bEUvvfmI
bEUvvfmM
bEUvvfmQ
programy
kategorie
bEUvvfmJ

Poligon w Orzyszu oblegany przez Zawiszaków

Od 7 września poligon w Orzyszu oblegany jest przez 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowaną. Wojskowi pokazali na zdjęciach, zamieszczonych w sieci, jak wyglądało szkolenie poligonowe. Począwszy od musztry, po część taktyczną oraz strzelanie w dzień i w nocy. W międzyczasie Poligon w Orzyszu gościł również 3 patrole saperskie. Saperów z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego oraz 15 batalionu saperów Zawiszaków. Saperzy pomyślnie przeprowadzili akcję detonacji, znalezionych na terenie kraju, niewybuchów z okresu II wojny światowej. Wysadzono między innymi pociski artyleryjskie o kalibrze od 120 do 150 mm oraz 6 bomb lotniczych o wadze od 250 do 500 kg, co było nie lada wyzwaniem dla saperów.

186 reakcji
30
63
93
Podziel się
Komentarze (93)
21-09-2020
przypominamyzapas ostrej amunicji do wszystkich około 100 polskich Leopardów, za rządów psychiatry Klicha z PO, przez pewien czas wynosił 7 sztuk słownie SIEDEM sztuk
zobacz więcej komentarzy (93)

Programy Wirtualnej Polski

bEUvvfmV
KOMENTARZE
(93)
przypominamy
rok temu
zapas ostrej amunicji do wszystkich około 100 polskich Leopardów, za rządów psychiatry Klicha z PO, przez pewien czas wynosił 7 sztuk słownie SIEDEM sztuk
Kolipol
rok temu
Polskie czołgi wyjechały! Wojsko w gotowości ! W jakiej gotowości ? Do czego ? Czemu służy ten tytuł? Klikam w ten artykuł a tu się okazuje że chodzi o zwykły poligon , czy autor tego żałosnego artykułu chciał wszystkich przestraszyć czy o co mu chodziło, co za żenada.
Żenada
rok temu
Oblegany? Co to za słownictwo? Oblega to się twierdzę. Poligon można okupować co najwyżej. Czołgi wyjechały? Gdzie? Na zdjęciach żadnego czołgu nie widziałem. To były transportery opancerzone. Dyletanctwo do kwadratu.
bEUvvfnn
mirut
rok temu
A konserwator zabytków wydał zezwolenie?
wieja
rok temu
Cóż za niesamowita sprawność. Potrafili wysadzić niewybuchy i przeprowadzili musztrę. Możemy spać spokojnie. Wróg nas nie zaatakuje bo im amunicję wysadzimy.
Najnowsze komentarze (93)
wycyckany rob...
5 miesięcy temu
arcy ciekawe,poligon wojskowy służy do szkolenia wojska i neutralizacji starej amunicji ,na świecie jest to niespotykane ,gratulacje dla dziennikarza i jego przłożonych
stach
rok temu
Piękne zabytki na tym poligonie. Które muzeum je udostępniło?
wojak
rok temu
Autor artykuliku wykazuje wybitną znajomość wojskowości. Więc oświecę go i wyjaśnie, że brygada zmechanizowana nie ma na uzbrojeniu czołgów. Owszem pancerniacy mogą wzmocnić działania zmechu. Warto choć trochę zapoznać się z rodzajami wojsk i ich wyposażeniem i zakresem działania.
rezerwa
rok temu
Czy na tym poligonie ustawiono ławeczki niepodległości, największy wynalazek ministra Błaszczaka? Jeżeli nie, to wielka strata. Gdyby były, żołnierze mogliby usiąść na nich i zadumać się o potędze naszej armii i wzmocnić swoje morale. To byłoby najlepsze ćwiczenie.
Bolek
rok temu
Uważam że lepiej było napisać Polskie zabytki wyjechały cały świat chcę pozwiedzać Rosyjską technologię lat 40 hahaaa
Bialy20
rok temu
I co, nie pozabijali się?! Faktycznie, dzisiaj wyjazd na poligon to sensacja!
hacaś
rok temu
szykują się na najazd górników
eho
rok temu
brygada zmechanizowana nie ma czołgów... gdzie wojsko w stanie gotowości? do ćwiczeń, no proszę....
bEUvvfnf
Jarek
rok temu
Czyli szykują sie do ataku na Rosję?
Wujek z USA
rok temu
Chociaż manewry odbywają się daleko od wschodniej granicy, stanowią realne zagrożenie dla Białorusi i Rosji. Czekamy na oburzenie i protesty.
Glinnik
rok temu
Polscy pancerniacy to porazka!!!
ak47
rok temu
wojsko polskie prezentuje : 6 pułk misjonarzy na rowerach i i druga dywizja kapelanow bosych ...
gojgoj
rok temu
tylko zeby sobie krzywdy nie zrobili ! rok temu amerykany cwiczyli z naszymi zolnierzami i rowniez byly tam oddzialy macierewicza . amerykany zapytaly czy ci w brazowych beretach maja ostra amunicje . odpowiedz padla ze tak . jankesi od razu zaprotestowali . tak nas postrzegaja w swiecie moze z malymi wyjatkami . tak to jest kiedy ieudaczni cywile sprawuja wladze nad armia a doradzaja im karierowicze w mundurach , lizusy !!!
Jacek
rok temu
Panie autorze dla wiadomości dla 15 GBZ orzyski poligon to przykoszarowy plac ćwiczeń bo mają go za bramą koszar. Dla nich to normalne szkolenie - codzienne i nie ma sensu robić z tego jakąkolwiek sensację. A patrole saperskie przyjeżdżają tam codziennie jak nie kilka razy dziennie byle towaru (niewybuchów) zbierają z Polski i tam sie ich pozbywają (detonują.
...
Następna strona
bEUvvfnH
bEUvvfmO
bEUvvfnO
bEUvvfnP