programy
kategorie

Poligon w Orzyszu oblegany przez Zawiszaków

Od 7 września poligon w Orzyszu oblegany jest przez 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowaną. Wojskowi pokazali na zdjęciach, zamieszczonych w sieci, jak wyglądało szkolenie poligonowe. Począwszy od musztry, po część taktyczną oraz strzelanie w dzień i w nocy. W międzyczasie Poligon w Orzyszu gościł również 3 patrole saperskie. Saperów z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego oraz 15 batalionu saperów Zawiszaków. Saperzy pomyślnie przeprowadzili akcję detonacji, znalezionych na terenie kraju, niewybuchów z okresu II wojny światowej. Wysadzono między innymi pociski artyleryjskie o kalibrze od 120 do 150 mm oraz 6 bomb lotniczych o wadze od 250 do 500 kg, co było nie lada wyzwaniem dla saperów.

0
0
93
Podziel się
Komentarze (93)
21-09-2020
Kolipol
Polskie czołgi wyjechały! Wojsko w gotowości ! W jakiej gotowości ? Do czego ? Czemu służy ten tytuł? Klikam w ten artykuł a tu się okazuje że chodzi o zwykły poligon ,...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (93)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(93)
Kolipol
4 lata temu
Polskie czołgi wyjechały! Wojsko w gotowości ! W jakiej gotowości ? Do czego ? Czemu służy ten tytuł? Klikam w ten artykuł a tu się okazuje że chodzi o zwykły poligon , czy autor tego żałosnego artykułu chciał wszystkich przestraszyć czy o co mu chodziło, co za żenada.
przypominamy
4 lata temu
zapas ostrej amunicji do wszystkich około 100 polskich Leopardów, za rządów psychiatry Klicha z PO, przez pewien czas wynosił 7 sztuk słownie SIEDEM sztuk
Żenada
4 lata temu
Oblegany? Co to za słownictwo? Oblega to się twierdzę. Poligon można okupować co najwyżej. Czołgi wyjechały? Gdzie? Na zdjęciach żadnego czołgu nie widziałem. To były transportery opancerzone. Dyletanctwo do kwadratu.
wieja
4 lata temu
Cóż za niesamowita sprawność. Potrafili wysadzić niewybuchy i przeprowadzili musztrę. Możemy spać spokojnie. Wróg nas nie zaatakuje bo im amunicję wysadzimy.
mirut
4 lata temu
A konserwator zabytków wydał zezwolenie?
Najnowsze komentarze (93)
wycyckany rob...
3 lata temu
arcy ciekawe,poligon wojskowy służy do szkolenia wojska i neutralizacji starej amunicji ,na świecie jest to niespotykane ,gratulacje dla dziennikarza i jego przłożonych
stach
4 lata temu
Piękne zabytki na tym poligonie. Które muzeum je udostępniło?
wojak
4 lata temu
Autor artykuliku wykazuje wybitną znajomość wojskowości. Więc oświecę go i wyjaśnie, że brygada zmechanizowana nie ma na uzbrojeniu czołgów. Owszem pancerniacy mogą wzmocnić działania zmechu. Warto choć trochę zapoznać się z rodzajami wojsk i ich wyposażeniem i zakresem działania.
rezerwa
4 lata temu
Czy na tym poligonie ustawiono ławeczki niepodległości, największy wynalazek ministra Błaszczaka? Jeżeli nie, to wielka strata. Gdyby były, żołnierze mogliby usiąść na nich i zadumać się o potędze naszej armii i wzmocnić swoje morale. To byłoby najlepsze ćwiczenie.
Bolek
4 lata temu
Uważam że lepiej było napisać Polskie zabytki wyjechały cały świat chcę pozwiedzać Rosyjską technologię lat 40 hahaaa
Bialy20
4 lata temu
I co, nie pozabijali się?! Faktycznie, dzisiaj wyjazd na poligon to sensacja!
hacaś
4 lata temu
szykują się na najazd górników
eho
4 lata temu
brygada zmechanizowana nie ma czołgów... gdzie wojsko w stanie gotowości? do ćwiczeń, no proszę....
Jarek
4 lata temu
Czyli szykują sie do ataku na Rosję?
Wujek z USA
4 lata temu
Chociaż manewry odbywają się daleko od wschodniej granicy, stanowią realne zagrożenie dla Białorusi i Rosji. Czekamy na oburzenie i protesty.
Glinnik
4 lata temu
Polscy pancerniacy to porazka!!!
ak47
4 lata temu
wojsko polskie prezentuje : 6 pułk misjonarzy na rowerach i i druga dywizja kapelanow bosych ...
gojgoj
4 lata temu
tylko zeby sobie krzywdy nie zrobili ! rok temu amerykany cwiczyli z naszymi zolnierzami i rowniez byly tam oddzialy macierewicza . amerykany zapytaly czy ci w brazowych beretach maja ostra amunicje . odpowiedz padla ze tak . jankesi od razu zaprotestowali . tak nas postrzegaja w swiecie moze z malymi wyjatkami . tak to jest kiedy ieudaczni cywile sprawuja wladze nad armia a doradzaja im karierowicze w mundurach , lizusy !!!
Jacek
4 lata temu
Panie autorze dla wiadomości dla 15 GBZ orzyski poligon to przykoszarowy plac ćwiczeń bo mają go za bramą koszar. Dla nich to normalne szkolenie - codzienne i nie ma sensu robić z tego jakąkolwiek sensację. A patrole saperskie przyjeżdżają tam codziennie jak nie kilka razy dziennie byle towaru (niewybuchów) zbierają z Polski i tam sie ich pozbywają (detonują.
...
Następna strona