programy
kategorie

PFR pomoże uratować LOT? Prezes odpowiada

- Żaden wniosek o pomoc ze strony LOT do Polskiego Funduszu Rozwoju nie wpłynął, ale jeśli tak się stanie, to będziemy traktować go tak samo, jak w przypadku innych dużych firm - tak o ewentualnej pomocy Polskiego Funduszu Rozwoju dla PLL LOT mówi prezes Funduszu Paweł Borys. Jak jednak podkreśla w programie "Money. To Się Liczy", po pomoc z tarczy finansowej nie zgłosiła się żadne ze spółek Skarbu Państwa. Dopytywany jednak o inną formę ratowania PLL LOT, - na przykład bezpośrednią inwestycję PFR w polskiego przewoźnika - Paweł Borys nie odpowiedział wprost. - Poruszamy się w pewnych ramach pomocy publicznej - powiedział jedynie. I dodał, że branża lotnicza to sektor, który jako pierwszy odczuł skutki epidemii i prawdopodobnie jako ostatni z kryzysu wyjdzie.

Tranksrypcja:Mówi pan - to wsparcie sektorowe jest konieczne. Tutaj branż...
rozwiń
Chciałem zapytać wprost, czy Polski Fundusz Rozwoju bierze udział w jakiś rozmowach na temat ratowania LOT-u, wsparcia LOT-u?
Wniosek o uzyskanie pomocy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju jeszcze do nas nie wpłynął.
Podobnie jak jeszcze nie wpłynął spośród tych 300 dużych firm żaden wniosek ze Spółki Skarbu Państwa. Są to w większości firmy prywatne.
Natomiast oczywiście, jeżeli LOT zgłosi się o taką pomoc, będziemy traktowali LOT jak każdą inną firmę i mogą na takie wsparcie również liczyć.
Ale to w ramach tarczy, a poza tarczą? Gdy była okazja, żeby zainwestować w LOT?
My mamy konkretne ramy tutaj pomocy publicznej i w ramach nich się poruszamy.
Branża lotnicza jest tą, która jako pierwsza odczuwa skutki kryzysu i pewnie jako ostatnia będzie z kryzysu wychodziła, więc też wsparcie dla linii lotniczej jest uzasadnione.
Natomiast tak jak powiedziałem, jeszcze żaden wniosek firm lotniczych do nas nie wpłynął. Są też prywatne firmy lotnicze. Jeżeli wpłynie, to tak jak inne wnioski będziemy je analizowali.
15 reakcji
11
4
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(0)