programy
kategorie

Nowalijki. Sprawdź, których lepiej nie kupować

Sałata, rzodkiewka, pomidor, młoda marchew czy ogórki to tylko część warzyw, które w okresie wiosennym lądują w naszej kuchni. Warto pamiętać, że większość z nich jest hodowana w szklarni. Dzięki temu między innymi młode jarzyny nie mają tak intensywnego smaku i zapachu jak te gruntowe. Miłośnicy warzyw muszą uważać na to, co kupują w sklepach. Wiosenne przysmaki w niektórych przypadkach są mocno nasycone chemią. Efektem jest szybsze więdnienie roślin. Ale nie tylko, ponieważ kolor nowalijek hodowanych z dodatkiem chemii jest bardziej wyblakły lub nienaturalnie nasycony. Te dwa symptomy powinny nam dać do myślenia, że z warzywami może być coś nie tak. Nic jednak nie zastąpi rozmowy ze sprzedawcą o źródle pochodzenia warzyw. Najlepsze wiosenne plony będą pochodziły od rolnika, który chemiczne środki ogranicza do minimum. Warto dodać, że część producentów stosuje chemię w trakcie transportu warzyw. Praktyka ta pozwala zachować na dłużej ich okazały wygląd. I choć...

rozwiń
19-04-2021
48 reakcji
13
12
23
Podziel się
Komentarze (23)
19-04-2021
papapa"Nic jednak nie zastąpi rozmowy ze sprzedawcą o źródle pochodzenia warzyw." -uśmiałam się : ))) Chyba nie muszę pisać dlaczego i z czego ; )
zobacz więcej komentarzy (23)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(23)
papapa
3 lata temu
"Nic jednak nie zastąpi rozmowy ze sprzedawcą o źródle pochodzenia warzyw." -uśmiałam się : ))) Chyba nie muszę pisać dlaczego i z czego ; )
konsument
3 lata temu
Co robią służby odpowiedzialne za żywność w sprzedaży. Sama informacja o chemii w żywności to za mało!!!!
BERLINER
3 lata temu
Berlin - A PRAWDA JEST TAKA - Jeszcze 25 - 30 lat temu w Polsce to były nowalijki, warzywa, owoce - A teraz w całej UNII tylko tym się różnią - W jednych mniej chemi w drugich więcej chemii - To tak samo jak tu pokarm dla zwierząt to niby bez konserwantów, bez chemii a każdy pies, kot i inne kończą życie z powodu Raka
jolanta1955
3 lata temu
Sprzedawca prawdę Ci powie!!!
Ewa
3 lata temu
tak kazdy sprzedawca jest b.kompetentny i poinformuje nas czym dokladnie kazde warzywo zostalo obsypane. oczywiscie taka bzdure mozna napisac i mnostwo innych byle wiecej wyrazow bylo. autor nazwiska nie podaje ,zeby sie nie osmieszyc. nikt kto ma wiedze nie kupi w zimie i na wiosne rowniez pomidorow, truskawek, winogron , salaty itp.
Najnowsze komentarze (23)
bardzo
3 lata temu
przepraszam autora artykułu..rozumiem,że trzeba jakoś zarabiać na życie...ale czy nie lepiej jest zostać kierowcą w firmie kurierskiej..???
Jerry
3 lata temu
Nie tak dawno babiny ze wsi przywoziły na Szembeka swoje kurczaki kaczuszki nowalijki jajka ale zdecydowane akcje SM szybko pozbawiły mieszkańców zdrowych produktów. Zostali tylko handlarze ze swoją naszpikowaną chemią produkty.
3de32e
3 lata temu
NAJBARDZIEJ SMIESZĄ mnie działki w WARSZAWIE przy trasach szybkiego przejazdu to dopiero wypoczynek
henio
3 lata temu
Polska jest na 3 miejscu w europie w stosowaniu pestycydów
FYKTY
3 lata temu
Widzial juz ktos w supermarkiecie (obojetnie w jakim kraju UE) warzywa od rolnika ??? ..hahahahahaha ! WSZYSTKIE warzywa ! pochodza ze szklarni !!!! i to o kazdej porze roku ! nie tylko w zimie . Co przywoza polakie TIR z Holandi Hiszpani Wloch Francji itp. ... WARZYWA !!!!!!!!!
Gad
3 lata temu
Ludzie wszystkie nasze warzywa od rzodkiewki po pomidora nawet w LECIE są hodowane w szklarniach , w lecie się uchyla lekko wzierniki i szyby przysłania lub jak dawniej pryska wapnem / to jest masakra /
DFHzdfgkj
3 lata temu
no tak porozmawiaj ze sprzedawcą prawdę ci powie. nie noszę wykrywacza kłamstw a z resztą i wykrywacz może nie pomóc jak ktoś wierzy we własne kłamstwa.
Karol
3 lata temu
trują nas a państwo na to pozwala bo odpowiedzialni za to biorą łapówki nie mówiąc o marketach biznes musi się kręcić
reklama
3 lata temu
Przecież bez nawozu sztucznego nic nie urośnie. Naturalnego nawozu brak bo nie ma hodowli. Tylko ceny bardzo wysokie. Bo w promocji. W sklepach towar tylko najwyższej jakości. Tak jest w demokracji.
Agro
3 lata temu
Kupujcie od rolnika. Człowieku gdybyś ty wiedział, czym i jak " podlewa i co stosuje " rolnik, pewnie nie pisałbyś takich głupot.
stara
3 lata temu
Mam działkę ekologiczną i wiem, że nie ma jeszcze nowalijek poza szczypiorkiem z cebuli wysadzonej jesienią. W sklepach sprzedawane są "nowalijki posypane' - ale nie tylko, bo częściej rosnące w cieczy chemicznej. Niektóre np. pomidory nawet nie wychodzą z tej cieczy i dlatego są takie ładne, równiutkie ale wodniste - przez cały rok.
Obserwator.
3 lata temu
Kupuj u rolnika,a o na tan kupuje w marketach i sprzedaje na targu !!!
Barbara
3 lata temu
To nie sa nowalijki,tylko nawozolijki!
FU-FU
3 lata temu
urzędowa kontrola żywności w unii nie istnieje - każdy oświadcza, że zrobił zgodnie z normami ue - a tak na prawdę wszyscy to mają gdzieś - im większy koncern - sprzedawca - dostawca - tym mają to głębiej