programy
kategorie

Odkrycie w Złotowie. Skrępowane szczątki z czasów II wojny światowej

Eksperci z Pracowni Badań Historycznych i Archeologicznych "Pomost" ujawnili kolejny grób z okresu II wojny światowej. W trakcie prac w Złotowie, w północnej Wielkopolsce, w rogu jednej z działek odkryto skrępowane ciało żołnierza. Okazało się, że to szczątki Niemca, który poległ w 1945 r. W jamie grobowej nie odnaleziono jego znaku tożsamości. Ciało mężczyzny było skrępowane przy pomocy drutów i kabli. Jak podkreślają eksperci z "Pomostu", to może świadczyć o przemieszczaniu zwłok z innego miejsca. Do miejsca pochówku archeologów doprowadziła prowizoryczna mapa od nieżyjącego już i byłego mieszkańca Złotowa. W pracach badawczych pomogli właściciel działki oraz jego sąsiad. To kolejny ujawniony grób sprzed 76 lat. Eksperci z pracowni "Pomost" regularnie odkrywają i badają polskie i niemieckie mogiły z czasów II wojny światowej, działając na rzecz współpracy i pokoju między dwoma narodami.

163 reakcje
91
34
38
Podziel się
Komentarze (38)
20-09-2021
beeJest skrępowany bo go ruskie rozwalili metodą katyńską a nie że go przenosili , nauczcie się historii
zobacz więcej komentarzy (38)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(38)
bee
2 lata temu
Jest skrępowany bo go ruskie rozwalili metodą katyńską a nie że go przenosili , nauczcie się historii
AsterixGall
2 lata temu
Jak to, w 1945r. nie było Niemców, tylko byli Naziści, więc co to za opis?
J.....
2 lata temu
"na rzecz współpracy i pokoju między dwoma narodami"! Ale jaja!
YZF-R1
2 lata temu
Niemiecki żołnierz z II wojny... W niektórych krajach panuje pogląd, że nie było czegoś takiego jak niemiecki żołnierz w tym czasie.
Darek
2 lata temu
Co robili z ludźmi starszymi, mężczyznami, kobietami, dziećmi, nie tylko żydami w obozach, Niemcy hitlerowskie, co amerykanie robili w Wietnamie i na innych terenach, po za swoim krajem i dalej "MISJA POKOJOWA"?!.. Gdzie widnieje hasło "PRZEKUJMY BROŃ NA LEMIESZE"?!..
Najnowsze komentarze (38)
bolo
2 lata temu
a może porządny Niemiec - nazista i go swoi zamordowali (tacy tez byli - niektóre źródła podają o 12000 inne o 22000 rozstrzelanych dezerterów czy za odmowę mordowania
Norma
2 lata temu
Trzeba żeby niemcy odczuli to co nam zrobili , wysłać naszych żołnierzy żeby zaczęli ich okupować , trzeba pojechać do berlina i zacząć wyciągać niemców ich na ulicę , robić łapanki , rozstrzeliwania , wywózkę na roboty , uruchomić obozy koncentracyjne itp . Jeśli oni nie poczują na własnej skórze to co zrobili innym ludziom to historia się powtórzy , a właściwie , oni to robią w sferze gospodarki..
POdejrzliwy
2 lata temu
Ciekawe ilu Polaków zabił zanim sam zginął ?
aaa
2 lata temu
co za durna informacja - nie chcę oglądać tego filmu
mmmmm
2 lata temu
Gdzie miał napisane, że jest Niemcem??? Po kościach poznaliście, przecież nie miał żadnych znaków tożsamości??? Moze to polak, zamordowany przez Niemców lub Rusków?
Miro
2 lata temu
Polak polaczyl Rzesze,rozwalajac Mur Berlinski,a co Rzesza zrobila dla Polski?a no naszpikowala Polske swojmi agetami, by dolki PO dkopywali pod nami,oplacajac Targowice i korumujac Rudiego chol,era niby premiera
tomek
2 lata temu
to niemcy tez zostali najechani przez nazistow, to ja juz nic nie kumam .
telewidz
2 lata temu
Zabójstwa mogły dokonać "Wojenne dziewczyny" , a zwłoki przewieźli "Czterej pancerni"
ssss
2 lata temu
nie tylko Kaszubi, ale i Ślązacy, Mazurzy, a do tego Węgrzy, Słowacy, Czesi, Rumuni, Ukraińcy, Łotysze, Litwini , Estończycy, Finowie, korpusy -Belgijskie, Flandryjskie, Duńskie, wszystkie te narody miały swoje regularne oddziały wojskowe w ramach armii niemieckiej i co z tego wynika ? w tym mundurze znalezionym na polu może być każdy z tych żołnierzy.
ssss
2 lata temu
takich pochówków są tysiące , odnajdywane są przez przypadek , rzadko ktoś o nich pamięta, i nie widze tu żadnej sensacji ,ponura rzeczywistość końca II WŚ
J23
2 lata temu
kiedy zobaczymy materiał jak grabarze z pomostu ekshumują POLSKIEGO żołnierza??
olaf
2 lata temu
kiedy kopidoły z pomostu zaczną poszukiwać POLSKICH BOHATERÓW poległych podczas 2 wś?
Obserwator
2 lata temu
wiem gdzie jest pochowany niemiecki dawny właściciel obok domu
kizia
2 lata temu
wielkie mi co.To tylko niemiec