bFGqJCxw
bFGqJCxA
bFGqJCxE
programy
kategorie
bFGqJCxx

Pałac w Raszewach. Gdy tam weszli, aż zabrakło im słów

Eksploratorzy udali się do jednego z najpiękniejszych pałaców w Polsce. Mowa o zabytku znajdującym się w wielkopolskiej miejscowości Raszewy. Powstały w latach 1887-1888 dla hrabiego Zygmunta Czarneckiego według projektu Zygmunta Gorgolewskiego pałac, jest opisywany jako budynek klasycystyczny o cechach neobarokowych. W fasadzie frontowej widnieje ganek nad którym znajduje się rozległy taras. W korpusie głównym zauważyć można wysunięty ryzalit i umiejscowiony nad nim trójkątny fronton z herbem. Natomiast po obu stronach korpusu głównego są dwa wysunięte ryzality boczne. Już od samej zewnętrznej strony pałac robi kolosalne wrażenie. Ozdobne gazony po kwiatach, fantazyjne tarasy, znajdujące się po obu stronach obiektu rzeźbione herby rodzinne oraz wiele innych detali architektonicznych jest w stanie całkowicie oczarować niemal każdego eksploratora. - Z całkowitą premedytacją możemy powiedzieć, iż jest to zdecydowanie najlepszy pałac, w jakim kiedykolwiek byliśmy....

rozwiń
13-12-2021
292 reakcje
208
33
51
Podziel się
Komentarze (51)
13-12-2021
agent nieruchomości powinny takie obiekty pałacowe zostać odnowione i sprzedane żeby miały nowych właścieli i nawet życie sie toczyło
zobacz więcej komentarzy (51)

Programy Wirtualnej Polski

bFGqJCxJ
KOMENTARZE
(51)
agent nieruch...
5 miesięcy temu
powinny takie obiekty pałacowe zostać odnowione i sprzedane żeby miały nowych właścieli i nawet życie sie toczyło
vestia
5 miesięcy temu
Cos dla Obajtka ,lub MM
Derka
5 miesięcy temu
Zapraszam do pałacyku w Guzowie (miejsce urodzin Ogińskiego). To jest perełka bijąca na głowę ten w Raszewach. Na szczęści Guzów jest od wielu lat w rekonstrukcji i powoli wraca do blasku. A jest to cudo!
bFGqJCyb
doktor
5 miesięcy temu
czekam, kiedy "odkrywcy" wejdą mi do mieszkania i opublikują film z kuchni i łazienki . Tez zabrakło mi słów.
danny
5 miesięcy temu
zaraz, zaraz, czy to nie jest aby włamanie??
Najnowsze komentarze (51)
Nie wiesz kto...
3 miesiące temu
włamaliśmy się tam
Robert
5 miesięcy temu
Wielu rolników żeby kupić chociaż 1ha ziemii zostało zmuszonych przez skarb państwa do wykupu parków pałacyków niszczejących Anr poprostu podrzuciła kukułcze jajko. Sama miała gdzieś dbanie o nie . Teraz na barki rolników którzy mają co robić w polu zrzucono remonty i rewitizacje tych zabytków , gdzie przy obecnej opłacalności rolnictwa jest to niemozliwe
Ewa
5 miesięcy temu
zastanawia mnie to co na to Konserwator Zabytkow z Poznania . Ti dziedzictwo kulturowe Polski i Wielkopolski piekne polichromie niszczeja i odpada farba. To ze terenem i ziemia zarządza nowy właściciel ktory jedynie uprawia liczne pola nie zwalnia go z obowiązku dbania o ten palac .Ktory jest ZABYTKIEM. poprzednioPGR do 2018 dbal o Palac, a teraz nowy wlasciciel tylko skupia sie na uprawie pól .Palac powinien byc wietrzony i chic minimalnie ogrzewany. Ci na to wójt co na to Marszałek Wielkopolski i Konserwator Zabytkow!!!
Pan Samochodz...
5 miesięcy temu
Proszę poczytać Nienackiego , on pięknie opisywał zabytki
Pan Samochodz...
5 miesięcy temu
Proszę poczytać Nienackiego , on pięknie opisywał zabytki
agatta1970
5 miesięcy temu
Leszek Czarnecki powinien się tym pięknym pałacem zainteresować nawet dla rozrywki lub dla hobby ,Mała zbieżność nazwisk ale co tam....Panie Leszku los pałacu w Pana rękach :)
pick
5 miesięcy temu
Czy redaktor widział kiedyś Pałac ,bo ten obiekt to najwyżej pałacyk
grippen
5 miesięcy temu
to jest chyba już obajtka wujt się zaopiekuje
bFGqJCxT
Jaś
5 miesięcy temu
Gamoniu !! "Jak Czarniecki do Poznania Po szwedzkim zaborze, Dla ojczyzny ratowania Wrócim się przez morze." Czarniecki nie Czarnecki!!!!!!! Hymnu nie znasz !!!!!!!
przemyślanin
5 miesięcy temu
Temat dla Państwa Polskiego. P. Minister Kultury wraz z aktywami państwowymi mogliby utworzyć fundusz ratujący takie zabytki!
Minerwa
5 miesięcy temu