bDYfChEA
bDYfChEE
bDYfChEI
programy
kategorie
bDYfChEB

Niezwykłe właściwości fioletowych warzyw. Wszystko dzięki jednemu składnikowi

Spożywanie warzyw i owoców w ciągu dnia to podstawa prawidłowego żywienia. Każdy rodzaj zawiera unikalne właściwości prozdrowotne, które wpływają na nasze samopoczucie, wygląd i zdrowie. Fioletowe warzywa i owoce w tym kontekście są niezwykle potrzebne. Dzięki naturalnemu barwnikowi – antocyjanie, mogą pomóc w walce z najpoważniejszymi chorobami, w tym z nowotworami. Antocyjany nadają charakterystycznej barwy warzywom i owocom, ale oprócz tego, wpływają niszcząco na wolne rodniki, które odpowiadają za rozwój nowotworów. To nie jedyne zalety tej substancji. Oprócz tego posiada ona działanie przeciwzapalne oraz wpływa pozytywnie na naczynia krwionośne. Warto zatem włączyć do swojej diety takie warzywa jak czerwona kapusta, czarna porzeczka, maliny, śliwki, bakłażany, czerwoną cebulę oraz żurawinę. Najlepiej spożywać je w stanie surowym lub przygotowane w niewielkim stopniu, gdyż antocyjany ulegają zniszczeniu przy obróbce termicznej iraz gdy zawierające ją...

rozwiń
05-02-2021
143 reakcje
74
37
32
Podziel się
Komentarze (32)
05-02-2021
Des
Co chwila słychać o rewelacyjnych ziołach, warzywach i owocach, które "wymiatają" raka. Wszystko pomaga, bo tu jest substancja A, tam B, a jeszcze tam C. Ale jak już...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (32)

Programy Wirtualnej Polski

bDYfChEN
KOMENTARZE
(32)
Des
3 miesiące temu
Co chwila słychać o rewelacyjnych ziołach, warzywach i owocach, które "wymiatają" raka. Wszystko pomaga, bo tu jest substancja A, tam B, a jeszcze tam C. Ale jak już zachorujesz, to NIC nie pomoże.
owszem
3 miesiące temu
ale pod warunkiem, ze nie są naszpikowane glifosatem
Zstep
3 miesiące temu
We wszystkich medycynach opartych o starą/starożytną wiedzę składniki i sposób żywienia mają wysoką pozycje i rangę. A surowe owoce i warzywa to podstawa diety każdej cywilizacji. Nie ma w tym nic śmiesznego, czy wątpliwego. Człowiek jest tak skonstruowany, że posiada zdolności leczenia samoistnego pod jednym warunkiem, że dostarcza sam sobie odpowiednią ilość składników takich jak witaminy i mikroelementy. Ważne aby utrzymywał tzw. równowagę organizmu, w której utrzymaniu pomocne są różne metody takie jak nieprzejadanie się, posty, odtruwanie, pozbywanie się złogów - lewatywy, spożywanie istotnych dla organizmu wywarów z ziół, itp. To nie są śmieszne herezje, to nauka płynąca z tysięcy lat życia homo sapiens. Rak jest chorobą zwyrodnieniową własnych (a nie obcych) komórek i powstaje na skutek właśnie zachwiania równowagi organizmu. Do tego "zachwiania" dochodzi w ostatnim stuleciu tym łatwiej, im więcej chemii i sztucznych (np. GMO) składników pożywienia spożywamy. Do tej spożywanej chemii dochodzi ogromna ilość lekarstw i suplementów diety spożywanych ze strachu przed chorobami. Oraz coraz powszechniejszy sposób leczenia polegający na usuwaniu lekami objawów choroby, a nie jej przyczyny. To generuje kolejne problemy wynikające z braku prawidłowej diagnozy, a więc i leczenia. I tu wracamy do naszych babć, które unikały lekarzy jak ognia i żyły 80-100 lat.
bDYfChFf
Wili
3 miesiące temu
niektórym wymiata zdrowy rozsądek
xxxx
3 miesiące temu
Znajoma jadła wszystko co antyrakowe, zioła, przyprawy, warzywa i tak zachorowała.
Najnowsze komentarze (32)
mm263
3 miesiące temu
A ja zauważyłem jedno.Wszyscy ci dietetycy i fachowcy od zdrowego,według nich jedzenia,sprawiają wrażenie ludzi smutnych i niezadowolonych z życia.I w większości przypadków są jacyś tacy zaniedbani,czy zabiedzeni.
Cyrk
3 miesiące temu
Wiecie co ja zaczynam się zastanawiać kto pisze te wszystkie artykuły - naprawdę. To musi być ,,prawdziwa elita intelektualna kraju" - naprawdę ludzie czasem to nie wiem czy śmiać się czy płakać.
kpt.sowa
3 miesiące temu
blaznie za jakie grosze jak baklazany sa drogie .
co bedzie
3 miesiące temu
pierwsze lekarstwo na raka czy na głuPOte???
PRZECIEZ
3 miesiące temu
najwazniejsze sa geny a potem -zeby sobie nie szkodzic a wiec- nie palic , nie naduzywac alkoholu, nie obzerac sie , zazywac ruchu i nie zyc w stresie....a z zywnoscia to osobny temat- bo wszystko jest tak naszpikowane chemia- ze czlowiek bylby zdrowszy- gdyby odzwyczail sie od ...jedzenia
stary
3 miesiące temu
Zapomnieli o Aronii! Ci co znają i próbują kupić wiedzą dlaczego jest jej tak mało albo raczej wcale nie ma w sklepach.
Jar
3 miesiące temu
Potwornie słaba onkologia polska, ww szpitalu na Kopernika zatrudnia się smarkaczy po studiach jako onkologów!Najlepsze są Garncarska Kraków Gliwice!Dodatkowo rząd obcina pieniądze na leczenie nowotworów, za to ma na nagrody!
mark
3 miesiące temu
Zatruta żywność chyba nikomu nie pomaga.
bDYfChEX
tak tak
3 miesiące temu
pokruszony opłatek z wigilii popić wodą święconą +dwie zdrowaśki stówa na tacę i dożyjesz setki
emil
3 miesiące temu
Ja tam nie wiem,co komu co wymiata.Warto po prostu od czasu do czasu po sobie posprzątać-najlepiej we własnej głowie.Będzie zdrowiej!
dzieckowemgle
3 miesiące temu
Jestem zdania żeby przy sanepidzie utworzyć placówkę zatrudniającą ekspertów od zatruwania polskiej żywności 22 gatunkami świństw dodawanych pod pretekstami których opis byłby długi na 100 km.Placówka ta musiała by mieć drastyczne uprawnienia jak prokuratura.I nie mogło by być żadnego odwołania od jej werdyktu.Polska żywność ma coraz bardziej dyskusyjną jakość i nie ma co picować że jest inaczej.Ilość zachorowań na raka to pochodna naszego wyżywienia.Prawda czy fałsz?
atx
3 miesiące temu
kolejny kretyński artykuł na kliki, jutro będzie że powoduje raka ;(
ewa
3 miesiące temu
Nie ma dostępu do lekarzy to będziemy jedli owoce i żyli długo i szczęśliwie
Anna
3 miesiące temu
Teściowa mojej siostry ma 94 lata nie ma kartoteki u lekarza .Przeżyła syna który zmarł na raka w wieku 60 lat .Palacz od zawsze ,rak płuc.
bDYfChFz
bDYfChEG
bDYfChFG
bDYfChFH