bGZLaris
bGZLariw
bGZLariA
programy
kategorie
bGZLarit

Polowanie na pierwotne czarne dziury. Mogą stanowić klucz do innych wymiarów

Pierwotne czarne dziury to hipotetyczne obiekty, które powstały niedługo po narodzinach naszego Wszechświata. Według badaczy ich odkrycie pozwoliłoby odpowiedzieć na wiele zagadek naszej fizyki: czym właściwie jest czarna materia, jak ciężkie pierwiastki są rozmieszczone w kosmosie i czy istnieją równoległe wymiary. Pierwotne czarne dziury są, teoretycznie, punktami, gdzie zakrzywiają się zasady fizyki. Dlatego wielu badaczy sądzi, że są to tunele do innych Wszechświatów. Niestety, dotychczas nie udało się natrafić na ślad takiego obiektu. Jednak badacze nie tracą nadziei. Eksperci z USA i Japonii mają nadzieję na odkrycie obecności pierwotnej czarnej dziury, między naszą galaktyką, a sąsiednią. Wykorzystują do tego gigantyczne teleskopy.

217 reakcji
49
56
112
Podziel się
bGZLariv
Komentarze (112)
31-12-2020
...Trza by to sprawdzić, proponuję na ochotnika wysłać jakiegoś polityka w jedną stronę i czekać czy wróci. Możemy zrobić głosowanie który, albo po jednym z każdej partii
zobacz więcej komentarzy (112)

Programy Wirtualnej Polski

bGZLariF
KOMENTARZE
(112)
...
2 lata temu
Trza by to sprawdzić, proponuję na ochotnika wysłać jakiegoś polityka w jedną stronę i czekać czy wróci. Możemy zrobić głosowanie który, albo po jednym z każdej partii
VREDNY
2 lata temu
Dawno nie czytałem większej bzdury, zwłaszcza jak autor pisze o zakrzywianiu zasad fizyki. Może się coś autorowi zakrzywiło, ale z pewnością zasady fizyki są proste - choć być może sporo jeszcze nie wiemy i sporo trzeba będzie zmienić w prawach fizyki
Andrzej W
2 lata temu
Zakrzywiające się zasady fizyki - :-)))) dobre
bGZLariX
Monty
2 lata temu
artykulik, który niczego nowego nie wnosi, ot autor napisał aby napisać
nina
2 lata temu
Mam swoją czarną dziurę, czasem tam zaglądam, ale lubię jak ktoś inny tam rozrabia.
Najnowsze komentarze (112)
openm
2 lata temu
To ja się przyczepie już do drugiego zdania: co to są równoległe wymiary? Wydawało mi się, że każdy kolejny wymiar powininen być prostopadły do poprzednich.
walec
2 lata temu
Gdzie jest niebo niejakiego Jędraszewskiego i czy Bóg białkowiec może żyć w kosmosie bez technologii, na żywca?
Ramar
2 lata temu
Naukowcy , którzy biorą grubą kasę za to co wie każdy na tej planecie. Ruszcie łepetyną i wyobraźcie sobie lejek do którego spływa cała energia z naszego wszechświata a z drugiej strony milimetrowy jasny punkt o przerażającej gęstości zwiększanej energią z naszego wszechświata. Wielki wybuch jest początkiem wszechświata po drugiej stronie a końcem naszego. Materia staje się antymaterią i na odwrót zależnie po której stronie się istnieje.
Mozliwe?
2 lata temu
Czrne dziury sa podstawione. Wogóle całe niebo jest podstawione. Nawet historia może być podstawiona, bo skad mamy wiedziec ze np 200lat temu cos tam bylo. Jezeli zyjemy w symulacji to historia jest podstawiona.
PRAWDA
2 lata temu
JA TAM BYŁEM PRZED URODZENIEM CISZA SPOKÓJ KAŻDY CZEKA NA SWOJĄ KOLEJKĘ ŻEBY ZNÓW SIĘ URODZIĆ NA ZIEMI TO MAGAZYN DUSZ.TO TA JAK JEDZIESZ NA KOLONIĘ POTEM TĘSKNISZ ZA BLISKIMI ZA RODZINĄ I CHCESZ JAK NAJSZYBCIEJ WRACAĆ I SPOTKAĆ BLISKICH I RODZINĘ
Obserwator
2 lata temu
Musimy najpierw przejść do czasu urojonego.
xxx
2 lata temu
Czarne dziury znajdują się w centrach wszystkich galaktyk i wszystkie gwiazdy znajdują się w swobodnym spadku w ich kierunku - tak jak Księżyc swobodnie spada na Ziemię, a Ziemia na Słońce (oczywiście my ten spadek widzimy jako obrót, ponieważ grawitacja zakrzywia te tory). W takim układzie kosmos oczywiście powinien się kurczyć, tymczasem najbardziej niesamowity ze wszystkiego jest fakt, że się rozszerza i to z rosnącym przyspieszeniem. To oznacza, że gdzieś w przestrzeniach kosmicznych są źródła antygrawitacji jeszcze bardziej potężne niż wszystkie czarne dziury razem wzięte, które odpychają od siebie całe galaktyki. Logicznym byłoby, że takie białe dziury, które zamiast pochłaniać materię, stale emitują z siebie ciemną energię, znajdują się w centrach gromad galaktyk.
OKEJ
2 lata temu
To są tunele z których będziemy korzystać w przyszłości.
bGZLariP
asssss
2 lata temu
kto jest chętny aby polecieć i sprawdzić?
Genia
2 lata temu
Tam jest Niebo. Zapytajcie osoby które przeżyły śmierć kliniczną - wędrowały w tunelu.
fred
2 lata temu
po drugiej stronie tej dziury jest nastepna ,, dziura budzetowa obecnego rzadu ta jest o wiele grozniejsza
jaca
2 lata temu
Oni nie wiedza co jest na dnie naszego oceanu
z igły widły
2 lata temu
Z kwestii "co znajduje się po drugiej stronie czarnej dziury ? "może wyjść zwykły "kapiszon",nawet przemoczony.
jadący
2 lata temu
Jeśli byłby to swoisty tunel to materia powinna przemieszczać się w obie strony. Chyba, że czarne dziury są dwojakiego rodzaju. Jedne wciągają a drugie wypychają. Ale to trzeba dopiero odkryć.
...
Następna strona
bGZLarjr
bGZLariy
bGZLarjy
bGZLarjz