bEClshec
bEClsheg
bEClshek
programy
kategorie
bEClshed

Picie "pod chmurką". Poznań walczy ze spożywaniem alkoholu miejscach publicznych

Tylko w czerwcu strażnicy miejscy z Poznania ukarali mandatami karnymi 119 osób za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. Według informacji, które zostały umieszczone na oficjalnym profilu Straży na mediach społecznościowych, 12 osób zostało pouczonych, a 6 wniosków skierowano do sądu. Przekazano również, że w ostatnim półroczu monitoring miejski zarejestrował aż 1062 sytuacji, które zostały przekazane straży miejskiej lub policji. Strażnicy przypominają, że picie alkoholu na ulicy, w parku, przy miejskich fontannach, czy skwerach jest zabronione. Straż miejska w swoim poście podkreśliła, że do konsumpcji trunków "pod chmurką" są specjalnie wydzielone miejsca. Opublikowała też zdjęcia z monitoringu, gdzie przyłapano ludzi na łamaniu zakazu.

30-07-2021
246 reakcji
20
94
132
Podziel się
Komentarze (132)
30-07-2021
marian
TO JEST WOLNOŚĆ I SWOBODA !!!!!????? Od 1945 r do 1989 nikomu to nie przeszkadzało. Wielu bardzo wielu w drugiej wojnie światowej umierało na froncie z okrzykiem za...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (132)

Programy Wirtualnej Polski

bEClshep
KOMENTARZE
(132)
marian
2 miesiące temu
TO JEST WOLNOŚĆ I SWOBODA !!!!!????? Od 1945 r do 1989 nikomu to nie przeszkadzało. Wielu bardzo wielu w drugiej wojnie światowej umierało na froncie z okrzykiem za Ojczyznę, za Wolność. A dzisiaj ich prawnukowie piwa nie moga się napić w polskim parku!!!
luluci
2 miesiące temu
A jak pił bezalkoholowe to co też mu nie wolno??
Seba z Kielc
2 miesiące temu
To nie jest Straż Wiejska tylko Czarna Śmierć gorsza od Milicji , zapamiętajcie to raz na zawsze .
bEClsheH
przytomna
2 miesiące temu
A gdzie ma się napić spragniony bezdomny? Tylko u nas są takie głupie przepisy - na zachodzie i południu gdzie piją wino do posiłków normą jest 0,5 promila. A piwo ile ma procent alkoholu ? Nie chodzi o upijanie się. Dla ścisłości jestem abstynentką - nie lubię alkoholu ale w czasie upału świetnie gasi pragnienie i uzupełnia elektrolity no i ma kalorie!
Stop
2 miesiące temu
Czarna śmierć i Pisowcy na Ukrainę , tu jest Polska !
Najnowsze komentarze (132)
ram-żesz
2 miesiące temu
A gdzie ma pić jak stara w domu nie pozwala? A reklamy kuszą zewsząd z TV, radia gazet, bilbordów, internetu! Co takie biedne pijaczysko ma wtedy zrobić? Akcyzę zapłacił przecież - no nie - ja się pytam!?
snajper
2 miesiące temu
Na terenach wiejskich gm.siedlec woj. wielkopolskiego przy sklepach funkcjonują tzw." ogródki alkoholowe". Właściciele tych sklepów obok nich ustawili toitoi aby degustacja alkoholu mogła trwać nieskończenie .Szkoda , że nie wystawili środków do dezynfekcji na convid .Konsumcja odbywa się w miejscu publicznym i to na oczach osób ,dzieci .Zakupy możesz zrobić w sklepie który jest "odkażony oparami "C2H5OH i nikomu to nie przeszkadza .Może w Poznaniu trzeba utworzyć " ogródki alkoholowe " - tylko co na to wszystko SANEPID .
Zacheusz
2 miesiące temu
A w Niemczech wolno pić pod chmurką i nikt się nie czepia.
emeryt
2 miesiące temu
Picie "pod chmurką"- ta fotka to butapren za swoich młodych lat..
relaista
2 miesiące temu
Jaka jest różnica między piciem a spożywaniem?
o.dyktator
2 miesiące temu
byl odwodniony wiec nadrabia komu to przeszkadza a chodzi o mandaty!
piwosz
2 miesiące temu
Niestety zazwyczaj taki pijący poza ogródkiem pubu piwo po 1,50zł z Biedronki zamiast po 8zł-12zł z tanka to awanturujący się alkoholik. Nie sam fakt picia ma tu znaczenie ale to co mu towarzyszy.
nom
2 miesiące temu
właśnie od tego się zaczęło!!! jak pozwolimy na łamanie konstytucji w prawie raz tylko dla naszej estetyki bo po to powstało to prawo by w bramie nie stało kilku pijanych biedaków i w dzielnicy "lepszej" nie było widocznych "gorszych" dzięki temu mamy dziś PIS
bEClshez
polak mały
2 miesiące temu
Zapraszam do Chorzowa, tutaj w ogródku przy knajpie zajmującym chodnik, który znajduje się pod oknami mieszkań i jest oddalony od placu zabaw o 10 metrów można pić piwo, wódkę i co tylko się podoba od rana do późnej nocy (a właściwie do rana).
Polak
2 miesiące temu
W Dortmundzie przy Policji z kumplami piliśmy piwo i przechodząc obok nawet się nie zatrzymali. A tutaj wielkie halo o picie piwa w parku....To jest dramat. Państwo Kaczo-Policyjne.
Poznaniok
2 miesiące temu
Nie tak hop siup. Samo nagranie to mało ja np. Siedzę na starym rynku i pijęwodę którą mam w butelce po Żywcu. I co? Policja co najwyżej moze wezwać technika Krym. I zabezpieczyć próbkę z tej butelki do badań i tyle he he he
ASFG
2 miesiące temu
ciemnota SM . CAO NIE WOLNO SIĘ NAPIĆ SKORO NIC INNYM NIE ROBI CO ZA PATOLOGICZNE SPOLECZEŃSTWO
Obiektywnie
2 miesiące temu
Jak to jest, że ogródek piwny na rynkach jest dozwolony?! Na plażach również jest to oczywiste jak i na "sylwestrowych" imprezach na rynku. Każdy obywatel powinien mieć prawo wypić piwko gdzie chce. Karalne powinno być to, gdzie wyrzuci opakowanie po piwku. Jakoś kiedyś nikomu to nie przeszkadzało, a wiejskie i miejskie festyny, z "bursztynkiem" w ręku były obowiązkowe. Dlaczego władze po 1989r gnębią społeczeństwo? TAK! Bo na rynkach wielu miast w ogródkach można wypić, ale za konkretną kwotę, bo takie kupione w sklepie, to już wykroczenie. Osobiście szanuję policję, która przymyka na to oko. Są ludźmi z zasadami, bowiem sami czasem mają pragnienie i nie chcieliby być szczuci i śledzeni. Jestem za policyjną akcją, która ochroni wolność społeczeństwa.
tak
2 miesiące temu
ten kraj to sam se przeczy sprzedaje alkohol a potem plotkuje żę pija albo takie zdjecia publikuje, w filmach puszcza wszelkie mozliwe materiały o gadaniu co dusza zapragnie a potem walcza że to tego nie mozna mówić to tego, jak nie można wolnść słowa filmy to promuja pokazuja że im wszytsko mozna robic i mówic to nam też , ktos ta gre filmowa wymyslił skoro oni moga w kinach w grach wywalać wszytkie i brudy i koszmary to ludzie tez kraj jest taki co mu się wpaja wiec trudno winić obywateli zacokolwiek wiadomo kogo winic można też kino o filmy zabijania i grozy
...
Następna strona
bEClshfb
bEClshei
bEClshfi
bEClshfj