bGKXOIFw
bGKXOIFA
bGKXOIFE
programy
kategorie
bGKXOIFx

Odkrycie w Złotowie. Skrępowane szczątki z czasów II wojny światowej

Eksperci z Pracowni Badań Historycznych i Archeologicznych "Pomost" ujawnili kolejny grób z okresu II wojny światowej. W trakcie prac w Złotowie, w północnej Wielkopolsce, w rogu jednej z działek odkryto skrępowane ciało żołnierza. Okazało się, że to szczątki Niemca, który poległ w 1945 r. W jamie grobowej nie odnaleziono jego znaku tożsamości. Ciało mężczyzny było skrępowane przy pomocy drutów i kabli. Jak podkreślają eksperci z "Pomostu", to może świadczyć o przemieszczaniu zwłok z innego miejsca. Do miejsca pochówku archeologów doprowadziła prowizoryczna mapa od nieżyjącego już i byłego mieszkańca Złotowa. W pracach badawczych pomogli właściciel działki oraz jego sąsiad. To kolejny ujawniony grób sprzed 76 lat. Eksperci z pracowni "Pomost" regularnie odkrywają i badają polskie i niemieckie mogiły z czasów II wojny światowej, działając na rzecz współpracy i pokoju między dwoma narodami.

163 reakcje
91
34
38
Podziel się
bGKXOIFz
Komentarze (38)
20-09-2021
beeJest skrępowany bo go ruskie rozwalili metodą katyńską a nie że go przenosili , nauczcie się historii
zobacz więcej komentarzy (38)

Programy Wirtualnej Polski

bGKXOIFJ
KOMENTARZE
(38)
bee
rok temu
Jest skrępowany bo go ruskie rozwalili metodą katyńską a nie że go przenosili , nauczcie się historii
AsterixGall
rok temu
Jak to, w 1945r. nie było Niemców, tylko byli Naziści, więc co to za opis?
J.....
rok temu
"na rzecz współpracy i pokoju między dwoma narodami"! Ale jaja!
bGKXOIGb
YZF-R1
rok temu
Niemiecki żołnierz z II wojny... W niektórych krajach panuje pogląd, że nie było czegoś takiego jak niemiecki żołnierz w tym czasie.
Darek
rok temu
Co robili z ludźmi starszymi, mężczyznami, kobietami, dziećmi, nie tylko żydami w obozach, Niemcy hitlerowskie, co amerykanie robili w Wietnamie i na innych terenach, po za swoim krajem i dalej "MISJA POKOJOWA"?!.. Gdzie widnieje hasło "PRZEKUJMY BROŃ NA LEMIESZE"?!..
Najnowsze komentarze (38)
bolo
rok temu
a może porządny Niemiec - nazista i go swoi zamordowali (tacy tez byli - niektóre źródła podają o 12000 inne o 22000 rozstrzelanych dezerterów czy za odmowę mordowania
Norma
rok temu
Trzeba żeby niemcy odczuli to co nam zrobili , wysłać naszych żołnierzy żeby zaczęli ich okupować , trzeba pojechać do berlina i zacząć wyciągać niemców ich na ulicę , robić łapanki , rozstrzeliwania , wywózkę na roboty , uruchomić obozy koncentracyjne itp . Jeśli oni nie poczują na własnej skórze to co zrobili innym ludziom to historia się powtórzy , a właściwie , oni to robią w sferze gospodarki..
POdejrzliwy
rok temu
Ciekawe ilu Polaków zabił zanim sam zginął ?
aaa
rok temu
co za durna informacja - nie chcę oglądać tego filmu
mmmmm
rok temu
Gdzie miał napisane, że jest Niemcem??? Po kościach poznaliście, przecież nie miał żadnych znaków tożsamości??? Moze to polak, zamordowany przez Niemców lub Rusków?
Miro
rok temu
Polak polaczyl Rzesze,rozwalajac Mur Berlinski,a co Rzesza zrobila dla Polski?a no naszpikowala Polske swojmi agetami, by dolki PO dkopywali pod nami,oplacajac Targowice i korumujac Rudiego chol,era niby premiera
tomek
rok temu
to niemcy tez zostali najechani przez nazistow, to ja juz nic nie kumam .
telewidz
rok temu
Zabójstwa mogły dokonać "Wojenne dziewczyny" , a zwłoki przewieźli "Czterej pancerni"
bGKXOIFT
ssss
rok temu
nie tylko Kaszubi, ale i Ślązacy, Mazurzy, a do tego Węgrzy, Słowacy, Czesi, Rumuni, Ukraińcy, Łotysze, Litwini , Estończycy, Finowie, korpusy -Belgijskie, Flandryjskie, Duńskie, wszystkie te narody miały swoje regularne oddziały wojskowe w ramach armii niemieckiej i co z tego wynika ? w tym mundurze znalezionym na polu może być każdy z tych żołnierzy.
ssss
rok temu
takich pochówków są tysiące , odnajdywane są przez przypadek , rzadko ktoś o nich pamięta, i nie widze tu żadnej sensacji ,ponura rzeczywistość końca II WŚ
J23
rok temu
kiedy zobaczymy materiał jak grabarze z pomostu ekshumują POLSKIEGO żołnierza??
olaf
rok temu
kiedy kopidoły z pomostu zaczną poszukiwać POLSKICH BOHATERÓW poległych podczas 2 wś?
Obserwator
rok temu
wiem gdzie jest pochowany niemiecki dawny właściciel obok domu
kizia
rok temu
wielkie mi co.To tylko niemiec
bGKXOIGv
bGKXOIFC
bGKXOIGC
bGKXOIGD