bFFGArtw
bFFGArtA
bFFGArtE
programy
kategorie
bFFGArtx

Odmrażanie gospodarki. Władysław Kosiniak-Kamysz: niedziela handlowa powinna wrócić

- Jestem zwolennikiem odmrożenia niedziel dla handlu. Przynajmniej do końca roku. PSL jest gotowe do prezentacji takiego projektu ustawy - oświadczył w programie "Tłit" Władysław Kosiniak-Kamysz. Prezes ludowców wyliczał, że "spadek handlu detalicznego w tym roku wyniósł 21 procent w dół, a szczególnie odczuła to branża sklepów odzieżowych, gdzie zanotowano spadek o 2/3". - Te dane pokazują trudną sytuację właścicieli, ale także pracowników. Część z nich to przecież dorabiający studenci na umowach zlecenie - tłumaczył kandydat na prezydenta. Kosiniak dodał, że jego partia postuluje "wyższe stawki za pracę w niedzielę: nawet 250 procent tego, co normalnie albo dodatkowy dzień wolny".

Tranksrypcja:Jeżeli już mówimy, że prezydent powinien się zająć konkretam...
rozwiń
Powinien się przeciwstawić Solidarności i razem z opozycją forsować w tej chwili odmrożenie zamkniętych sklepów w niedzielę?
Ja jestem zwolennikiem odmrożenia do końca roku przynajmniej otwarcia sklepów. Jesteśmy gotowi z prezentacją takiej ustawy.
Te sklepy powinny być do końca roku czynne. Spadek handlu detalicznego w pierwszym kwartale tego roku to jest około 21% w dół.
Szczególnie ucierpiała branża, sklepy odzieżowe handlujące odzieżą właśnie. Tam jest o dwie trzecie spadek nawet w ostatnim czasie.
To pokazuje w jak trudnej sytuacji są właściciele, pracownicy, studenci bardzo często, którzy dorabiają na umowach zlecenie, pracując w tych galeriach, sklepach.
Ale co? Otwarcie niedzieli handlowych tylko do końca roku? Czy już w ogóle otwarcie handlu w niedzielę? Zobaczmy do końca roku.
Ja uważam, że do końca roku powinny być otwarte i zobaczymy, co będzie pod koniec roku, jaka będzie sytuacja.
Oczywiście lepsze wynagrodzenie za niedzielę: 250% nawet tego, co normalnie. Albo dzień wolny. Ta gwarancja zawsze jest, jak się pracuje w niedzielę.
I tutaj jest część związków zawodowych tak jak OPZZ, które tego typu postulaty - czyli lepiej płatna niedziela, ale dająca szansę na odrobienie strat - one są aktualne i ja jestem gotowy do współpracy z tymi związkami zawodowymi.
2 reakcje
2
0
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

bFFGArtJ
KOMENTARZE
(0)
bFFGAruv
bFFGArtC
bFFGAruC
bFFGAruD