bETRgQBg
bETRgQBk
bETRgQBo
programy
kategorie
bETRgQBh

Nosorożec z epoki lodowcowej. Sensacyjne odkrycie naukowców

Sensacyjne odkrycie naukowców na północy Jakucji. Mieszkaniec ułusu abyjskiego znalazł w połowie sierpnia zamarzniętego nosorożca z epoki lodowcowej. Szczątki zwierzęcia zachowały się w 80 procentach. Wstępnie, badacze z Akademii Nauk Republiki Sacha określili, że zwierzę żyło między 20 a 50 tysięcy lat temu. Udało się również ustalić, że nosorożec włochaty prawdopodobnie utonął latem, mając 3-4 lata. Niemniej jednak badacze czekają na analizy radiowęglowe, ponieważ szczątki nosorożca wciąż są w arktycznej Jakucji. Kiedy znalezisko trafi do stolicy regionu, naukowcy dowiedzą się więcej. Nie jest to pierwsze odkrycie tego typu. W 2014 roku znaleziono w tym regionie Saszę, nosorożca włochatego, który żył 34 tysiące lat temu.

185 reakcji
118
17
50
Podziel się
Komentarze (50)
30-12-2020
pytek
Skoro rozmrażające się lodowce ukazują szczątki zwierząt sprzed dziesiątek tysięcy lat to czy także do życia nie wracają bakterie, wirusy i inne żyjące w tamtych czasach...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (50)

Programy Wirtualnej Polski

bETRgQBt
KOMENTARZE
(50)
pytek
11 miesięcy temu
Skoro rozmrażające się lodowce ukazują szczątki zwierząt sprzed dziesiątek tysięcy lat to czy także do życia nie wracają bakterie, wirusy i inne żyjące w tamtych czasach świństwa? Czy dinozaury wyginęły napewno od zderzenia się meteorytu z ziemią?
szczepan
11 miesięcy temu
To nie naukowcy go odkryli, tylko topniejący lodowiec.
Oczy
11 miesięcy temu
Zwroccie uwage na niechlujnie nadany tytul. Znalezione truchlo szacowane jest na 20-50 tysiecy lat, a inne, sprzed 6 lat, na 34 tysiace. W tytule sie to wszystko zlewa, jakby dotyczylo tego znaleziska. Nie mowcie mi tu, ze sie czepiam: te serwisy zarabiaja na naszych "wejsciach", wiec my, jako zrodlo ich zarobkow mamy prawo wymagac jakosci tego, na co klikamy! Jak bedziecie akzeptowac tanie, paskudne i fatalnej jakosci zarlo za wasze pieniadze, to takie dostaniecie. To POPYT ksztaltuje PODAZ.
bETRgQBL
myk
11 miesięcy temu
To jest dowód na to, że kiedyś było dużo cieplej. Na zmarzlinie nie mogły żyć zwierzęta trawożerne.To po co to fanzolenie o globalnym ociepleniu ?
Panacetamol
11 miesięcy temu
Nosorożec... hmm, miało być o potworze. Gdzie jest potwór, ja się pytam!
Najnowsze komentarze (50)
ciepło
11 miesięcy temu
no dobra. Wyraźnie widać , że 20 000 lat temu było znacznie cieplej. Nosorożce żyły na Syberii więc było tam wystarczająco gorąco. Jak było gorąco to było też dużo CO2 gdyż ciepłe oceany wydzielają tym więcej CO2 im są cieplejsze. To komu nosorożce płaciły miliardy za "prawa do emisji " ? Kretynów polityków nie było, baksterów nie było, pożytecznych idiotów co walczą z CO2 też nie było. Temperatury były znacznie wyższe a fauna i flora rozwijała sie znakomicie. Było tez 2000 ppm CO2 i niepotrzebne były żadne nawozy sztuczne.
IXI
11 miesięcy temu
No i gdzie ta ewolucja? Czemu nosorożce nie zmieniły się w orangutany?
POLAK
11 miesięcy temu
jak widać w Jakucji sami naukowcy się przechadzaja po topniejącym sniegu
Jaca
11 miesięcy temu
Kiedyś znalezli zamarznięty piorun
ja1
11 miesięcy temu
chinski kon ,ktory mowi jak juz stanie pod kremlem powie swiatu co zobaczyl w jego podziemiach
jonhukh devia
11 miesięcy temu
nie wierzcie w to ziemia ma kilka tyś lat i kilka tyś w piekle siediz na wieki wiekow reszta to spisek łżesen
eradyator
11 miesięcy temu
skoro nie zgnił to świadczy że ochłodzenie go zaskoczyło i tu nie może być mowy o "tysiącach lat" ale nagłej zmianie która zaskoczyła duże sssaki
eliaszek
11 miesięcy temu
Grilla byś zrobił
bETRgQBD
Sm0k3r
11 miesięcy temu
Już myślałem że odnaleźli moją teściową... ;)
Nie możliwe!
11 miesięcy temu
Naukowcy ani nie zdębieli, ani nie osłupieli, ani nie ocipieli, ani ani...
ragnar
11 miesięcy temu
Jak nie będzie obywatelskiego ruszenia po szczepionki, to dowiemy się że dinozaury wymarły na covida :)
sceptyk
11 miesięcy temu
Dziwny potwór o wyglądzie dzisiejszego Tapira. Ale może jedna młody nosorożec. Tyle o potworze którego się nie wystraszyłem. A lata , zgaduj zgadula , kto to wie?
FRYZJER
11 miesięcy temu
RESZTA NOSOROZCOW REGULARNIE CHODZI DO FRYZJERA, I DLATEGO NIE SA WLOCHATE
uczeń v kl
11 miesięcy temu
nosorożec w epoce lodowcowej hmmmm
bETRgQCf
bETRgQBm
bETRgQCm
bETRgQCn