bDRVxLRw
bDRVxLRA
bDRVxLRE
programy
kategorie
bDRVxLRx

Poligon w Orzyszu oblegany przez Zawiszaków

Od 7 września poligon w Orzyszu oblegany jest przez 15 Giżycką Brygadę Zmechanizowaną. Wojskowi pokazali na zdjęciach, zamieszczonych w sieci, jak wyglądało szkolenie poligonowe. Począwszy od musztry, po część taktyczną oraz strzelanie w dzień i w nocy. W międzyczasie Poligon w Orzyszu gościł również 3 patrole saperskie. Saperów z 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego oraz 15 batalionu saperów Zawiszaków. Saperzy pomyślnie przeprowadzili akcję detonacji, znalezionych na terenie kraju, niewybuchów z okresu II wojny światowej. Wysadzono między innymi pociski artyleryjskie o kalibrze od 120 do 150 mm oraz 6 bomb lotniczych o wadze od 250 do 500 kg, co było nie lada wyzwaniem dla saperów.

185 reakcji
30
63
92
Podziel się
Komentarze (92)
21-09-2020
przypominamyzapas ostrej amunicji do wszystkich około 100 polskich Leopardów, za rządów psychiatry Klicha z PO, przez pewien czas wynosił 7 sztuk słownie SIEDEM sztuk
zobacz więcej komentarzy (92)

Programy Wirtualnej Polski

bDRVxLRJ
KOMENTARZE
(92)
przypominamy
7 miesięcy temu
zapas ostrej amunicji do wszystkich około 100 polskich Leopardów, za rządów psychiatry Klicha z PO, przez pewien czas wynosił 7 sztuk słownie SIEDEM sztuk
Kolipol
7 miesięcy temu
Polskie czołgi wyjechały! Wojsko w gotowości ! W jakiej gotowości ? Do czego ? Czemu służy ten tytuł? Klikam w ten artykuł a tu się okazuje że chodzi o zwykły poligon , czy autor tego żałosnego artykułu chciał wszystkich przestraszyć czy o co mu chodziło, co za żenada.
Żenada
7 miesięcy temu
Oblegany? Co to za słownictwo? Oblega to się twierdzę. Poligon można okupować co najwyżej. Czołgi wyjechały? Gdzie? Na zdjęciach żadnego czołgu nie widziałem. To były transportery opancerzone. Dyletanctwo do kwadratu.
bDRVxLSb
mirut
7 miesięcy temu
A konserwator zabytków wydał zezwolenie?
wieja
7 miesięcy temu
Cóż za niesamowita sprawność. Potrafili wysadzić niewybuchy i przeprowadzili musztrę. Możemy spać spokojnie. Wróg nas nie zaatakuje bo im amunicję wysadzimy.
Najnowsze komentarze (92)
stach
6 miesięcy temu
Piękne zabytki na tym poligonie. Które muzeum je udostępniło?
wojak
7 miesięcy temu
Autor artykuliku wykazuje wybitną znajomość wojskowości. Więc oświecę go i wyjaśnie, że brygada zmechanizowana nie ma na uzbrojeniu czołgów. Owszem pancerniacy mogą wzmocnić działania zmechu. Warto choć trochę zapoznać się z rodzajami wojsk i ich wyposażeniem i zakresem działania.
rezerwa
7 miesięcy temu
Czy na tym poligonie ustawiono ławeczki niepodległości, największy wynalazek ministra Błaszczaka? Jeżeli nie, to wielka strata. Gdyby były, żołnierze mogliby usiąść na nich i zadumać się o potędze naszej armii i wzmocnić swoje morale. To byłoby najlepsze ćwiczenie.
Bolek
7 miesięcy temu
Uważam że lepiej było napisać Polskie zabytki wyjechały cały świat chcę pozwiedzać Rosyjską technologię lat 40 hahaaa
Bialy20
7 miesięcy temu
I co, nie pozabijali się?! Faktycznie, dzisiaj wyjazd na poligon to sensacja!
hacaś
7 miesięcy temu
szykują się na najazd górników
eho
7 miesięcy temu
brygada zmechanizowana nie ma czołgów... gdzie wojsko w stanie gotowości? do ćwiczeń, no proszę....
Jarek
7 miesięcy temu
Czyli szykują sie do ataku na Rosję?
bDRVxLRT
Wujek z USA
7 miesięcy temu
Chociaż manewry odbywają się daleko od wschodniej granicy, stanowią realne zagrożenie dla Białorusi i Rosji. Czekamy na oburzenie i protesty.
Glinnik
7 miesięcy temu
Polscy pancerniacy to porazka!!!
ak47
7 miesięcy temu
wojsko polskie prezentuje : 6 pułk misjonarzy na rowerach i i druga dywizja kapelanow bosych ...
gojgoj
7 miesięcy temu
tylko zeby sobie krzywdy nie zrobili ! rok temu amerykany cwiczyli z naszymi zolnierzami i rowniez byly tam oddzialy macierewicza . amerykany zapytaly czy ci w brazowych beretach maja ostra amunicje . odpowiedz padla ze tak . jankesi od razu zaprotestowali . tak nas postrzegaja w swiecie moze z malymi wyjatkami . tak to jest kiedy ieudaczni cywile sprawuja wladze nad armia a doradzaja im karierowicze w mundurach , lizusy !!!
Jacek
7 miesięcy temu
Panie autorze dla wiadomości dla 15 GBZ orzyski poligon to przykoszarowy plac ćwiczeń bo mają go za bramą koszar. Dla nich to normalne szkolenie - codzienne i nie ma sensu robić z tego jakąkolwiek sensację. A patrole saperskie przyjeżdżają tam codziennie jak nie kilka razy dziennie byle towaru (niewybuchów) zbierają z Polski i tam sie ich pozbywają (detonują.
antyklerykał
7 miesięcy temu
z jednej strony polaków doi car watykanu , z drugiej strony dyktator USA, tak wygląda WOLNOŚĆ I SUWERENNOŚĆ polski !!!!!!.......... /Wojska amerykańskie w polsce/..Koszt stacjonowania żołnierzy USA? 50 mln dolarów rocznie. Roczny koszt stacjonowania 5,5 tys. amerykańskich żołnierzy - w tym dodatkowego tysiąca - będzie kosztował MON 50 mln dolarów rocznie - nieoficjalnie informuje RMF FM. Do dwóch miliardów dolarów wyniesie koszt budowy infrastruktury.....więcej /Wojska amerykańskie w polsce/,....... / Ile będzie kosztować baza USA w Polsce i dlaczego tak drogo? Już w czerwcu pisaliśmy o polskiej ofercie dla Amerykanów. Polska miałaby wyłożyć od 1,4 do 2 mld dolarów jako inwestycję w budowę stałej bazy wojsk USA. Po wybudowaniu bazy polski rząd pokrywałby część kosztów stacjonowania wojsk. Pytanie przez WP eksperci podkreślają, że 2 mld dol. (7,4 mld zł) to duży ciężar dla podatników. Ta kwota nie wesprze modernizacji naszej armii. Cały budżet MON wynosi 41 mld zł. Z czym można porównać koszt inwestycji w bazę USA? .........wiecej /"Polska zapłaci miliardy za obecność wojsk USA". Będziecie zdziwieni, ile płacą Niemcy/
...
Następna strona
bDRVxLSv
bDRVxLRC
bDRVxLSC
bDRVxLSD