bGXPmyQA
bGXPmyQE
bGXPmyQI
programy
kategorie
bGXPmyQB

Nowo odkryta czarna dziura. Znajduje się bardzo blisko Ziemi

Nowe odkrycie astrofizyków NASA. Około tysiąc lat świetlnych od Ziemi wypatrzono czarną dziurę, którą nazwano HR 6819. I choć wiele czarnych dziur gwałtownie pochłania okoliczną materię z gwiazd, tak HR 6819 wydaje się "spokojniejsza" niż inne obiekty z tej kategorii. Co 40 dni okrąża ją gwiazda, która jest 68 razy większa i gorętsza od naszego Słońca. Gwiazda jest tak masywna, że początkowo naukowcy myśleli, że znajdują się tam jeszcze trzy inne. HR 6819 jest najlepiej widoczna z półkuli południowej Ziemi.

09-12-2020
52 reakcje
23
7
22
Podziel się
bGXPmyQD
Komentarze (22)
09-12-2020
GGHBCO ZA SCIEMA ZDJĘCIA JAKIEJŚ HIPOTETYCZNEJ DZIURY MOGĄ ZROBIĆ A NAWET 1 ZDJ KULI ZIEMSKIEJ NIE ...TYLKO ANIMOWANE OSZUSTWA
zobacz więcej komentarzy (22)

Programy Wirtualnej Polski

bGXPmyQN
KOMENTARZE
(22)
GGHB
2 lata temu
CO ZA SCIEMA ZDJĘCIA JAKIEJŚ HIPOTETYCZNEJ DZIURY MOGĄ ZROBIĆ A NAWET 1 ZDJ KULI ZIEMSKIEJ NIE ...TYLKO ANIMOWANE OSZUSTWA
WAWA
2 lata temu
najbliższa czarna dziura jest na NOWOGRODZKIEJ
tmdb
2 lata temu
Wg Wikipedii: QV Telescopii (HR 6819) – gwiazda potrójna w gwiazdozbiorze Lunety, odległa od Słońca o około 1100 lat świetlnych. Według badań opublikowanych w maju 2020 układ ten miał zawierać najbliższą Słońcu czarną dziurę, jednak badania w kolejnych miesiącach podały to odkrycie w wątpliwość. Sensacyjny news? Nie chciało się sprawdzić? A może napiszcie gdzie ostatnio widziano yeti.
bGXPmyRf
toktok
2 lata temu
nic o Neumanie ?
Hisia
2 lata temu
Bidon ma czekoladową.
Najnowsze komentarze (22)
A co wy na to
2 lata temu
Ziemia przechodzi przez czarną dziurę. Hipoteza, czy prawda ?
Unsu
2 lata temu
Cóż może być w Czarnej dziurze? to proste według równania Schwarzschilda, po przekroczeniu Horyzontu Zdarzeń czas ma znak " -" . wynika to zrównania, a ono jest sprawdzalne. Również przestrzeń jest ujemna. Dlatego wnętrze Czarnej Dziury jest "odwrotne" do Zewnętrza. Czas nie biegnie jednak do tyłu, a raczej w drugą stronę. Znaczy to co jest dla obserwatora zewnętrznego początkiem, dla wnętrza jest końcem czasu. Do tego czas wnętrza biegnie bardzo dużo wolniej. Przestrzeń natomiast przedstawia odwrotność, czyli wielkość olbrzymią w stosunku do tego jak widać ją z zewnątrz. Co za sobą idzie wielkie ciśnienie, które jest wyliczone na zewnątrz Masa/Przestrzeń, w wewnątrz rozpatrzyć trzeba jako prawie Próżnię, przez tę samą Masę/ ogrom Przestrzeni. Największym przykładem Dziury Kosmicznej naszego Wszechświata jest On Sam. Według teorii Względności musi mieć Horyzont Zdarzeń. Rotuje i rozpręża się ruchem przyspieszonym. Co jest odwrotnością obserwacji z zewnątrz. Początkiem tego Wszechświata jest zderzenie z innym Wszechświatem (co zarazem jest początkiem czasu wewnętrznego), a końcem widziane z zewnątrz, powstanie Czarnej Dziury czyli gwałtowne sprężenie materii przez siły zewnętrzne czyli wybuch Wszechświatowej Supernowej i jest to koniec czasu wewnętrznego Wszechświata. Przypominam, że czas płynie w drugą stronę do czasu powstania Czarnej Dziury. Przed Wybuchem musi być tożsamy z zewnętrzem. Jedyną wartością wspólną dla zewnętrza i wnętrza Czarnych Dziur jest masa i grawitacja. Po obydwu stronach jest taka sama i nie podlega czasowi, ani przestrzeni. Tak samo proces zależności energii od masy jest taki sam. To prawdopodobnie jest związane z 5 i 6 dymisją.
Hisia
2 lata temu
Bidon ma czekoladową.
toktok
2 lata temu
nic o Neumanie ?
Aminokwas
2 lata temu
tak a człowiek pochodzi w prostej linji od goryla
POLAK
2 lata temu
To jest KOŁO ZAMACHOWE Wszechświata !
GGHB
2 lata temu
CO ZA SCIEMA ZDJĘCIA JAKIEJŚ HIPOTETYCZNEJ DZIURY MOGĄ ZROBIĆ A NAWET 1 ZDJ KULI ZIEMSKIEJ NIE ...TYLKO ANIMOWANE OSZUSTWA
mm263
2 lata temu
Tysiąc lat świetlnych,to znaczy,że to co dzisiaj widzimy,zdarzyło się tysiąc lat temu.
bGXPmyQX
Sergiy
2 lata temu
Уже много лет использую растворенный в кипятке аспирин с сахаром (глюкозой - входит в состав сахара), как универсальное оздоровительное средство - глюкоза очень хорошо всасывается в кровь и разносит по крови растворенный теплый аспирин, который делает кровь текучей, тем самым раскрывает потенциал имунки и.т.д. Эти обстоятельства создают предпосылки для преодоления огромного количества болезней и недомоганий. Как оказалось такой прием аспирина избавляет от коронавирусной болезни на раз два - практически моментально ( в течении одной ночи - лучше принимать на ночь), даже при тяжело идущей болезни, уже набравшей обороты, а в начале недомоганий тем более. При попытки вернутся ( что бывает после тяжелого протекания заболевания) вирус нужно всего лишь добить повторными приемами растворенного в кипятке аспирина с сахаром), либо парацетамолом, либо спиртовыми ингаляциями. С осторожностью - если у вас на ацетилсалициловую кислоту имеются предостережения!!! ДОРОГИЕ СОГРАЖДАНЕ НЕ БОЛЕЙТЕ ЭТО ЖЕ ТАК ПРОСТО! Работает на 101%.
62 ks
2 lata temu
1100 lat świetlnych nie wiadomo czy jeszcze istnieje
Lord Vader
2 lata temu
1100 lat świetlnych, więc to co widać może już dawno nie istnieć...
real;ista
2 lata temu
Kto to widział? kto tam był? naukowcy to im większe wykształcenie w dziedzinie astronomii tym głupszy.Jaka luneta czy teleskop to zobaczyła? Kompletny idiotyzm.
Nesteyk
2 lata temu
1000 lat świetlnych to jest bardzo blisko?
WAWA
2 lata temu
najbliższa czarna dziura jest na NOWOGRODZKIEJ
bGXPmyRz
bGXPmyQG
bGXPmyRG
bGXPmyRH