programy
kategorie

PIT w wersji papierowej. "Dalej jest to możliwe"

- Czasem mamy sygnały, że są osoby rozliczające się na papierze, a nie przez internet. Tu nic się nie zmienia, dalej jest to możliwe - mówi w programie "Money. To Się Liczy" Paweł Jurek, rzecznik Ministerstwa Finansów. Przedstawiciel resortu zapowiedział również, że docelowo z platformy Twój e-PIT będą mogli korzystać przedsiębiorcy. Nie chce jednak deklarować, że wydarzy się to już za rok. Jego zdaniem jest to kwestia 2-3 lat.

13-02-2020
Tranksrypcja:Dobrze, a inne możliwości? Gdyby jednak nie twój e-PIT. Nie ...
rozwiń
Lub wasza poprzednia aplikacja e-deklaracja. Rozumiem, że to się nie zmienia, to wszystko działa i tak zostaje.
Tak, to oczywiście zostaje. E-deklaracje, które też cieszą się ciągle dużą popularnością, jak najbardziej są dostępne. Papier? Jak najbardziej tak.
Czasem mamy takie sygnały, że są osoby, które lubią w papierze wypełniać - może nie do końca ja to akurat rozumiem, natomiast oczywiście to akceptujemy.
To pewnie kwestia przyzwyczajenia. I można tak robić. Dobrze, ale twój e-PIT nie jest jeszcze dla firm. Miał być - nie ma. Tak. W tym momencie jeszcze nie.
Choć już częściowo są te druki PIT-28 oraz 36 przekazane i będzie można się na nich rozliczać.
Nie dotyczy to jeszcze oczywiście działalności gospodarczych, ale pracujemy na przykład nad e-urzędem skarbowym, gdzie będą różne udogodnienia dla firm.
Więc tu z całą pewnością najbliższe lata przyniosą w tej kwestii dobre informacje i kolejne ułatwienia.
Skąd to opóźnienie? I jaka gwarancja, że już w przyszłym roku firmy jednak się rozliczą dokładnie tak samo? Lub będą rozliczone w zasadzie.
Nie chcemy mówić o tym, że w przyszłym roku się to wydarzy. Nie chcemy tutaj bardzo konkretnych dat pokazywać.
Natomiast chcemy doprowadzić do takiego momentu, że firmy otrzymają też bardzo ciekawy bagaż ułatwień i będą z tego zadowolone.
Nad tym w tym momencie pracujemy. Ale chwilowo bezterminowo.
Bez żadnej obietnicy. Będzie to na pewno w perspektywie 2-3 lat, tak sądzę.
1 reakcja
1
0
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(0)