programy
kategorie

Otwarcie nieba nad Polską być może w połowie czerwca

- Chcielibyśmy, żeby otwarcie nieba oraz granic i przywrócenie lotów międzynarodowych nastąpiło w połowie czerwca, mam nadzieję, że tak się stanie, ale to zależy od sytuacji związanej z epidemią i możliwością zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom – mówił w programie "Money. To się liczy" wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. Jak dodał, Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad wytycznymi dotyczącymi rygorów sanitarnych na lotniskach i samolotach. Odnosząc się do planów przejęcia przez LOT niemieckich linii Condor, do czego ostatecznie nie doszło, powiedział, że szkoda, iż tak się stało, ale – jak zapewnił – kar z tego tytułu nie będzie.

28-05-2020
Tranksrypcja:Pod ministerstwo podlega także Polska Grupa Lotnicza i LOT. ...
rozwiń
I loty zagraniczne, żeby LOT mógł wreszcie zacząć zarabiać. Jak najszybciej. To jest oczywiście nie moja decyzja, tylko tych, którzy oceniają tą kwestię z punktu widzenia zagrożenia epidemią.
My byśmy chcieli oczywiście - pewnie wszyscy, żeby to było w połowie czerwca. Mam nadzieję, że tak się stanie. Natomiast to zależy nie od naszych tutaj chęci, tylko od sytuacji związanej z epidemią.
Czyli bezpieczeństwem pasażerów na tych kursach. I tyle. Tyle mogę w tej sprawie powiedzieć. Byłoby dobrze, jakby to się stało jak najszybciej. Ale co? Połowa czerwca?
I nie wiem, 50% siatki lotniczej sprzed korona-kryzysu? Czy jednak to będzie stopniowe rozkładanie tych lotów.
Na pewno takiej weryfikacji trzeba dokonać, bo też rygory związane z funkcjonowaniem i połączeń lotniczych, i samych lotnisk będą nieco inne.
A jakie? Nad tym pracuje Ministerstwo Infrastruktury w tej chwili. Ja tutaj też nie chcę wchodzić w nie swoją rolę. Ale one będą ograniczające.
Na pewno nie wrócimy do takiej skali od razu, jaka była przed koronawirusem. Z Condorem już się wyjaśniło?
Szkoda, że się nie udało dokonać tej transakcji. Ale nie będzie żadnych kar za to, że nie przejęliście tej firmy? Przypomnę, że to jest niemiecka sieć, linia lotnicza. Proszę być o to spokojnym. Nie będzie żadnych kar.
104 reakcje
72
31
1
Podziel się
Komentarze (1)
28-05-2020
KokiSzwecja
zobacz więcej komentarzy (1)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(1)
Koki
4 lata temu
Szwecja
Najnowsze komentarze (1)
Koki
4 lata temu
Szwecja