programy
kategorie

Niezwykłe odkrycie z czasów biblijnego króla Salomona

Naukowcy z Izraela dokonali niezwykłego odkrycia sprzed 3000 lat. Archeolodzy pod kierownictwem Naamy Sukenik z Departamentu Starożytności Izraela oraz Erez Ben-Yosefa z Uniwersytetu w Tel Awiwie znaleźli między innymi włókna wełny barwionej na tzw. "królewską purpurę". Skrawek farbowanej nici pasuje do opisu purpurowych szat noszonych przez biblijnego króla Salomona lub kogoś z członków rodziny królewskiej. Na taki materiał mogły sobie pozwolić tylko osoby wysoko sytuowane w hierarchii społecznej. Znalezisko jest pierwszym tego typu pochodzącym z okresu Dawida i Salomona. Badania datowania radiowęglowego potwierdziły, że skrawek materiału pochodzi z około 1000 roku p.n.e. Co odpowiada okresom biblijnej monarchii Dawida i Salomona w Jerozolimie. Naukowcy oprócz włókien wełny, znaleźli skrawek tkaniny i chwost. Podkreślają, że odkryte materiały zachowały się w Dolinie Timny dzięki wyjątkowo suchemu klimatowi. Znajduje się w południowej cześć Izraela. Region ten...

rozwiń
29-01-2021
346 reakcji
129
148
69
Podziel się
Komentarze (69)
29-01-2021
DelioNiedługo odkopią szczeble drabiny jakubowej.
zobacz więcej komentarzy (69)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(69)
Delio
3 lata temu
Niedługo odkopią szczeble drabiny jakubowej.
zzzz
3 lata temu
a jakie są te wskazówki ???
Normal
3 lata temu
takich barwników używali już ludzie pierwotni, zanim w ogóle jakieś żydowskie plemiona zaistniały. Ani Salomon ani Dawid nie są postaciami historycznymi tak jak Biblia nie jest dokumentem historycznym lecz księgą religijną plemienną oparta na opowieściach, mitach i propagandzie. W każdej religii tak jest. Dlatego nie jest to żadne wielkie odkrycie i nie może być utożsamiane z kimkolwiek. Takich barwników używano w Egipcie, Asyrii, Babilonie, Persji Grecji, Rzymie itd. Typowa izraelska nadinterpretacja ma służyć celom propagandowym a nie naukowym.Archeologia już od stulecia , niestety, służy polityce nie nauce. Szkoda.
janko polak
3 lata temu
No ja cięęę nie mogę, jakie odkrycie i jeszcze zgadza się z bajkami i zwierzęta są w szoku
Nałkowiec
3 lata temu
Ciekawi mnie co powiedzą naukowcy za 20 000 lat, kiedy odkopią pałac czcigodnego, dostojnego, santo-subito ojca Tadeusza i będą prowadzić badania.
Najnowsze komentarze (69)
Polak
3 lata temu
W skrócie: Biblia jest jedną z najlepiej napisanych książek z gatunku fantastyki, która wspaniale przeplata losy postaci historycznych i postaci fantastycznych.
powiem tylko
3 lata temu
Niesamowite to są odkrycia sprzed 3 mln lat tylko jakoś nikt nie chce się do nich ustosunkować.
powiem tylko
3 lata temu
Niesamowite to sa odkrycia sprzed 3 mln lat tylko jakoś nikt tego nie chce skomentowac
Romek
3 lata temu
a boga nie ma i nie było tak po co kle.Pytam po raz kolejny PO CO ????
Rick
3 lata temu
Chyba trzeba pisać podręczniki historii od nowa! Znowu...
..,
3 lata temu
W moim lesie znalazłem skórę z bazyliszka. Kogo mam powiadomić?
ricki
3 lata temu
mysle ze odkopia jeszcze wiecej, zdolny narod podziwiam
TOR
3 lata temu
SENSACJA NAD SENSACJAMI,A KIEDY OŁGOSICIE JAK TAM Z UFO
wiara333
3 lata temu
Jak doic ludzi za wiare Teraz KOŚĆIÓŁ robi to od 2000 lat
Wiedrus
3 lata temu
Katolicyzm i chrzesc ijaństwo , to dwa róne wyznaia, Chrzescijaństwo powstało za czasów Jezusa , katolicyzm zaś 300 lat poniej , został zalozony przez cesarza rzymskiego Kostantego.!Glowa koscioła chrzescijańskiego jest Chrystus , zas Gowa kosciola katolickiego jest papiez ,[papieże]! Symbolem katolicyzmu jest krztz , symbolem chrzescijaństwa ryba.!
dsa
3 lata temu
i odkryli ze się szczepili Dawidy i Salomony. wow jakze historyczne wydarzenie
zapytam
3 lata temu
czy niewolnik w egipcie miał złoto?
hanna
3 lata temu
Zauwazcie , ze oprocz holocaustu ktory w europie trwajuz 76 lat , co chwile znajduje sie w Izraelu cos nowego zwiazanego z e starym Testamentem , nigdzie ihdziej ani w jordani syrii palestynie ,tylko tam a przeciez to kraje zydowskie
bangbang
3 lata temu
Im nie chcecie wieżyś,tylko watykan nie zmyśla i te wszystkie "relikwie" katolickie to prweda?
...
Następna strona