisk trafił w dom sąsiada. Pobiegliśmy do piwnicy i nasłuchiwaliśmy. To było straszne, bałam się - mówi jedna z dziewczyn. Materiał Deutsche Welle. Chcesz się dowiedzieć więcej, zajrzyj na stronę Deutsche Welle.

26-04-2021
111 reakcji
22
35
54
Podziel się
Komentarze (54)
26-04-2021
GrzegorzPolskie dzieci ukrywały się w piwnicach,strychach, komórkach przed ukraińskimi mordercami.Czy o nich też będziecie pisać?
zobacz więcej komentarzy (54)

Programy Wirtualnej Polski

bEhgKqjB
KOMENTARZE
(54)
Grzegorz
2 miesiące temu
Polskie dzieci ukrywały się w piwnicach,strychach, komórkach przed ukraińskimi mordercami.Czy o nich też będziecie pisać?
hej
2 miesiące temu
podziękujcie banderowcom i usa bo kiedyś Ukraina się budowała teraz macie majdan i taki b w kraju że wszyscy uciekają
jas
2 miesiące temu
Bo dla jednych jesteśmy tanimi robolami a dla drugich goyami bez żadnych praw.
bEhgKqjT
Milus
2 miesiące temu
Przypomnijcie im Wołyń
Grzegorz
2 miesiące temu
Polskie dzieci też ukrywały się w piwnicach przed ukrainskimi mordercami, niestety bezskutecznie. Czy o nich też napiszecie?
Najnowsze komentarze (54)
Quentin
2 miesiące temu
Gdyby jeden powiat w Polsce ściągnął jedną rodzinę z Donbasu to ponad 300 rodzin mogłoby spokojnie żyć. Przecież tam mieszkają polskie rodziny i Ukraińcy polskiego pochodzenia. Trzeba ewakuować z Donbasu wszystko co polskie.
Pete
2 miesiące temu
STOP propagandzie !!!
Andrzej Rutko...
2 miesiące temu
Mam 79 lat . W Powstanie Warszawskie te z 1 sierpnia 1944 ( a nie te z 19 kwietnia1943) przesiedziałem z Mamą i siostrą która urodziła się 6 sierpnia -- do końca Powstania w piwnicy przy ul. Szpitalnej. Pózniej wywózka i tułaczka .Czy jakiegoś Ukraińca obchodził mój los ?. Miałem wielkie szczęście ze nie wpadłem ich zbrukane krwią brudne łapy .
Gruby IV
2 miesiące temu
Skłócony Polak i Ukrainiec to młyn na wodę Rosji. Nie dajmy się ....
momoi
2 miesiące temu
Karma wraca Ukraińcy!
kotka
2 miesiące temu
Przestańcie sie litować nad ukraińcami/celowo małą literą/, to nie naród to plemię
dunia
2 miesiące temu
Dorze ze lysy... Chruszczew nie podarowal Ukraincam Moskwy i Krakowa, czy w Polsce juz ucza ukrainskiej mowy zamiast rosyskiego?
Gość
2 miesiące temu
Ja też pamiętam jak siedzieliśmy całą rodziną w jednym pokoju, owinięci kocami, w trakcie zimy stulecia, bez wody i prądu, bez jedzenia. Bojac się wejścia Rosjan na polskie tereny. To było osiedle cegielszczaków, pracowników jednej z największych fabryk w Poznaniu. Jedno z największych skupisk osiedlowych ludzi pracujących razem. Tak bardzo się bano ich reakcji na stan wojenny, że trzeba było całe rodziny troszkę pogłodzić, wymrozić, przestraszyć... do dzisiaj nie lubię zimy, nie mogę marznąć. Do dzisiaj czuję to zimno i beznadzieję. Ale o tym już nikt nie pisze. Trzeba zapomnieć. Oby się udało. Bez hejtu proszę.
bEhgKqjL
Takinormalny
2 miesiące temu
My wszyscy cala populacja tego swiata chcemy zyc normalnie bez masek bez testow bez szczepienia jakims paskudztwem bez tej calej propagandy niech juz rzadzacy tym calym swiatem wymorduja w imie wirusa kto wg nich im zabiera tlen i niech sie ciesza ze zwyciezyli i sa niesmiertelni
ArtShow
2 miesiące temu
A gdyby to były Twoje dzieci to co byś napisał, oczytany historyku? Zapomnij historię i buduj lepszy świat.
ddan
2 miesiące temu
Ukraińcy budują swoje "samodzielne" państwo na bezprawiu, antykonstytucyjnym zamachu stanu, nacjonalistycznym bezprawiu i akceptacji rozkradania państwa przez oligarchów. Podszepty z zagranicy USA, W. Brytania, niestety również Polska i Litwa, przemieniły Ukrainą w narzędzie interesów USA, doprowadzając jednocześnie Ukrainą do silnych konfliktów wewnętrznych z wykluczeniem ludności rosyjskojęzycznej, zapaści gospodarczej i masowych wyjazdów Ukraińców "za chlebem".
KOmentator
2 miesiące temu
Idee pokoju i internacjonalistycznej przyjazni odeszly w zapomnienie wraz z upadkiem Gorbaczowa i podzialu przez niego Zwiazku Radzieckiego. Gdyby istanial Zwiazek Radziecki , mielibysmy dzisiaj pokoj, nie byloby wojen w Europie. Bylby taki sam internacjinalizm i przyjazn jakie pamietam z okresu, kiedy bylem mlodym czlowiekiem, nastolatkiej. Milowalismy sie nawzjajem. Ale kiedy w Europie doszedl do wladzy Wojtyla, zaczal siac nienawisc blizniego do blizniego i nawolywac do wojen, do krucjaty !!!! Tak sie to zaczelo !!!!
czego się boj...
2 miesiące temu
przecież USA, Unia Europejska i Zjednoczone Emiraty Arabskie chętnie przyjmą każdą dziewczynę - szejkowie mają kasę i chuć, a europejskie domy publiczne też na nie czekają z otwartymi drzwiami. Nikogo nie obchodzi ich los. Liczy się kasa. Reszta to polityka
Przemek
2 miesiące temu
Jeśli nie szanujedz swoich sąsiadów tzn że nie szanujesz siebie. Pomyśl o tym następnym razem kiedy zapragniesz przelać swoją gorycz na słowa. Zapanuj nad sobą a sam zobaczysz że będzie Ci się żyć lepiej. A życie masz jedno zadbaj o bliskich i o swój komfort życia i pozwól żyć innym.
bEhgKqkn
bEhgKqju
bEhgKqku
bEhgKqkv