programy
kategorie

Nowe rekordowe mandaty. Kierowca audi pędził 241 km/h, teraz zapłaci 2,5 tys. zł

Aż 241 km/h na lubuskim odcinku autostrady A2 pędził 33-letni obywatel Niemiec. Mężczyzna przekroczył więc dozwoloną prędkość o ponad 100 km/h. Patrol ruchu drogowego w nieoznakowanym radiowozie zauważył audi gnające w kierunku Poznania w okolicy Rzepina. Mężczyzna dostał mandat opiewający na 2,5 tys. zł. Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego opublikowali nagranie z pościgu za piratem drogowym i zdjęcie kwoty jego mandatu. Od 1 stycznia 2022 r. obowiązują nowe przepisy dotyczące m.in. kwot mandatów. Za przekroczenie prędkości o 71 km/h grozi mandat w wysokości 2,5 tys. zł. W przypadku odmowy – grzywna nałożona przez Sąd może sięgać do nawet 30 tys. zł.

142 reakcje
60
16
66
Podziel się
Komentarze (66)
10-01-2022
TruePokażcie jak polujecie na 40 - tce za krzakiem przy lisim dole w miejscowości o trzech chałupach.
zobacz więcej komentarzy (66)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(66)
True
2 lata temu
Pokażcie jak polujecie na 40 - tce za krzakiem przy lisim dole w miejscowości o trzech chałupach.
aas
2 lata temu
w aucie za 500 tys PLN dostal mandat 500 euro, zabolało go napewno;)
Wolf
2 lata temu
pewnie myslal ,ze jest na niemieckiej A2 !!
Bollo
2 lata temu
Minął? Chyba wyprzedził?
Aga
2 lata temu
Polak niemiec dwa bratanki jeden ma kasę z pracy a drugi z jego łapanki.
Najnowsze komentarze (66)
zgred
2 lata temu
Jak długo będziecie wspominać to " wielkie " zwycięstwo?
Kier - owca
2 lata temu
Ojej? Czyżby drastyczna podwyżka mandatów w ogóle nie wpłynęła na bezpieczeństwo? Ale kupa kasy wpływa z mandatów, więc jest skutek, o który chodziło wprowadzającym te zmiany. Nikogo nie interesuje, że właściciel samochodu (nie kierowca) jest karany gorzej, niż morderca w tym kraju, chociaż żadnego wykroczenia nie popełnił.
mike
2 lata temu
Szanowny autorze-nieuku. Zobacz w słowniku, co oznacza słowo "Minął"
idzi
2 lata temu
jak widać mandaty są jeszcze za niskie
adamek
2 lata temu
Trochę przesadzona ta prędkość przez policjantów. To ile jechały te ciężarówki? 200 .Popatrzcie jak wolno je wyprzedza.Coś mi tu nie pasuje.
Art
2 lata temu
Tinder łączy polskie dziewczyny z niemieckimi chłopakami, którzy przyjeżdzaja na ONS do Polski.
Art
2 lata temu
Dosyć że dogonili Niemca, byc moze cięzarówki sie wyprzedzały dlatego zwolnił..a tak na serio Policja powinna skoncentorwac sie na lokalnych drogach i w miastach, gdzie zagrożenia z udziałem pieszych sa najwieksze, na przejsciach dla pieszych przed szkołami, przedszkolami, urzędami, przychodniami. Nie ruszajac sie z miejsca nabija wiecej mandatów po 2500zł w ciągu kilku minut niz ścigać sie po autostradzie kilkadziesiąt kilometórw przez kilkadziesiąt minut. Polska Policja jest jakas nierozumna....Moim zdaniem na autostradach maksymalna prędkość powinna byc nieograniczona. Dobry kierowca, ktory jedzie bardzo szybko i sprawnie nie stanowi takiego zagrożenia jak słaby kierowca jadacy wolno..
Matheiii
2 lata temu
Niemcy od dawna przyjeżdżają do Polski urządzać sobie rajdy po autostradach, jak i po miastach. Za nic mają obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Do tego wyrzucają przez okna puszki po napojach, opakowania po jedzeniu. Czują się tu bezkarni.
krzysztof
2 lata temu
co najwyżej miał 160-170 km/h... resztę zrobili milicjanci
ach audina
2 lata temu
Audi??? cztery zera i piąte w środku
jarosław
2 lata temu
Niemcy zazdroszczą nam dobrobytu jak i autostrad !!
Polak
2 lata temu
Kara dla Polaka: zatrzymano by prawko na 3 miesiące+ punkty karne+ mandat. Kara dla Niemca: dostał mandat, koniec kary. Jaka sprawiedliwość? Nie można zatrzymać prawa jazdy i dać punktów karnych dla obcokrajowców, to zastosować odpowiednie przeliczniki. Dla Polaka i dla obcokrajowca, żeby nie było krzyku że dyskryminacja, np: 1pkt karny to dodatkowe 500zł grzywny. Założę się, żaden Niemiec nie będzie pędził z taką prędkością.
wania
2 lata temu
zaczęło brakować kasy w budżecie to jest polowanie na kierowców i zbieranie kasy z mandatów
Kierowca
2 lata temu
TIR-y 95 km/h, bo takie mają ograniczniki, a on 241? Chore...
...
Następna strona