programy
kategorie

Paracetamol miesza nam w głowach. Naukowcy publikują nowe badania

Jest tani, łatwo dostępny w każdej aptece i często stanowi pierwszy wybór w walce z bólem głowy. Jednak paracetamol, bo o nim mowa, ma też skutki uboczne: miesza nam w głowach i znieczula psychicznie. Kanadyjscy psycholodzy z Toronto przebadali ponad 3 tys. ludzi, którzy regularnie zażywali lek. Zapytano ich, czy integrują się z lokalną społecznością, czy ufają swoim sąsiadom i czy czują się bezpiecznie. Okazało się, że wśród osób, które zażywały paracetamol codziennie, zaufanie do innych było mniejsze.

14-05-2020
434 reakcje
77
236
121
Podziel się
Komentarze (121)
14-05-2020
447$Wszystkie leki maja działania uboczne Odkryli Amerykę a Glifosat w kaszy zbożu zatruta żywność nikomu z rządzących nie przeszkadza
zobacz więcej komentarzy (121)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(121)
447$
3 lata temu
Wszystkie leki maja działania uboczne Odkryli Amerykę a Glifosat w kaszy zbożu zatruta żywność nikomu z rządzących nie przeszkadza
TO NIE JEST L...
3 lata temu
JAKIKOLWIEK ŚRODEK PRZECIWBÓLOWY JEST LIKWIDATOREM (CZASOWYM) BÓLU. NATOMIAST BÓL JEST SYMPTOMEM (OBJAWEM) JAKIEGOŚ PROBLEMU W ORGANIZMIE. NP. BÓL GŁOWY MOŻE BYĆ SPOWODOWANY ODWODNIENIEM. WYSTARCZY UZUPEŁNIĆ PŁYNY, A NIE BRAC TABLETEK PRZECIWBÓLOWYCH. KAMICA NERKOWA? TAKŻE MA JAKĄŚ PRZYCZYNĘ. USUNIĘCIE TEJ PRZYCZYNY LIKWIDUJE CHOROBĘ I WTEDY ŚRODKI P-BÓLOWE NIE SĄ JUŻ POTRZEBNE (wtajemniczeni wiedzą co to kolka nerkowa). ZACZĄŁEM EKSPERYMENTOWAĆ W TEJ DZIEDZINIE i OD 3 LAT NIE WZIĄŁEM ŻADNEJ TABLETKI P-BÓLOWEJ. MOŻNA? MOŻNA.
a jednak
3 lata temu
To dlatego Anglicy mają popyrtane w głowach. Tutejsi lekarze paracetamolem leczą wszystko. To jest podstawowy lek w Anglii.
pinki
3 lata temu
W Holandii to panaceum na wszystkie choroby.Tam u lekarza nic innego nie dostaniesz.
tezeusz
3 lata temu
A czy jakikolwiek środek przeciwbólowy jest bezpieczny?. Jeżeli się go używa okazjonalnie to wiele złego nie zrobi. Ale jeżeli się go zażywa codziennie na pewno skutki będą mało ciekawe
Najnowsze komentarze (121)
Naprawdę?
3 lata temu
Skąd ta nagonka? Czyżby, jak mówią na mieście, chronił przed koronawirusem?
Ola
3 lata temu
Tak samo jest z wieloma innymi i nie tylko z farmaceutycznymi produktami. Owe fantastyczne gary i patelnie nakrapiane plamkami to nic innego jak tytan. Niesamowicie szkodliwy metal, wytrzymały na wysokie temperatury. Właśnie dlatego ma zastosowanie w panelach słonecznych ale głupi ludzie nie mający pojęcia i nie interesujący się tym, kupują gary i patenie a podczas podgrzewania tytan wchodzi w reakcję z żywnością. Trutka na szczury jest bardziej humanitarna.
Uzależniony p...
3 lata temu
W UK to jest panaceum na wszystkie dolegliwości, inaczej byc nie może. Tamtejsi lekarze pierwszego kontaktu wierzą w jego uniwersalne działanie.
ble ble ble
3 lata temu
BBBZZDDDUURRAA jakby przeprowadzili badania - w Polsce (ale u niektórych osób w innych nacjach też) - to ten sam wynik - wzrost nieufności uzyskaliby co do każdego leku przeciwbólowego - jak podkreślili branego regularnie, bo leki przeciwbólowe są też brane - zwłaszcza w przypadkach brania regularnego - na ból ...duszy (czyli już nadwątlone zaufanie)
reralista
3 lata temu
A może tern lek po prostu rozjaśnia umysł i wyostrza spostrzegawczość? Dostrzegasz z kim się zadajesz i stąd to zmniejszające się zaufanie.:)
Kiki2
3 lata temu
Biorąc pod uwagę to co się dzieje wokoło to bez paracetamolu też przestaję ufać ludziom, sąsiadom a już na pewno księżom i politykom :D
Charrchick
3 lata temu
Mało tego - paracetamol powoduje, że 100% mężczyzn, którzy go spożywają nie zachodzi w ciążę! I to niezależnie od tego czy piją czy nie.
Tom
3 lata temu
OO jaka przypadkowa zbieżność..... zalecano paracetamol na łagodzenie skutków koronawirusa, a nie ibuprom....Czyżby konkurencja się odezwała... Bo te badania "naukowców" są jakieś niedorzeczne.... A to że nadmiar leków(każdych) szkodzi i mają skutki uboczne, to oczywiste i nie od dziś...
Leon Z
3 lata temu
Nic nowego. Każdy lekarz prywatnie potwierdzi, że to syf i żeby tego nie jeść. Pięć lat temu miałem to na szkoleniu z ratownictwa medycznego. Facet, który to prowadził miał dużą wiedzę, więc chyba nie ściemniał
Golka
3 lata temu
Jak praktycznie każdy lek. Nie ma "bezpiecznego" leku - każdy ma jakieś skutki uboczne. Tylko niestety większość ludzi jest skazana na branie leków - i nie chodzi mi tu tylko o leki p/bólowe. Zdrowia wszystkim życzę
aptekarz
3 lata temu
A kto mówi że to lek . Na opakowaniu bardzo czytelnie napisane, środek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy.
tableta
3 lata temu
PARACETAMOL to tabletki wynalezione w Amerykańskim laboratorium wojskowym.Trafiły na rynek gdyż właśnie idealnie rąbią ludziom we łbach. Amerykanie źrą to garściami i dlatego są tacy posłuszni swojemu wodzowi.
arahat
3 lata temu
dlaczego spadla ilosc pogrzebow w polsce?? plebs przestal chodzic do lekarzy, przestal sluchac specjalistow itd....dlaczego ataka na paracetamol??? bo apap lepiej lobuje!!! moze ma powiazania z getaes???
piguła
3 lata temu
PARACETAMOL to tabletki wynalezione w Amerykańskim laboratorium wojskowym.Trafiły na rynek gdyż właśnie idealnie rąbią ludziom we łbach. Amerykanie źrą to garściami i dlatego są tacy posłuszni swojemu wodzowi.
...
Następna strona