bFGCOyac
bFGCOyag
bFGCOyak
programy
kategorie
bFGCOyad

Nowalijki. Sprawdź, których lepiej nie kupować

Sałata, rzodkiewka, pomidor, młoda marchew czy ogórki to tylko część warzyw, które w okresie wiosennym lądują w naszej kuchni. Warto pamiętać, że większość z nich jest hodowana w szklarni. Dzięki temu między innymi młode jarzyny nie mają tak intensywnego smaku i zapachu jak te gruntowe. Miłośnicy warzyw muszą uważać na to, co kupują w sklepach. Wiosenne przysmaki w niektórych przypadkach są mocno nasycone chemią. Efektem jest szybsze więdnienie roślin. Ale nie tylko, ponieważ kolor nowalijek hodowanych z dodatkiem chemii jest bardziej wyblakły lub nienaturalnie nasycony. Te dwa symptomy powinny nam dać do myślenia, że z warzywami może być coś nie tak. Nic jednak nie zastąpi rozmowy ze sprzedawcą o źródle pochodzenia warzyw. Najlepsze wiosenne plony będą pochodziły od rolnika, który chemiczne środki ogranicza do minimum. Warto dodać, że część producentów stosuje chemię w trakcie transportu warzyw. Praktyka ta pozwala zachować na dłużej ich okazały wygląd. I choć...

rozwiń
19-04-2021
48 reakcji
13
12
23
Podziel się
Komentarze (23)
19-04-2021
papapa"Nic jednak nie zastąpi rozmowy ze sprzedawcą o źródle pochodzenia warzyw." -uśmiałam się : ))) Chyba nie muszę pisać dlaczego i z czego ; )
zobacz więcej komentarzy (23)

Programy Wirtualnej Polski

bFGCOyap
KOMENTARZE
(23)
papapa
rok temu
"Nic jednak nie zastąpi rozmowy ze sprzedawcą o źródle pochodzenia warzyw." -uśmiałam się : ))) Chyba nie muszę pisać dlaczego i z czego ; )
konsument
rok temu
Co robią służby odpowiedzialne za żywność w sprzedaży. Sama informacja o chemii w żywności to za mało!!!!
BERLINER
rok temu
Berlin - A PRAWDA JEST TAKA - Jeszcze 25 - 30 lat temu w Polsce to były nowalijki, warzywa, owoce - A teraz w całej UNII tylko tym się różnią - W jednych mniej chemi w drugich więcej chemii - To tak samo jak tu pokarm dla zwierząt to niby bez konserwantów, bez chemii a każdy pies, kot i inne kończą życie z powodu Raka
bFGCOyaH
jolanta1955
rok temu
Sprzedawca prawdę Ci powie!!!
Ewa
rok temu
tak kazdy sprzedawca jest b.kompetentny i poinformuje nas czym dokladnie kazde warzywo zostalo obsypane. oczywiscie taka bzdure mozna napisac i mnostwo innych byle wiecej wyrazow bylo. autor nazwiska nie podaje ,zeby sie nie osmieszyc. nikt kto ma wiedze nie kupi w zimie i na wiosne rowniez pomidorow, truskawek, winogron , salaty itp.
Najnowsze komentarze (23)
bardzo
rok temu
przepraszam autora artykułu..rozumiem,że trzeba jakoś zarabiać na życie...ale czy nie lepiej jest zostać kierowcą w firmie kurierskiej..???
Jerry
rok temu
Nie tak dawno babiny ze wsi przywoziły na Szembeka swoje kurczaki kaczuszki nowalijki jajka ale zdecydowane akcje SM szybko pozbawiły mieszkańców zdrowych produktów. Zostali tylko handlarze ze swoją naszpikowaną chemią produkty.
3de32e
rok temu
NAJBARDZIEJ SMIESZĄ mnie działki w WARSZAWIE przy trasach szybkiego przejazdu to dopiero wypoczynek
henio
rok temu
Polska jest na 3 miejscu w europie w stosowaniu pestycydów
FYKTY
rok temu
Widzial juz ktos w supermarkiecie (obojetnie w jakim kraju UE) warzywa od rolnika ??? ..hahahahahaha ! WSZYSTKIE warzywa ! pochodza ze szklarni !!!! i to o kazdej porze roku ! nie tylko w zimie . Co przywoza polakie TIR z Holandi Hiszpani Wloch Francji itp. ... WARZYWA !!!!!!!!!
Gad
rok temu
Ludzie wszystkie nasze warzywa od rzodkiewki po pomidora nawet w LECIE są hodowane w szklarniach , w lecie się uchyla lekko wzierniki i szyby przysłania lub jak dawniej pryska wapnem / to jest masakra /
DFHzdfgkj
rok temu
no tak porozmawiaj ze sprzedawcą prawdę ci powie. nie noszę wykrywacza kłamstw a z resztą i wykrywacz może nie pomóc jak ktoś wierzy we własne kłamstwa.
Karol
rok temu
trują nas a państwo na to pozwala bo odpowiedzialni za to biorą łapówki nie mówiąc o marketach biznes musi się kręcić
bFGCOyaz
reklama
rok temu
Przecież bez nawozu sztucznego nic nie urośnie. Naturalnego nawozu brak bo nie ma hodowli. Tylko ceny bardzo wysokie. Bo w promocji. W sklepach towar tylko najwyższej jakości. Tak jest w demokracji.
Agro
rok temu
Kupujcie od rolnika. Człowieku gdybyś ty wiedział, czym i jak " podlewa i co stosuje " rolnik, pewnie nie pisałbyś takich głupot.
stara
rok temu