bFghAvlw
bFghAvlA
bFghAvlE
programy
kategorie
bFghAvlx

Nietypowa ekshumacja leśnej mogiły w pobliżu Drawska

Nietypowej ekshumacji leśnej mogiły w okolicy Drawska dokonali pracownicy stowarzyszenia POMOST. Nietypowej, ponieważ szczątków w grobie było niewiele, co według badaczy wskazuje na wcześniejsze prace prowadzone w tym miejscu. W leśnej mogile odkryto szczątki niemieckiego żołnierza z okresu drugiej wojny światowej, a dokładniej z 1945 roku. Naukowcy proszą na portalu społecznościowym o pomoc, ponieważ nie mają większej wiedzy o losach mogiły. Jeśli ktoś miałby wiedzę na temat historii tego miejsca, proszony jest o kontakt ze stowarzyszeniem POMOST. Nie jest to jedyne odkrycie stowarzyszenia, całkiem nie dawno odkryli szczątki na starym cmentarzu w Poznaniu, gdzie ma powstać plac zabaw.

23-12-2020
102 reakcje
29
40
33
Podziel się
Komentarze (33)
23-12-2020
PiotrNie brakuje nieetycznych detektorystów, którzy dla chęci zysku rozkopują groby, w lasach w Gdyni jest wiele rozkopanych pochówków z 1939 i 1945 roku. Wstyd i hańba,
zobacz więcej komentarzy (33)

Programy Wirtualnej Polski

bFghAvlJ
KOMENTARZE
(33)
Piotr
rok temu
Nie brakuje nieetycznych detektorystów, którzy dla chęci zysku rozkopują groby, w lasach w Gdyni jest wiele rozkopanych pochówków z 1939 i 1945 roku. Wstyd i hańba,
wybe
rok temu
Po co ruszali grób w lesie? Może tyle z niego zostało po wybuchu? Mój krewny rozerwany przez minę wcale nie ma mogiły. Plac zabaw na byłym cmentarzu. Tylko w PL !
carlos
rok temu
W lasach niedaleko Czaplinka odkryłem kilka grobów zapewne z II wś. celowo nie podaję miejsca i nie zgłaszam nikomu żeby hieny nie rozkopały.
bFghAvmb
XLO
rok temu
Grób Hubala ,czyli Henryka Dobrzańskiego odnaleźli??? ...szukają ... ?
Polonista
rok temu
Oj, oj! Niedawno piszemy razem, a nie osobno. Oczy bolą gdy się patrzy na Wasz tekst: " ... całkiem nie dawno odkryli szczątki..."
Najnowsze komentarze (33)
inwalida
10 miesięcy temu
Ludzkich hien cmentarnych nie brakuje. Chyba nie ma miejscowości lub w jej okolicy aby hieny nie rozkopały grobów. A w niedzielę do kościoła.
Polak
10 miesięcy temu
Niech ten pomost zajmie sie szukaniem Polakow zakopanych w niemczech i rosji, a nie tymi bandytami- niemcami, którzy tylko dzieki Polskiej szlachetnosci zostali pochowani w POLSKIEJ ZIEMI
Max
rok temu
Proszę, nieznanego Niemca na terenach poniemieckich można sobie wykopać i szukać tzw. prawdy - tylko po co. A wtedy, gdy chodzi o rozstrzygnięcie naprawdę poważnej sprawy w celu ustalenia wszystkich okoliczności to ekshumować nie wolno. Bo może się okazać, że nie będzie idealnie pasować do scenariusza i coś straci z propagandowej siły rażenia.
*****
rok temu
Do tego powołano IPN tylko oni ekshumowali zwłoki nie tych co trzeba ...
Zizi
rok temu
Pewnie po wojnie polacy już wielokrotnie okradli ten grób, wszystko co miało jakąkolwiek wartość, nawet guziki, zabrali
Jerry
rok temu
ten niemiecki żołnierz zanim zginął, zamordował wielu Polaków.
luk
rok temu
Uwielbiam detektorystykę. Często o niej rozmawiam z rodakami niezwiązanymi z tą pasją. Wielekroć w trakcie rozmów w osłupienie wprawiało mnie stwierdzenie rozmówców: Tam są pochowani żołnierze, będzie można coś znaleźć...Jak można w ogóle pomyśleć o czymś takim, jakie są granice ludzkiej chciwości i braku honoru ???? Takie miejsca z pochylonym czołem, w zadumie i z pełnym szacunkiem dla zmarłych omijam z daleka !!!!
Ejej
rok temu
etyka moralna nakazuje ,by oznaczonych mogil nie ruszac ,wiec ??w imie jakiej idei hieny tam grzebaly ???????????????????????????????????..........
bFghAvlT
SzaryWilk
rok temu
No rzeczywiscie zaskakujace, ze w grobie byly zwloki. Normalnie mozna w takich miejscach znalezc nowa toyote.
Przepędzić ..
rok temu
na cztery wiatry tych kopaczy ! Cała Polska jest usiana gtobami różnych żołnierzy. A tu jakiś Pomost grzebie i nie daje spokoju pochowanym. To powinno zostać natychmiast zabronione.
kiki
rok temu
"całkiem nie dawno odkryli szczątki na starym cmentarzu " ????? Sensacja!! Szczatki na CMENTARZU!!!!!!!!
war saw
rok temu
czy otwieranie cudzego grobu to nie jest profanacja, karalna zresztą
geo.szew
rok temu
Przeciez tam nic nie ma ani nic nie widac.
Ci,
rok temu
co naszli ziemie tzw. wyzwolone, zachodnie zaczęli od rozkopania cmentarzy, przeróbki płyt cmentarnych, wywlekania nieboszczyków. Zobaczcie te cmentarze jeszcze dzisiaj zdewastowane.
bFghAvmv
bFghAvlC
bFghAvmC
bFghAvmD