bDYznSDE
bDYznSDI
bDYznSDM
programy
kategorie
bDYznSDF

Nietypowa ekshumacja leśnej mogiły w pobliżu Drawska

Nietypowej ekshumacji leśnej mogiły w okolicy Drawska dokonali pracownicy stowarzyszenia POMOST. Nietypowej, ponieważ szczątków w grobie było niewiele, co według badaczy wskazuje na wcześniejsze prace prowadzone w tym miejscu. W leśnej mogile odkryto szczątki niemieckiego żołnierza z okresu drugiej wojny światowej, a dokładniej z 1945 roku. Naukowcy proszą na portalu społecznościowym o pomoc, ponieważ nie mają większej wiedzy o losach mogiły. Jeśli ktoś miałby wiedzę na temat historii tego miejsca, proszony jest o kontakt ze stowarzyszeniem POMOST. Nie jest to jedyne odkrycie stowarzyszenia, całkiem nie dawno odkryli szczątki na starym cmentarzu w Poznaniu, gdzie ma powstać plac zabaw.

23-12-2020
100 reakcji
27
40
33
Podziel się
Komentarze (33)
23-12-2020
PiotrNie brakuje nieetycznych detektorystów, którzy dla chęci zysku rozkopują groby, w lasach w Gdyni jest wiele rozkopanych pochówków z 1939 i 1945 roku. Wstyd i hańba,
zobacz więcej komentarzy (33)

Programy Wirtualnej Polski

bDYznSDR
KOMENTARZE
(33)
Piotr
5 miesięcy temu
Nie brakuje nieetycznych detektorystów, którzy dla chęci zysku rozkopują groby, w lasach w Gdyni jest wiele rozkopanych pochówków z 1939 i 1945 roku. Wstyd i hańba,
wybe
5 miesięcy temu
Po co ruszali grób w lesie? Może tyle z niego zostało po wybuchu? Mój krewny rozerwany przez minę wcale nie ma mogiły. Plac zabaw na byłym cmentarzu. Tylko w PL !
carlos
5 miesięcy temu
W lasach niedaleko Czaplinka odkryłem kilka grobów zapewne z II wś. celowo nie podaję miejsca i nie zgłaszam nikomu żeby hieny nie rozkopały.
bDYznSEj
XLO
5 miesięcy temu
Grób Hubala ,czyli Henryka Dobrzańskiego odnaleźli??? ...szukają ... ?
war saw
5 miesięcy temu
czy otwieranie cudzego grobu to nie jest profanacja, karalna zresztą
Najnowsze komentarze (33)
inwalida
miesiąc temu
Ludzkich hien cmentarnych nie brakuje. Chyba nie ma miejscowości lub w jej okolicy aby hieny nie rozkopały grobów. A w niedzielę do kościoła.
Polak
miesiąc temu
Niech ten pomost zajmie sie szukaniem Polakow zakopanych w niemczech i rosji, a nie tymi bandytami- niemcami, którzy tylko dzieki Polskiej szlachetnosci zostali pochowani w POLSKIEJ ZIEMI
Max
4 miesiące temu
Proszę, nieznanego Niemca na terenach poniemieckich można sobie wykopać i szukać tzw. prawdy - tylko po co. A wtedy, gdy chodzi o rozstrzygnięcie naprawdę poważnej sprawy w celu ustalenia wszystkich okoliczności to ekshumować nie wolno. Bo może się okazać, że nie będzie idealnie pasować do scenariusza i coś straci z propagandowej siły rażenia.
*****
5 miesięcy temu
Do tego powołano IPN tylko oni ekshumowali zwłoki nie tych co trzeba ...
Zizi
5 miesięcy temu
Pewnie po wojnie polacy już wielokrotnie okradli ten grób, wszystko co miało jakąkolwiek wartość, nawet guziki, zabrali
Jerry
5 miesięcy temu
ten niemiecki żołnierz zanim zginął, zamordował wielu Polaków.
luk
5 miesięcy temu
Uwielbiam detektorystykę. Często o niej rozmawiam z rodakami niezwiązanymi z tą pasją. Wielekroć w trakcie rozmów w osłupienie wprawiało mnie stwierdzenie rozmówców: Tam są pochowani żołnierze, będzie można coś znaleźć...Jak można w ogóle pomyśleć o czymś takim, jakie są granice ludzkiej chciwości i braku honoru ???? Takie miejsca z pochylonym czołem, w zadumie i z pełnym szacunkiem dla zmarłych omijam z daleka !!!!
Ejej
5 miesięcy temu
etyka moralna nakazuje ,by oznaczonych mogil nie ruszac ,wiec ??w imie jakiej idei hieny tam grzebaly ???????????????????????????????????..........
bDYznSEb
SzaryWilk
5 miesięcy temu
No rzeczywiscie zaskakujace, ze w grobie byly zwloki. Normalnie mozna w takich miejscach znalezc nowa toyote.
Przepędzić ..
5 miesięcy temu
na cztery wiatry tych kopaczy ! Cała Polska jest usiana gtobami różnych żołnierzy. A tu jakiś Pomost grzebie i nie daje spokoju pochowanym. To powinno zostać natychmiast zabronione.
kiki
5 miesięcy temu
"całkiem nie dawno odkryli szczątki na starym cmentarzu " ????? Sensacja!! Szczatki na CMENTARZU!!!!!!!!
war saw
5 miesięcy temu
czy otwieranie cudzego grobu to nie jest profanacja, karalna zresztą
geo.szew
5 miesięcy temu
Przeciez tam nic nie ma ani nic nie widac.
Ci,
5 miesięcy temu
co naszli ziemie tzw. wyzwolone, zachodnie zaczęli od rozkopania cmentarzy, przeróbki płyt cmentarnych, wywlekania nieboszczyków. Zobaczcie te cmentarze jeszcze dzisiaj zdewastowane.
bDYznSED
bDYznSDK
bDYznSEK
bDYznSEL