bCOCciCY
bCOCciDc
bCOCciDg
programy
kategorie
bCOCciCZ

Opłata za rejestrację do lekarza? "Tysiące wizyt przepada, bo pacjenci nie przychodzą"

Czy rząd zastanawia się nad opłatą za rejestrację do lekarza? - Nie prowadzimy prac nad wprowadzaniem jakichś opłat. Natomiast mieliśmy okazję na ten temat rozmawiać. Nawet kilkanaście procent wizyt mogłoby się odbyć dodatkowo, gdyby tylko osoby, które były umówione, odwołały wizytę odpowiednio wcześnie i pozwoliły skorzystać z tego innym - powiedział w programie specjalnym WP "Newsroom" wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. - Wprowadzamy elektroniczną rejestrację. Będzie to połączone z funkcją przypomnienia o zbliżającej się wizycie, co ułatwi jej odwołanie - dodaje.

Tranksrypcja:Zastanawiacie się w Ministerstwie Zdrowia nad jakąś opłatą d...
rozwiń
O wszystkich projektach legislacyjnych możemy rozmawiać wtedy, kiedy one są wpisane do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów.
Ale są także projekty, nad którymi toczycie jakieś prace badawcze, analizujecie - to może coś takiego się dzieje w ministerstwie?
Panie redaktorze. Prac badawczych nad wprowadzaniem jakiś opłat nie prowadzimy. Natomiast mieliśmy już okazję na ten temat rozmawiać.
Rozmawialiśmy o tym, że tak naprawdę nawet dziesięć, kilkanaście procent wizyt mogłaby się odbyć dodatkowo, gdyby tylko osoby, które te wizyty miały umówione, odwołały w terminie i pozwoliły komuś innemu z tego skorzystać.
To są setki, tysiące, pewnie nawet dziesiątki tysięcy wizyt w skali każdego miesiąca. Czyli problem jest, to ja do pana jako wiceministra się zwrócę. Jak chce pan go pan rozwiązać?
Między innymi w ten sposób, że wprowadzamy w ramach projektów e-zdrowia elektroniczną rejestrację do wszystkich poradni na zabiegi w szpitalu.
I taka elektroniczna rejestracja będzie połączona z funkcją pozwalającą na otrzymanie takiego przypomnienia, które mówi o tym, że mamy zbliżający się termin u lekarza.
I daje to łatwą możliwość odwołania takiej wizyty. Z naszych badań wynika, że wprowadzenie samego przypomnienia sprawia, że nawet połowa tych wizyt, które nie były odwoływane, jest odwoływane.
I przyczynia się to do tego, żeby pacjenci mieli dostęp do specjalisty z krótszym czasem oczekiwania.
269 reakcji
95
168
6
Podziel się
Komentarze (6)
15-07-2020
PDOpłata nie, ale kaucja owszem.
zobacz więcej komentarzy (6)

Programy Wirtualnej Polski

bCOCciDl
Napisz komentarz
15-07-2020

PDOpłata nie, ale kaucja owszem.

14-07-2020

ŁukaszSzkoda że usuwacie komentarze. Wstydzcie się. Ta strona jest żenująca i stronnicza.

15-07-2020

KwasA może tak lekarze zaczną w końcu przyjmowac... A nie telefon

bCOCciDD
Rozwiń komentarze (5)
bCOCciDX
bCOCciDe
bCOCciEe
bCOCciEf