bGkzBNNg
bGkzBNNk
bGkzBNNo
programy
kategorie
bGkzBNNh

Norylsk. Katastrofa ekologiczna. Ogromny wyciek oleju w północnej Rosji

Nawet 20 tys. ton oleju napędowego - tyle mogło dostać się do trzech lokalnych rzek i Morza Karskiego. W Norylsku, jednym z najbardziej wysuniętych miast na północy Rosji, doszło do awarii elektrociepłowni nr 3. Przejeżdżające przez kałużę auto nagle stanęło w ogniu. Dopiero wtedy pracownicy fabryki dowiedzieli się o skażeniu. Skala zanieczyszczenia może być ogromna. Na obszarze Kraju Krasnojarskiego wprowadzono stan nadzwyczajny. Sprawą zajęły się służby i prokuratura. Właściciel elektrowni poinformował, że szybko udało się zebrać 100 ton oleju. Sam koncern działa bez zmian. Olej napędowy jest bardziej toksyczny od ropy. Straty dla przyrody i samej elektrowni mogą być gigantyczne. Już w 2016 r. w Norylsku doszło do innej katastrofy ekologicznej. Świat obiegły wtedy zdjęcia czerwonej rzeki.

227 reakcji
24
155
48
Podziel się
Komentarze (48)
03-06-2020
iwCO TAKIEGO SIĘ STAŁO , W ROSJI TO NORMA , TU WYCIEK , TAM EKSPLOZJA , BRAK CIEPŁA ŻE SOPLE WISZĄ W DOMU NIC NOWEGO .
zobacz więcej komentarzy (48)

Programy Wirtualnej Polski

bGkzBNNt
KOMENTARZE
(48)
iw
2 lata temu
CO TAKIEGO SIĘ STAŁO , W ROSJI TO NORMA , TU WYCIEK , TAM EKSPLOZJA , BRAK CIEPŁA ŻE SOPLE WISZĄ W DOMU NIC NOWEGO .
qperNIK
2 lata temu
U Ruskich to normalne. Przepiją spirytusem.
herszt
2 lata temu
czekam na protest greenpeace
bGkzBNNL
Żenada po pol...
2 lata temu
Jesteście ludzie żenujący jak 1,50 zł w kieszeni przecież i u Rosjan i w Polsce i Ameryce czy na wyspie Św Bolka i Lolka chodzi o tą samą naszą wspólną i jedną tylko Ziemię. Czasem nawet ze styropianem w głowie warto pomyśleć co się pisze.
sali
2 lata temu
swiat jest spisany na straty przez ta mamone ziemia to jedne wielkie smietnisko najbogatsi ludzie swiata do tego doprowadzili nic nie szanuja tylko kasa kasa kasa
Najnowsze komentarze (48)
emerytka
2 lata temu
Pani posłanka Kempa jest za mało wyedukowana aby krytykować autorytety.Pamiętam jak zaproszona do telewizji potrafiła tylko deklamowac przekazy dnia !!Kiepska europosłanka,bez żadnych zasług.
A B C
2 lata temu
Tragiczna sytuacja, na 3 miliony 100 respiratorów? Przeliczcie to na Polskę 1400 czy 1500 respiratorów ma 38 milionów. Dalej odpowiedzcie sobie sami. To Syria, bieda uchodźcy i Polska kraj miodem i mlekiem płynący. Bzdury propaganda pis i rzeczywistość.
żabka
2 lata temu
norylsk, najbardziej zanieczyszczone miasto na świecie, 100 mln ton loeju w te lub we w te chyba nie robi różnicy
Takie są fakt...
2 lata temu
W dzienniku telewizyjnym ADR podano, że zbiornik z tym olejem opałowym się odkształcił, bo wieczna zmazlina pod zbiornikiem się rozmroziła i zbiornik się pękł. Z tego powodu; olej opałowy wyciekł. Oleju było około 21000 ton.Prezydent Putin się zdenerwował, że dopiero po dwóch dniach został o tym poinformowany.
Tylko Raconal...
2 lata temu
Znikło im 20 tys. ton oleju napędowego a fabryka się nawet nie zorientowała. Brawo Putin brawo TY.
Bretan
2 lata temu
W Norylsku już nie ma żadnej przyrody i to od bardzo dawna. Rabunkowa "gospodarka" najpierw ZSSR a później żydowskich oligarchów zniszczyła tam już wszystko.
OBOWIAZEK NAS...
2 lata temu
ABY NIE MILCZECZ PRZYPOMINACZ SWIATU ZAGROZENIA RUSKIE SWIATU DZISIAJ DZEJE SIE U RUSKICH A JUTRO U SASIEDNICH PANSTW RUSKICH NIE MOWIAC O ZAGROZENIU ICH ARESENALU ZBROJENIOWEGO DLA SWIATA MILCZENIE JEST STRACHEM STRACH JEST LATWO BYC MANIPULOWANY A TO RUSKI SYSTEM RZADZENIA
Stanisław Ani...
2 lata temu
Rad jak walczyć dzielnie z wyciekiem powinien udzielić im R. Trzaskowski. Np żeby autami wszędzie jeździli sprawdzając, czy się zapalą..
bGkzBNND
rep
2 lata temu
To jest cały RUSLAND - Z zakładu znika 20 tysięcy ton oleju napędowego i NIKT NIC NIE ZAUWAŻYŁ, coś tam wyciekło przy okazji. Dziwić się, że jak znika 10 000 karabinów, tysiąc czołgów, kilkaset wyrzutni rakiet, lub bombka atomowa, to tez nikt nic nie zauważy ?
sali
2 lata temu
swiat jest spisany na straty przez ta mamone ziemia to jedne wielkie smietnisko najbogatsi ludzie swiata do tego doprowadzili nic nie szanuja tylko kasa kasa kasa
obiektywny i...
2 lata temu
to tam gdzie na ulicy w powietrzu i w glebie jest takie skarzenie, że jeszcze 1 lat po człowieku będzie tam toksycznie
wieśniak
2 lata temu
To tak samo jak w Warszawie za Trzaskowskiego. To fekalia , to spalarnia , to ugotowane psy ale Warszawiacy to super a Ruscy be .
Mirek
2 lata temu
Oni tylko potrafią niszczyć. Ogromna Syberia za chwilę nie będzie się nadawała do życia. Chyba, że przejmą ją Chińczycy.
lolus
2 lata temu
Ci dziennikarze powinni wrocic do sredniej szkoly.
bGkzBNOf
bGkzBNNm
bGkzBNOm
bGkzBNOn