bEErYRVg
bEErYRVk
bEErYRVo
programy
kategorie
bEErYRVh

Policjanci oszuści. Przerobili Passata na radiowóz

Funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali w niedzielę 30 sierpnia kobietę i mężczyznę podszywających się za policjantów. Para ''przebierańców'' pochodzi z powiatu chrzanowskiego. Policjanci podczas rutynowego patrolu zauważyli w miejscowości Juszczyn dziwnie wyglądający radiowóz. Kobieta i mężczyzna udający policjantów poruszali się samochodem marki VW Passat, oznakowanym na radiowóz z lat 90. Mieli na sobie również umundurowanie "starego typu": pagony, pasy, kabury na broń, koszule i czapki z białym otokiem. Fałszywi policjanci zostali zatrzymani. Policja poszukuje osób, które mogły zostać poszkodowane przez parę oszustów. Nie wiadomo, ilu ludzi przebierańcy zdołali zatrzymać do "kontroli drogowej" i np. wyłudzić od nich pieniądze. Jeżeli ktoś został zatrzymany przez tego typu radiowóz, powinien niezwłocznie zgłosić się na najbliższy posterunek policji.

244 reakcje
152
29
63
Podziel się
Komentarze (63)
01-09-2020
fuegoSerio? a gdyby jechali polonezem z napisem Milicja i starym umundurowaniu? To nie byli przebierańcy tylko prawdopodobnie grupa rekonstrukcyjna.
zobacz więcej komentarzy (63)

Programy Wirtualnej Polski

bEErYRVt
KOMENTARZE
(63)
fuego
rok temu
Serio? a gdyby jechali polonezem z napisem Milicja i starym umundurowaniu? To nie byli przebierańcy tylko prawdopodobnie grupa rekonstrukcyjna.
Skandek
rok temu
Co w tym dziwnego obecna policja też zachowuje się jak przebierańcy,teraz doszło im ściganie za nie noszenie maseczek ,bo przecież nie nadają się do czego innego
Polak
rok temu
oni jechali na zlot starych samochodów do poznania
bEErYRVL
dziadekmisiek
rok temu
Taaa... już lecę się zgłosić, że dałem w łapę.
PiotrK
rok temu
Przecież to stary policyjny passtuszek kupiony z demobilu, ludzie pewnie wracali z jakiegoś zlotu albo spotu. Mam kolegów, którzy mają stare popolicyjne mzetke, f125p, polonezy i adekwatne do tego mundury z tamtych lat. Widać, że ci policjanci, którzy ich zatrzymali, to z lepszego sortu, z nowego naboru, gdzie dominującym kryterium przyjęcia w szeregi jest sprawność fizyczna, umiejętność trzymania tarczy i władania pałką
Najnowsze komentarze (63)
Jabol
9 miesięcy temu
To był bezpieczny strój na Sylwestra pozwalający przemieszczać się w godzinę policyjną.
Aj waj
rok temu
W jaki sposób mogli kogoś naciągnąć za złamanie przepisów drogowych? Dziś policja nie przyjmuje kasy, a jedynie można u nich zapłacić kartą. Chyba nie są głupi, że ktoś się zgłosi przyznając się do łapówki co jest już przestępstwem a nie wykroczeniem.
:-(
rok temu
Ja bym autora tych wypocin podał do sądu o oszczerstwa i znieważenie , jak wiadomo tym passatem jechały osoby z grupy rekonstrukcyjnej , grupy z która wcześniej robili sobie foto Policjanci na pikniku Policyjnym a później drudzy ich tak załatwili ...... zamiast mandat za nie zasłonięcie kogutów to przez Policyjnego dorobkiewicza (wiadomo że taki potrafi jedno przestępstwo czy wykroczenie rozbić w papierach na kilkanaście by statystyki się zgadzały i by się przypodobać komendantowi) i takich redaktorzynów zrobili z nich przestępców , a karuzela musi się kręcić to brną dalej
Stasiek
rok temu
Gdyby było więcej takich akcji i do tego publikowanych ku przestrodze, wszyscy użytkownicy dróg mieliby się na baczności. To bezkarność ośmiela do łamania prawa.
Stary Rak
rok temu
Pod nieistotnymi artykułami można napisać komentarz jednak w innych poważniejszych przypadkach takiej możliwości nie ma bo lepiej na siłę zamieszczać na facebooku gdzie komentarz się rozmywają. To jest dopiero cenzura i komuna którą przeskakują szczególnie ONET ze swoją kadrą dziennikarską. I tak to właśnie ogłupia się naród.
polo
rok temu
Na zlot? to laweta a jak nie to zaklejone wszystkie oznaczenia wtedy by mogło to byc potrktowane jako przejazd na zlot a tak podszywanie sie pod policje powinno byc karane z całą stanowczoscia bo co by to było gdybys takich amatorów było wiecej? Jestem przekonany ze wielu by sie zatrzymało na ich znak i nawet by nic nie pisneli ze cos jest nie tak a juz obcokrajowcy murowane, wiec biedaki przestancie robic szum i nie ośmieszajcie sie swoimi wypocinami bo żal czytac.
max
rok temu
Powinni im dopłacić ,że chcą jeździć po drogach ,dzięki czemu kierowcy zachowują się poprawnie, bo niestety mało jest policji ,a wriatów za kierownicą coraz więcej szczególnie z komórkami przy uchu
stach
rok temu
Samochód ten jest na każdym festynie czy dniach Trzebini lub Chrzanowa, osoby te rekonstruują dawne czasy, każdy policjant zna ten samochód w powiecie Chrzanowskim. Marna sensacja.
bEErYRVD
hi hi
rok temu
Spadłem z fotela. Zatrzymano grupę rekonstrukcyjną za wykroczenia (to już jest kpina), a teraz żeby wyjść z twarzą szukają pokrzywdzonych w wyniku ewentualnej możliwości popełnienia przestępstwa. Tak, bo ich na chwilą obecną nie mają, ale zatrzymani mieli narzędzia. To tak ja zamknąć mężczyznę, bo ma narzędzie do ewentualnego gwałtu
józef troll
rok temu
zwykła para miłośników rekonstrukcji historycznych
lio
rok temu
Może i była to grupa rekonstrukcyjna,ale i tak nie wolno jeździć takim autem (napis policja i niebieski kogut) chyba że passat miałby żółte tablice.Coś wiem o tym bo sam jeździłem repliką radiowozu z tym,że niemieckiej policji w starych barwach,biały radiowóz,zielone odblaski i czarne napisy polizei,zapewne gdybym przekroczył zachodnią granicę skończyłoby sie tak samo. Tutaj policjanci tylko sie śmiali i podnosili kciuki do góry.
qperNIK
rok temu
Skubali innych kierowców za przekraczanie prędkości? To gdzie tu oszustwo? Legalna policja robi to samo.
anonim
rok temu
Jaka Policja, taki sukces. Zatrzymali grupę rekonstrukcyjną :) Na tym polu widzę szereg nadchodzących sukcesów (zloty, imprezy cykliczne, a nawet defilady).
gall
rok temu
Rzetelność "dziennikarzy" jak i "rzeczników prasowych" Policji woła o pomstę do nieba. Pojazd jak i jego użytkownicy wielokrotnie uczestniczyli w zlotach, piknikach... nawet z udziałem Policji - filmy są dostępne na YT. I wtedy nie przeszkadzało. Błąd to, że nie miał "żółtych tablic". Umundurowanie dawno wycofane, jak i malowanie pojazdu. Podobnie brzmi jak "sensacja" p.t. "policjanci byli w szoku bo znalezieniu arsenału - a tam co, czeska wiatrówka (zasięg strzału kilka metrów) opisana jako zakonserwowany niemiecki pistolet z II wojny światowej i podobne rodzynki.
...
Następna strona
bEErYRWf
bEErYRVm
bEErYRWm
bEErYRWn