bDUJjoeY
bDUJjofc
bDUJjofg
programy
kategorie
bDUJjoeZ

Policjanci oszuści. Przerobili Passata na radiowóz

Funkcjonariusze policji z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali w niedzielę 30 sierpnia kobietę i mężczyznę podszywających się za policjantów. Para ''przebierańców'' pochodzi z powiatu chrzanowskiego. Policjanci podczas rutynowego patrolu zauważyli w miejscowości Juszczyn dziwnie wyglądający radiowóz. Kobieta i mężczyzna udający policjantów poruszali się samochodem marki VW Passat, oznakowanym na radiowóz z lat 90. Mieli na sobie również umundurowanie "starego typu": pagony, pasy, kabury na broń, koszule i czapki z białym otokiem. Fałszywi policjanci zostali zatrzymani. Policja poszukuje osób, które mogły zostać poszkodowane przez parę oszustów. Nie wiadomo, ilu ludzi przebierańcy zdołali zatrzymać do "kontroli drogowej" i np. wyłudzić od nich pieniądze. Jeżeli ktoś został zatrzymany przez tego typu radiowóz, powinien niezwłocznie zgłosić się na najbliższy posterunek policji.

243 reakcje
151
29
63
Podziel się
Komentarze (63)
01-09-2020
fuegoSerio? a gdyby jechali polonezem z napisem Milicja i starym umundurowaniu? To nie byli przebierańcy tylko prawdopodobnie grupa rekonstrukcyjna.
zobacz więcej komentarzy (63)

Programy Wirtualnej Polski

bDUJjofl
KOMENTARZE
(63)
fuego
8 miesięcy temu
Serio? a gdyby jechali polonezem z napisem Milicja i starym umundurowaniu? To nie byli przebierańcy tylko prawdopodobnie grupa rekonstrukcyjna.
Skandek
8 miesięcy temu
Co w tym dziwnego obecna policja też zachowuje się jak przebierańcy,teraz doszło im ściganie za nie noszenie maseczek ,bo przecież nie nadają się do czego innego
Polak
8 miesięcy temu
oni jechali na zlot starych samochodów do poznania
bDUJjofD
dziadekmisiek
8 miesięcy temu
Taaa... już lecę się zgłosić, że dałem w łapę.
PiotrK
8 miesięcy temu
Przecież to stary policyjny passtuszek kupiony z demobilu, ludzie pewnie wracali z jakiegoś zlotu albo spotu. Mam kolegów, którzy mają stare popolicyjne mzetke, f125p, polonezy i adekwatne do tego mundury z tamtych lat. Widać, że ci policjanci, którzy ich zatrzymali, to z lepszego sortu, z nowego naboru, gdzie dominującym kryterium przyjęcia w szeregi jest sprawność fizyczna, umiejętność trzymania tarczy i władania pałką
Najnowsze komentarze (63)
Jabol
4 miesiące temu
To był bezpieczny strój na Sylwestra pozwalający przemieszczać się w godzinę policyjną.
Aj waj
8 miesięcy temu
W jaki sposób mogli kogoś naciągnąć za złamanie przepisów drogowych? Dziś policja nie przyjmuje kasy, a jedynie można u nich zapłacić kartą. Chyba nie są głupi, że ktoś się zgłosi przyznając się do łapówki co jest już przestępstwem a nie wykroczeniem.
:-(
8 miesięcy temu
Ja bym autora tych wypocin podał do sądu o oszczerstwa i znieważenie , jak wiadomo tym passatem jechały osoby z grupy rekonstrukcyjnej , grupy z która wcześniej robili sobie foto Policjanci na pikniku Policyjnym a później drudzy ich tak załatwili ...... zamiast mandat za nie zasłonięcie kogutów to przez Policyjnego dorobkiewicza (wiadomo że taki potrafi jedno przestępstwo czy wykroczenie rozbić w papierach na kilkanaście by statystyki się zgadzały i by się przypodobać komendantowi) i takich redaktorzynów zrobili z nich przestępców , a karuzela musi się kręcić to brną dalej
Stasiek
8 miesięcy temu
Gdyby było więcej takich akcji i do tego publikowanych ku przestrodze, wszyscy użytkownicy dróg mieliby się na baczności. To bezkarność ośmiela do łamania prawa.
Stary Rak
8 miesięcy temu
Pod nieistotnymi artykułami można napisać komentarz jednak w innych poważniejszych przypadkach takiej możliwości nie ma bo lepiej na siłę zamieszczać na facebooku gdzie komentarz się rozmywają. To jest dopiero cenzura i komuna którą przeskakują szczególnie ONET ze swoją kadrą dziennikarską. I tak to właśnie ogłupia się naród.
polo
8 miesięcy temu
Na zlot? to laweta a jak nie to zaklejone wszystkie oznaczenia wtedy by mogło to byc potrktowane jako przejazd na zlot a tak podszywanie sie pod policje powinno byc karane z całą stanowczoscia bo co by to było gdybys takich amatorów było wiecej? Jestem przekonany ze wielu by sie zatrzymało na ich znak i nawet by nic nie pisneli ze cos jest nie tak a juz obcokrajowcy murowane, wiec biedaki przestancie robic szum i nie ośmieszajcie sie swoimi wypocinami bo żal czytac.
max
8 miesięcy temu
Powinni im dopłacić ,że chcą jeździć po drogach ,dzięki czemu kierowcy zachowują się poprawnie, bo niestety mało jest policji ,a wriatów za kierownicą coraz więcej szczególnie z komórkami przy uchu
stach
8 miesięcy temu
Samochód ten jest na każdym festynie czy dniach Trzebini lub Chrzanowa, osoby te rekonstruują dawne czasy, każdy policjant zna ten samochód w powiecie Chrzanowskim. Marna sensacja.
bDUJjofv
hi hi
8 miesięcy temu
Spadłem z fotela. Zatrzymano grupę rekonstrukcyjną za wykroczenia (to już jest kpina), a teraz żeby wyjść z twarzą szukają pokrzywdzonych w wyniku ewentualnej możliwości popełnienia przestępstwa. Tak, bo ich na chwilą obecną nie mają, ale zatrzymani mieli narzędzia. To tak ja zamknąć mężczyznę, bo ma narzędzie do ewentualnego gwałtu
józef troll
8 miesięcy temu
zwykła para miłośników rekonstrukcji historycznych
lio
8 miesięcy temu
Może i była to grupa rekonstrukcyjna,ale i tak nie wolno jeździć takim autem (napis policja i niebieski kogut) chyba że passat miałby żółte tablice.Coś wiem o tym bo sam jeździłem repliką radiowozu z tym,że niemieckiej policji w starych barwach,biały radiowóz,zielone odblaski i czarne napisy polizei,zapewne gdybym przekroczył zachodnią granicę skończyłoby sie tak samo. Tutaj policjanci tylko sie śmiali i podnosili kciuki do góry.
qperNIK
8 miesięcy temu
Skubali innych kierowców za przekraczanie prędkości? To gdzie tu oszustwo? Legalna policja robi to samo.
anonim
8 miesięcy temu
Jaka Policja, taki sukces. Zatrzymali grupę rekonstrukcyjną :) Na tym polu widzę szereg nadchodzących sukcesów (zloty, imprezy cykliczne, a nawet defilady).
gall
8 miesięcy temu
Rzetelność "dziennikarzy" jak i "rzeczników prasowych" Policji woła o pomstę do nieba. Pojazd jak i jego użytkownicy wielokrotnie uczestniczyli w zlotach, piknikach... nawet z udziałem Policji - filmy są dostępne na YT. I wtedy nie przeszkadzało. Błąd to, że nie miał "żółtych tablic". Umundurowanie dawno wycofane, jak i malowanie pojazdu. Podobnie brzmi jak "sensacja" p.t. "policjanci byli w szoku bo znalezieniu arsenału - a tam co, czeska wiatrówka (zasięg strzału kilka metrów) opisana jako zakonserwowany niemiecki pistolet z II wojny światowej i podobne rodzynki.
...
Następna strona
bDUJjofX
bDUJjofe
bDUJjoge
bDUJjogf