bDnnouac
bDnnouag
bDnnouak
programy
kategorie
bDnnouad

Paracetamol powoduje zatrucia. Szwajcarscy naukowcy wzięli pod lupę popularny lek

Paracetamol to jeden z najpopularniejszych leków na krótkie, ale ostre bóle. Stosuje się go na całym świecie. Na początku XXI wieku zwiększono nawet ilość paracetamolu w jednej tabletce: z 500 mg do 1000 miligramów. Szwajcarscy naukowcy uważają, że była to zła decyzja, a paracetamol powoduje zatrucia organizmu i niszczenie wątroby. Co więcej, paracetamol nie działa tak samo na każdą osobę. Eksperci podają, że jeżeli lek nie łagodzi od razu bólu, wiele osób połyka kolejne tabletki, co może prowadzić do przedawkowania.

30-10-2020
228 reakcji
96
62
70
Podziel się
Komentarze (70)
30-10-2020
bernb
To aż naukowcy musieli pracować nad tym co wie każdy ,że wszelkie specyfiki łącznie z wodą przedawkowane szkodzą ? Żenada nie ma juz naukowców są prostytutki z tytułami...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (70)
bDnnouap
KOMENTARZE
(70)
bernb
4 tyg. temu
To aż naukowcy musieli pracować nad tym co wie każdy ,że wszelkie specyfiki łącznie z wodą przedawkowane szkodzą ? Żenada nie ma juz naukowców są prostytutki z tytułami naukowymi ,którzy publikuja takie wyniki badań za jakie im zapłacono !
PPP
4 tyg. temu
przecież to wiadomo od kilkudziesięciu lat.
antyPiS
4 tyg. temu
A ktory lek jest zdrowy?Sama chemia w tym jest.
bDnnouaH
Basia
4 tyg. temu
Przed wejściem paracetamolu była Antyneuralgina - dosłownie cudowny lek za parę groszy. Paracetamol wypchnął z rynku tak dobry lek.Wystarczyła jedna tabletka albo połowa.Wielka szkoda ze nie ma tego leku a wielka wina tych co usunęli Antyneuralginę.
daf
4 tyg. temu
nie bierz wcale bo to oznacza, że ten lek na ciebie nie działa. Organizm do przeciwbólowych bardzo szybko się przyzwyczaja i je trzeba zmieniać.
Najnowsze komentarze (70)
Iga
3 tyg. temu
Szkodzi to Ketanol największe świństwo, tak mnie leczyli ze dostałam zapalenia trzustki. Teraz Ketanol można już kupić bez recepty. Świadomie wykańczają ludzi.
buk_ociec
4 tyg. temu
Jest to goowno warta wiadomość obliczona na zainteresowanie innym środkiem przeciwbólowym. Enigmatyczni szwajcarscy naukowcy? W takim artykule powinno podać się nazwiska, tytuły naukowe i instytuty w których w/w pracują aby taka informacja miała w sobie choćby zalążek prawdziwości .
dno
4 tyg. temu
Za komunizmu był niedopuszczony w Polsce bo niszczył wątrobę. No ale jak wolność to wolność/
parajacek
4 tyg. temu
ja biere go 3 razy na dobe bo ja musze jak nie wezne to mam duze kłopoty i nie moge niczego
senior54
4 tyg. temu
I dziwić się że tyle rodzi się kalekich dzieci kiedy dziewczyny bezmyślnie zażywają w bardzo młodym wieku środki antykoncepcyjne czy ktoś powiedział im jakie to robi spustoszenie w ich organizmie ? najlepiej- kalekie ZABIĆ- TO IM MÓWICIE !
/stary
4 tyg. temu
Dla tego był w PRL zakazany. Nie wolno go było wwozić. Teraz na nas wymuszono jego sprzedaż
Malwina
4 tyg. temu
By zatruć sie paracetamolem trzeba zażyć codziennie min 5000 mg Paracetamolu przez okras co najmniej 14 dni... Tak samo jest z Aspiryną i każdym innym lekiem który się przedawkuje...
laboga
4 tyg. temu
Życie szkodzi
bDnnouaz
Serdna
4 tyg. temu
To wstęp do reklamy nowego leku , lepszego od paracetamolu , farmaceutyka nie próżnuje
BUKOLO
4 tyg. temu
Zadziwiające jest to, że dopiero jak na początku pandemii okazało się, że ibuprofren może pogarszać przebieg Covidu, to nagle też po chwili "okazało się", że paracetamol jest szkodliwy..... Przypadek? Nie sądzę….
asa
4 tyg. temu
Rychło w czas NAYKOWCY !!
dejacek
4 tyg. temu
na mnie np. paracetamol nie dziala. Przy silnym bólu głowy biorę tramadol, a jak nie mija to następną dawkę. Aż do odlotu. największa dotychczas to 8 szt- ale było fajnie
AnToś
4 tyg. temu
To znaczy, że do aptek wprowadza się leki do testowania a po paru latach wycofuje się je ze względu, na to że są szkodliwe. Ile już ich wycofano... ktoś musi jakoś zarabiać na życie...
Polak
4 tyg. temu
Dlatego rzady wspieraja big farme zeby produkowali dalej trucizny!!
...
Następna strona
bDnnoubb
bDnnouai
bDnnoubi
bDnnoubj