bEUNTZlw
bEUNTZlA
bEUNTZlE
programy
kategorie
bEUNTZlx

Policja przestrzega. Zobacz, czym grozi kulig za samochodem

Do 500 zł mandatu i pięć punktów karnych – tyle grozi kierowcy za organizowanie kuligu za samochodem. Policjanci mogą taką sprawę dodatkowo skierować do sądu. Tak zrobili w przypadku grupy młodych osób, która dwoma autami zorganizowała sobie w nocy kulig na parkingu jednej z dzielnic Myślenic w woj. małopolskim. Wszystko zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Dyżurny natychmiast zgłosił sprawę policji. O tym, jak groźne mogą być zabawy na sankach przy pomocy samochodu, przekonały się dwie nastolatki z gminy Elbląg. Jedna z nich walczy o życie w szpitalu. W przypadku organizowania kuligu, w którym dojdzie do śmierci uczestnika, kierowcy dodatkowo grozi do 8 lat więzienia. Policja przy okazji mrozu i śniegu przypomina, że sanki nie są przystosowane do szybkiej jazdy za samochodem. Trudno nad nimi zapanować na łukach i zakrętach. Także zwykłe wpadnięcie do rowu lub uderzenie o drzewo może doprowadzić do tragedii. O tym zapomniała młodzież z Myślenic.

21-01-2021
73 reakcje
10
33
30
Podziel się
Komentarze (30)
21-01-2021
tomPusty parking i dziesiątki metrów luzu na łukach. Gdzie to niebezpieczeństwo. Ktoś chyba na łeb upadł a policja to już każdą pierdołą w państwie policyjnym się zajmuje.
zobacz więcej komentarzy (30)

Programy Wirtualnej Polski

bEUNTZlJ
KOMENTARZE
(30)
tom
11 miesięcy temu
Pusty parking i dziesiątki metrów luzu na łukach. Gdzie to niebezpieczeństwo. Ktoś chyba na łeb upadł a policja to już każdą pierdołą w państwie policyjnym się zajmuje.
bzdura
11 miesięcy temu
"Sanki nie są przystosowane do szybkiej jazdy za samochodem" - Samochodem da się też jeździć wolno. Jak ktoś nie ma za grosz rozumu to i spacerując po chodniku się zabije.
Kiciarożek
11 miesięcy temu
No i czym grozi ten kulig bo z filmu wynika że mandatem. Owszem wiadomo że wypadki mogą się zdarzyć, ale wrzecież nie trzeba jeździć szybko, wybór miejsca też ma kolosalne znaczenie. W ostatnim śniegowym czasie ciągnąłem żonę i syna 10 letniego 6 km po lesie (na drodze udostępnionej do ruchu) prędkość max 20 km/h kilka upadków na tyłek zaliczyli. Bardziej by się poobijali normalnie zjeżdzając na sankach z górki. Jakie zagrożenie na nich sprowadziłem? Jakbym jechał traktorem po polu to nawet mandatu by nie było.
bEUNTZmb
wieja
11 miesięcy temu
Jak w takim razie ma się jazda na ,,bananie,, za motrówką. Strzelać do motorówki czy do gościa na ,,bananie,,?
Krys
11 miesięcy temu
No i zaczyna sie panstwo policyjne bez udzialu policji. Jak dobrze miec sasiada co policji podpowiada ...... Po co lapanie prawdziwych przestepcow jak mozna na takich rzeczach zbic kase? Potrafia zabic chwile radosci i szczescia.
Najnowsze komentarze (30)
Diabeł
10 miesięcy temu
Cofam się kilkanascie lat wstecz kulik samochod traktor sanek z 20 nikt nie robił problemów. szkoda gadać Polityka
leo
10 miesięcy temu
Całe dzieciństwo, każdej zimy jeździliśmy na sankach ciągniętych za maluchem. Często bylo to 5+ sanek. Zabawa doskonała i nikt nigdy nie ucierpiał. Jak kierowca jest rozważny, to poza dobrą zabawą nic nikomu nie grozi.
eeee
10 miesięcy temu
Czym grozi? Chyba tylko dobrą zabawą bo na filmie nie zdarzyło się nic niebezpiecznego.
Osa
11 miesięcy temu
Ale ile frajdy dla dzieciaków !!!
wszystko w te
11 miesięcy temu
wiele dzieci i dorosłych przypłaciło taki kulik zdrowiem lub życiem. Sanki nie mają hamulców tylko nogi przerażonego dziecka.
gajowy
11 miesięcy temu
Ludzie czym się podniecacie?????Jest śnieg jest jazda!!jeszcze trochę a wszystkie te "mamisynki" będą uprawiały narciarstwo "myszką" po pulpicie!!!!!
PL-ak
11 miesięcy temu
Państwo coraz bardziej ogranicza nam życie. Wniosek. Zmienić "rząd" , urzędników " i nigdy więcej PIS-u!
edzcxsd
11 miesięcy temu
czyli na hulajnogach sankach i rowerach juz nie pojedziesz bo niebezpieczne? i sa wypadkia? chodzi o to by w chalupie siedziec?
bEUNTZlT
diabloo
11 miesięcy temu
Fajna zabawa i tyle, a pislicja jak zwykle zajmuje się nie tym co powinna...
vmt
11 miesięcy temu
PRZERAŻAJĄCE nagranie !!! umarłem z PRZERAŻENIA chyba 5 razy, nie wrzucajcie więcej tak PRZERAŻAJĄCYCH filmów bo ktoś jeszcze umrze z przerażenia
aaa
11 miesięcy temu
a za koniem który może się spłoszyć, staranować jest już bezpiecznie :)
lol
11 miesięcy temu
Co w tym strasznego? Co wy za brednie wypisujecie? Co z Was zrobiono Polacy? Obudzcie się !!!
miki
11 miesięcy temu
Za małe mandaty 5000to by zaczeli myśleć i 20 punktów !!!!!!!!!!!
Miki
11 miesięcy temu
To "mrożące" to lekka przesada
bEUNTZmv
bEUNTZlC
bEUNTZmC
bEUNTZmD