programy
kategorie

Polacy przyparci do muru. Restauracje i podmioty z branży hotelarskiej już ogłaszają upadłość

- Koronawirus zmusił Polaków do ogłaszania upadłości. Skok obserwujemy od miesiąca, jest bardzo duży - mówi radca prawny Anna Grudzień-Kurpiewska. - Trudno powiedzieć mi procentowo, ponieważ na bieżąco dane są zbierane, ale już widać, że wniosków o ogłoszenie upadłości jest znacznie więcej, zarówno tych składanych przez przedsiębiorców, jak i wniosków o upadłość konsumencką - dodała . - Na początku kwietnia była fala podmiotów z branży hotelarskiej i restauracyjnej. W mojej ocenie to grupa, która najbardziej ucierpiała wskutek covid, obok oczywiście branży turystycznej - powiedziała Grudzień-Kurpiewska, która była gościem programu "Money. To się liczy".

Tranksrypcja:Koronawirus zmusił Polaków do ogłaszania upadłości? Zdecydow...
rozwiń
To znaczy, jak wyglądają te statystyki? O ile jest skok, o ile więcej w tym roku?
Ten skok obserwujemy właściwie od miesiąca i jest on bardzo duży.
Trudno powiedzieć mi w tej chwili procentowo, ponieważ na bieżąco te dane są dopiero zbierane, te wnioski napływają do sądów.
Ale już widać, że wniosków o ogłoszenie upadłości jest znacznie więcej.
Zarówno tych wniosków, które składają przedsiębiorcy, jak również wniosków o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.
Ale rozumiem, że widzi też to pani po swojej praktyce, to znaczy przychodzą do pani klienci i mówią, że to jest właśnie efekt wirusa? To jest efekt utraty pracy? To jest efekt utraty zleceń?
Zdecydowanie w przypadku upadłości przedsiębiorców, czy osób zagrożonych, czy podmiotów zagrożonych niewypłacalnością, będących przedsiębiorcami, to zdecydowanie tak.
Przede wszystkim na początku kwietnia, była fala podmiotów z branży hotelarskiej, restauracyjnej.
To właściwie w mojej ocenie, grupa która najbardziej ucierpiała, w skutek covid, obok oczywiście branży turystycznej. No tak i wynika z tego, że oni już nie czekają.
94 reakcje
53
41
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(0)