bGMYGUEk
bGMYGUEo
bGMYGUEs
programy
kategorie
bGMYGUEl

O krok od tragedii. Przerażające nagranie na pasach w Suwałkach

Suwalski policjant, który akurat jechał do pracy był świadkiem bardzo groźnej sceny na przejściu dla pieszych. Kierowca forda pędził ulicą Reja w Suwałkach i wyprzedzał na pasach. Jednocześnie nie ustąpił pierwszeństwa kobiecie, która tamtędy przechodziła. Piesza o mały włos nie została potrącona. Przerażający moment uchwycił wideorejestrator w samochodzie. Kierowca forda miał pecha – policjant, który wszystko widział, natychmiast ruszył za nim, informując o całym zdarzeniu kolegów z drogówki. Kierowcą forda okazał się 31-letni mieszkaniec Suwałk. Mężczyzna za swój niebezpieczny wyczyn otrzymał wysoki mandat i 10 punktów karnych. Od 1 czerwca znowelizowano przepisy i to pieszy znajdujący się na pasach ma bezwzględnie pierwszeństwo. Podlaska policja przy okazji publikacji nagrania, apeluje o reagowanie i zgłaszanie niebezpiecznych sytuacji na drogach.

171 reakcji
78
12
81
Podziel się
bGMYGUEn
Komentarze (81)
24-06-2021
asrgwysoki mandat ? ,powinno się mu zabrać prawo jazdy, dozywotnio
zobacz więcej komentarzy (81)

Programy Wirtualnej Polski

bGMYGUEx
KOMENTARZE
(81)
asrg
2 lata temu
wysoki mandat ? ,powinno się mu zabrać prawo jazdy, dozywotnio
eee
2 lata temu
no to miał pecha....za mała kara, powinien mieć zabrane prawko albo za kratki...potencjalny morderca
prawy i spraw...
2 lata temu
1. Ona JUŻ BYŁA NA PASACH a nie "wchodziła na pasy". 2. Samochód WJECHAŁ NA PASY JAK PIESZA JUŻ NA NICH BYŁA 3. Wjechał na pasy, pomimo, że na pasie obok ZATRZYMAŁ SIĘ INNY SAMOCHÓD 4. Żeby uniknąć kolizji z pieszym samochód ZMIENIŁ TOR JAZDY - zjechał na prawy pas, co świadczy o tym, że piesza JUŻ TAM BYŁA 5. 10 pkt karnych a mandat? 6. To kwalifikuje się jako wykroczenie, jeżeli pieszy nie doznał w wyniku zdarzenia obrażeń ciała. Wówczas kierowcy grozi mandat do 500 zł. Jeżeli sprawa trafi jednak do sądu, wysokość grzywny może wynieść nawet 5 tysięcy złotych.
bGMYGUEP
maja
2 lata temu
do krytyków-on nawet nie zwolnił ...
nie, to nie t...
2 lata temu
myli się redaktor - pieszy ma pierwszenstwo już zanim wejdzie na pasy.
Najnowsze komentarze (81)
Bronek
rok temu
To co wyprawiają piesi na jezdni to paranoja, ci którzy ustalili zmiany w kodeksie drogowym powinni ponieść karę za wszystkie wypadki z udziałem pieszych. Na drodze pierwszeństwo ma pojazd ,po to budowano drogi , to pieszy ma uważać jak wchodzi na jezdnię .Wszystko postawiono na głowie, zajmijcie się budową przejść podziemnych i naziemnych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lojer
2 lata temu
Pieszy zachowuje się jak święte krowy , jak ma trochę rozsądku to też obowiązuje go obserwowanie sytuacji drogowej . Moim zdaniem kto traci rozum to przykre ale może stracić głowę .
Lojer
2 lata temu
Pieszy zachowuje się jak święte krowy , jak ma trochę rozsądku to też obowiązuje go obserwowanie sytuacji drogowej . Moim zdaniem kto traci rozum to przykre ale może stracić głowę .
tuturututu
2 lata temu
Co tacy wszyscy zdziwieni ? Ja jeżdżąc po naszym kraju , takie widoki mam co naj mniej raz w tygodniu , a policji nie ma , możliwe że boją się wirusa .
A pan
2 lata temu
policjant też za wcześnie ruszył (o ile się zatrzymał), bo piesza jeszcze nie opuściła pasów.
trik
2 lata temu
no tak, jej pewnie policja nie ukarze za to ,ze nawet nie chciało się jej na moment spojrzeć w prawo co sie dzieje na drodze, nie zostanie ukarana nawet za to ze nie chciało jej sie poczekac aż pojazdy sie zatrzymają, nie zostanie ukarana za wtargnięcie na jezdnię . Widząc winę tylko z jednej strony ,wpychacie pieszych do trumny , bo czuja sie bezkarni w swoim beztroskim przechodzeniu na drugą strone jezdni
kil
2 lata temu
jechał jak ostatni ham - to fakt ale zwrócie uwagę , ze gdy piesi wchodzą na pasy podobnie jak ta kobieta, nie obchodzi ich co sie dzieje na drodze. To wina chorych przepisów i karania li tylko kierowców , ze piesi traktują pasy nie jak przejście przez jezdnie ale jak przedłużenie chodnika lub ścieżkę w parku.
61+
2 lata temu
Mam pytanie a kiedy będziecie karać pieszych rozmawiających przez telefon przechodząc przez przejście? W tym kraju przepisy są tylko do przestrzegania przez kierowców? Oczywiście zachowanie kierowcy poniżej krytyki ale mandat z 5000 zl żeby zapamiętał nie wysoki max 1000 zł. Jakie kary takie przestrzeganie przepisów.
bGMYGUEH
krzysztof
2 lata temu
tak kierowca tu sobie pofolgowal... ale wciaz malo sie mowi ze to wlasnie pieszy ponosi wieksze straty w razie wypadku , wiec czemu nie uczy sie pieszych od mlodych lat by zwracali uwage na to czy dany samochod chce sie zatrzymac,,, tu wzorem moze byc np Szwecja
sdfgg
2 lata temu
prawo jazdy na 12 miesięcy - bez egzaminu.
szach
2 lata temu
przerażające ? tak sie jażdzi trzeba czasu na zmianę przyzwyczajeń , przepisem nic na siłę , zlikwidować przejścia bez sygnalizacji świetlnej
PL3259
2 lata temu
Ja gdy wchodzę na przejście to się rozglądam tak jak dawniej uczyli a gdy kierowca mnie przepuszcza (a jest to droga dwupasmowa) dochodzę do drugiego pasa i znów patrzę czy kierowca jadący drugim pasem mnie przepuści. Jak już jeden z komentujących napisał "co mi z tego, że będę miał pierwszeństwo jak zostanę rozjechany"
Wiesław Pilch
2 lata temu
Wysoki 500 zł mandat? A gdyby zabił?
okaryna
2 lata temu
Pieszy niby ma pierwszeństwo. Tak przynajmniej wmawia Polakom policja. Jak widać lepiej być rozsądnym niż wierzyć "na słowo". Żaden mandat życia i zdrowia nie zwróci. Brawo rozsądna kobieto.
...
Następna strona
bGMYGUFj
bGMYGUEq
bGMYGUFq
bGMYGUFr