bEizMlFM
bEizMlFQ
bEizMlFU
programy
kategorie
bEizMlFN

Noszenie maseczek powoduje grzybicę płuc? Dr Tomasz Rożek rozwiewa wątpliwości

Od początku pandemii spekulowało się na temat zasadności noszenia maseczek. Noszenie ich miało być środkiem zapobiegawczym przeciw rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. Przeciwnicy ich noszenia często przywoływali opinię, wedle których ich noszenie miało powodować różne skutki uboczne, np. zwiększenie stężenia dwutlenku węgla w płucach oraz grzybicę płuc. Dr Tomasz Rożek z portalu ''Nauka to Lubię'' był gościem programu ''Newsroom" w Wirtualnej Polsce. Mówił o swoim nowym raporcie dotyczącym użyteczności maseczek w czasie pandemii koronawirusa. Przedstawił także swój punkt widzenia na temat zarzutów różnych środowisk i celebrytów, jakoby maseczki powodowały grzybicę. - Czy słyszymy o jakichś grupowych i bardzo licznych przypadkach zachorowań na grzybicę płuc np. wśród lekarzy? Chirurg kilka godzin stoi, operuje i ma maseczkę. [...] Odnoszę się do konkretnych publikacji naukowych, które także o grzybicy mówią. Noszenie maseczek nie ma nic wspólnego z grzybicą...

rozwiń
205 reakcji
25
97
83
Podziel się
Komentarze (83)
15-05-2021
dadi
Tak tylko, że chirurg nie używa maseczek wielokrotnego użytku tylko za każdym razem zmienia maseczkę ewentualnie w czasie dłuższego zabiegu ma zmienianą maseczkę...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (83)

Programy Wirtualnej Polski

bEizMlFZ
KOMENTARZE
(83)
dadi
miesiąc temu
Tak tylko, że chirurg nie używa maseczek wielokrotnego użytku tylko za każdym razem zmienia maseczkę ewentualnie w czasie dłuższego zabiegu ma zmienianą maseczkę wielokrotnie więc po co wciskać naiwnym ludziom ciemnotę?
covid-19
miesiąc temu
Za przymusowe noszenie masek karnie powinni odpowiadać Morawiecki Niedzielski Simon Horbam Grzesiowski itp tymi panami powinna zająć się prokuratura ponieważ nie był ogłoszony stan wyjątkowy zwalczający pandemie której o dziwo nikt nie ogłosił ....
jarko
miesiąc temu
A czy Biedronka to miejsce tak sterylne jak sala operacyjna, panie doktorze? I czy pan chirurg maszeruje w trakcie operacji, tj. jakie ma tętno/częstotliwość oddechów? Zdaje się też, że maski wymienia mu pielęgniarka, żeby nie przenosić tego, co na masce. Aha, i po co sale operacyjne mają atmosferę WZBOGACANĄ TLENEM?
bEizMlGr
am1
miesiąc temu
To skąd bóle i zawroty głowy u osób pracujących po kilka godzin w maseczce?
Iwona
miesiąc temu
Od trzech miesięcy mam przejściowe bóle w klatce piersiowej , ale przyczyny nie znam , może od szczepionki , a może od masek .
Najnowsze komentarze (83)
Anna
miesiąc temu
Zastanawiam sie z czego zrobione sa najbardziej popularne niebieskie maseczki?Sprobojcie podpalic one sie nie pala a topia jak plastik.Co wdychamy?
maro
miesiąc temu
Jaki frajer zabiera nam przy-narodzone od Boga prawo do oddychania czystym powietrzem w imię czego, dobra dla innych, to ten inny jak wierzy że maseczka go chroni to niech sobie ją zakłada izolując się ode mnie. I to samo że szczepionkami, jeżeli ktoś wierzy że szczepionki są skuteczne i chronią przed zarażeniem to niech się szczepi a od pitoli ode mnie. ale przecież wyraźnie mówią, że się zaszczepiłeś ale możesz się zarazić lub zarażać innych. To ja się pytam są skuteczne czy nie? W takim razie po co ten cały cyrk.
maro
miesiąc temu
Ile panu płacą panie Rożek za te bzdety pseudonaukowe i badania na które się pan powołuje, Ja znam inne badania, jest ich ponad 100, które mówią co innego, po pierwsze że nie ma żadnej różnicy w maseczkach czy bez jeśli chodzi o wirusa i zakażenia nim wywołane. Po drugie wystarczy włożyć czujnik miernika co2 pod maseczkę aby się przekonać, iż po minucie do chodzi do przekroczenia wielokrotnego poziomu alarmowego dla CO2 a powszechnie wiadomo iż za dużo co2 jak i za mało jest bardzo szkodliwe i skutkuje niedotlenieniem. Przykłady można mnożyć hiperwentylacja i oddychanie w torebkę ale chwilowo, można też poczytać o alpinistach jak zaczynają robić głupoty na pewnych wysokościach bo im się pomieszało w głowie. Ponadto nadmiar co2 prowadzi do kwasicy bardzo powoli ale skutecznie co w przyszłości odbije się wieloma chorobami, miedzy innymi ciśnienie i zatory, zawały.
Jacek-3
miesiąc temu
Ponoć noszenie maseczki powoduje grzybice nie płuc, tylko odbytu - uczeni amerykańscy wykazali. 😂
Marek
miesiąc temu
Tylko ,że zapomniał powiedzieć pan doktor ,że jak operują to sale są klimatyzowane.
ico
miesiąc temu
ile dr, kasy dostał ? maseczki nie są powodem grzybicy .. daj pan spokój z takim lekarzem . Mam ja i znajoma skierowanie do pulmonologa . Terminy długie nawet na pilne , prywatnie termin krótszy
kol
miesiąc temu
Ile ci zaplacili za ten wywiad ?
Marecki60
miesiąc temu
Maseczki dokładnie pomagają nam wszystkim jak umarłym kadzidło. Noszenie maseczek ma sens tylko i wyłącznie w przypadku lokali. o małej powierzchni, gdzie jest duża ilość obcych nam ludzi. Na dworze, w pracy nie ma to żadnego sensu. Nikt nie jest wytrzymać osiem godzin w pracy z prawidłowo założoną maseczką, ponadto maseczkę, żeby spełniała swoją rolę trzeba by wymieniać co najmniej co pól godziny (większość masek powinna być wymieniana co 15 minut). Jeśli nie pomogą nam szczepienia i rozsądek ludzi to populacja Polaków szybko będzie malała. Nasza służba zdrowia jest na tyle nie wydolna, że nie jest w stanie poradzić sobie w normalnych warunkach. Wymaganie, żeby poradziła sobie w czasach pandemii jest utopią.
bEizMlGj
Kamil
miesiąc temu
Najgroźniejsze jest to, że imbecyle którzy ledwo z trudem ukończyli podstawówkę chcą być mądrzejsi od wszelkiego rodzaju naukowców. Lekarzy, wirusologów, fizyków, inżynierów, itd...
POLAK
miesiąc temu
MEDYCY W MEDIACH WOLNYCH OKRESLILI NOSZENIE MASEK WYKONANYCH SKLAD CHEMICZNY TO ZAGLADA DLA PRZEWODU ODECHOWEGO I NIETYLKO I TE MEDIA SA ZABLOKOWANE W WOLNYM KRAJU .....
Adam
miesiąc temu
Ja miałem covid nie chcecie wiedzieć jak moje płuca wyglądają,
MichałZZ
miesiąc temu
Noszenie maseczek jest obojętne dla organizmu? Większej bzdury nie słyszałem, ja po kilku minutach zaczynam kaszleć, mam kolegę co zaczyna kichać! I co maseczka jest obojętna. I jeszcze cytat " noszenie maseczek to tak jakby łapać komara przy pomocy siatki ogrodzeniowej" - jednego z Naukowców niezależnych od big farmy.
Amen
miesiąc temu
Dlatego od początku plandemi nie noszę maski ewentualnie na brodzie.xd!!!!
Polak
miesiąc temu
Większość ludzi nie umiera na żaden SROBID, tylko na te choroby które już mieli przed zainfekowaniem jak chociażby cukrzyca, nadciśnienie, nowotwory, tylko nie są leczeni na na co chorują, tylko na SROVID - jak mój śp. dziadek z wylewem. Dodatkowo ofiarami SROVID w dużej mierze są osoby 75+ które nie wiadomo ile by jeszcze żyły. Średnią długość życia (czy też wegetacji w Polsce) to 77 lat!
...
Następna strona
bEizMlGL
bEizMlFS
bEizMlGS
bEizMlGT