bDJGOVdw
bDJGOVdA
bDJGOVdE
programy
kategorie
bDJGOVdx

Obniżki wynagrodzeń w spółkach państwowych. "Wystosuję taki apel"

- Tak, uważam, że jest to dobre rozwiązanie. Część zarządów spółek już takie decyzje podejmuje. Ja taki apel sformuuję, aby takie działania były podjęte. Choć podkreślam, że to nie są moje decyzje, nie mam uprawnień, aby kształtować wynagrodzenia członków zrządów. - mówił w programie "Tłit" wicepremier i minister aktywów państowych Jasek Sasin. Na pytanie, jak wysokie powinny być to obniżki odpowiedział: - Ja ne mogę tego mówić, wierzę, że zarządy zachowają się odpowiedzialnie.

Tranksrypcja:Panie ministrze. Czy pan jako minister aktywów państwowych p...
rozwiń
Tak. Uważam, że to jest dobre rozwiązanie. Część zarządów już takie decyzje podejmuje - nawet bez tego apelu.
Ja taki apel sformułuję w najbliższym czasie, żeby takie działania zostały podjęte. Kiedy te obniżki i o jaką kwotę procentowo?
Chociaż podkreślam panie redaktorze, że to nie są moje decyzje, bo ja nie mam uprawnień do tego, żeby kształtować wynagrodzenia członków zarządów.
To są decyzje rad nadzorczych w tych spółkach. Ale to tylko będą wynagrodzenia ścięte o 20%, 30%, 10%? Ja muszę stać na stanowisku przestrzegania prawa.
Panie redaktorze, ja nie mogę tego panu powiedzieć, bo to by oznaczało, że wchodzę w kompetencje organów spółek, a to jest coś, czego nie mogę po prostu zgodnie z prawem robić.
Ja mogę sformułować apel i taki apel sformułuję. Natomiast decyzje będą należały po pierwsze do rad nadzorczych.
Po drugie do samych zarządów, które myślę, zachowają się tutaj odpowiedzialnie.
368 reakcji
105
263
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bDJGOVdJ
KOMENTARZE
(0)
bDJGOVev
bDJGOVdC
bDJGOVeC
bDJGOVeD