bGkQAFMA
bGkQAFME
bGkQAFMI
programy
kategorie
bGkQAFMB

Polska psychiatria w agonii. "W szkole jest często jeden psycholog lub pedagog na 600 uczniów"

Ponad 25 proc. Polaków w swoim życiu doświadcza problemów psychicznych. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Psychiatrii i Neurologii. Te dane pokazują, że ze swoim zdrowiem psychicznym zmaga się nawet osiem milionów osób w kraju. W ostatnich dwóch latach bardzo duży wpływ na taki stan rzeczy miała sytuacja pandemiczna w kraju. - Przed pandemią polska psychiatria była w agonii wręcz. Nic z tym nie zrobiono. W tej chwili likwidacją zagrożonych jest ok. 100 placówek zajmujących się psychiatria w kraju - mówił w programie "Newsroom WP" dr Konrad Maj, psycholog z Uniwersytetu SWPS. Ekspert zwrócił uwagę również na katastrofalną sytuację w polskich szkołach. - To młodzież bardzo często cierpi na poważne zaburzenia. W szkole jest często jeden psycholog lub pedagog na 600 uczniów. Chyba zdajemy sobie sprawę, że jest to kropla w morzu potrzeb. Niewiele z tym zrobiono. W zeszłym roku minister Czarnek obiecał 15 milionów złotych na jakiś program specjalny,...

rozwiń
53 reakcje
4
15
34
Podziel się
Komentarze (34)
15-12-2021
simon
Lublin przeprasza za tego pana, jedyne co mamy na usprawiedliwienie to fakt, że nie urodził się w naszym pięknym Mieście, bytuje tutaj jedynie, nichciany przez...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (34)

Programy Wirtualnej Polski

bGkQAFMN
KOMENTARZE
(34)
simon
10 miesięcy temu
Lublin przeprasza za tego pana, jedyne co mamy na usprawiedliwienie to fakt, że nie urodził się w naszym pięknym Mieście, bytuje tutaj jedynie, nichciany przez inteligentną część społeczeństwa.
ANN
10 miesięcy temu
Za moich czasów o psychologu czy pedagogu w szkole nikt nie słyszał. Nie było też wychowania bezstresowego a problemy wychowawcze ojciec rozwiązywał paskiem. Dzieci miały jakieś obowiązki, musiały rodzicom pomagać a w wolnym czasie nie siedziały godzinami przed komputerem i nie grały w głupie gry, lecz bawiły się na świeżym powietrzu, grały w piłkę, w klasy, w chowanego itp. Ja w wieku 14 lat opuściłam dom i zamieszkałam w internacie, gdzie mieszkańcy sami sprzątali korytarze, klatki schodowe i sanitariaty (nie było sprzątaczek), zimą trzeba było z komórki przynieść węgiel i drewno i samemu rozpalić w kaflowym piecu. Jakoś nikt się nie uskarżał ani nie szukał pomocy psychologa. To była szkoła życia i samodzielności. Dziś mamy to, co sobie wypracowaliśmy. Postępujemy w myśl hasła ; "róbta co chceta" i nikt nad tym nie panuje a młodzi ludzie nie uznają żadnych autorytetów. Szkole odebrano wszelkie narzędzia dyscyplinujące ucznia, roszczeniowi rodzice nie pozwalają nawet krzywo spojrzeć na swoje latorośle a hejtując w mediach społecznościowych nauczycieli niszczą ich autorytet. Wcale się więc nie dziwię, że nauczyciele nie podejmują się działań wychowawczych, by nie narażać się na ataki wściekłych rodziców. Drodzy rodzice, pozwalajcie swoim dzieciom więcej, niech wchodzą na głowę, komu się da i czekajcie na efekty. Dziecko powinno rozwiązywać swoje problemy głównie w domu, a jeśli nie da się rozwiązać korzystać z fachowej pomocy wszelkiego rodzaju poradni.
Krótko
10 miesięcy temu
Z dziećmi się rozmawia i poświęca im czas, a nie wysyła do psychologa. Jeśli nie potrafisz być psychologiem dla swojego dziecka, to potem i psychiatra mu nie pomoże.
bGkQAFNf
koko
10 miesięcy temu
Nalezaloby edukowac rodzicow,skupionych na sobie,spedzjacych wiele godzin w mediach spolecznosciowych,dzieci sa pozostawione same sobie,albo za malo uwagi ,albo za duze wymagania,maja byc genialne,ich potrzeby sa nie wazne.Nauczyciele rowniez przestaja byc autorytetami,odbebnia swoje i nic ich nie interesuje,nie robia nic poza godzinami ,jak nie zaplaca to nie poswieca nawet minuty czasu.Wszystko sie zmienilo,dzieci i ich problemy nikogo nie interesuja.
Ferdek
10 miesięcy temu
Bezstresowe wychowanie a później problemy z psychiką to norma. Taki człowiek myśli że wszystko mu wolno, że wszystko mu się od życia należy i że z nikim nie trzeba się liczyć! Jak coś nie po myśli się układa to wtedy tragedia życiowa.
Najnowsze komentarze (34)
Matka - Polka
10 miesięcy temu
Pani psycholog w szkole, do której uczęszczają moje dzieci ma pod opieką 600 uczniów. Jest to zatem 'liźnięcie' problemów z jej strony, a nie realna pomoc. To się mija z celem 😑⛔..
Mara
10 miesięcy temu
W Niemczech w szkolach nie ma higienistki, psychologa czy ekstra pedagoga. Jest kilku nauczycieli, z którymi można porozmawiać, a ich porada jest, żeby pogadać z rodzicami. Także ten, Polska szkola jest na super poziomie
Uczennica
10 miesięcy temu
U mnie w szkole (technikum) nie ma psychologa bo psycholożka jest na macierzyńskim i nie zatrudnili nikogo w zamian.
Antygona Toru...
10 miesięcy temu
Kiczu żenujących alegorii jednak najgorsze Sonderkomando się dowiedzieć że pierwsze ginie? PTP ja nie wiem czy nie umrę ze śmiechu.
Antygona Toru...
10 miesięcy temu
No Wirtualna Polska Cojones Nie ma co wymiotować. Rzymianie się śmiać
Antygona Toru...
10 miesięcy temu
Katu zacpal. MOP płaski obcas słupek rtęci jest przygotowany przez uczniów klas pierwszych gimnazjum Co to za debili się małżeństwa zatrudnienia na Facebooku? Plują na siebie dzwonią do Leszka Millera Opony zimowe dziura budżetowa? Dużo konfederacji szwajcarskiej walucie krajowej numer telefonu adres e-mail nadawcy i odbiorcy osoby transplciowej? Mitochondria się śmiać z wiary w transfer świadomości. Umieraj stąd. Może ksiądz proboszcz parafii matki pielęgniarki? Nie mam litości? Za drugim razem dwa razy bardziej. Po chrześcijańsku, nie Masoneria?
Polo
10 miesięcy temu
To sytuacja w rodzinach pogarsza się. Nauczyciele są coraz lepsi, o wiele lepsi od tych z czasów komunizmu. Wspierają i znają psychologię dziecka. Niestety latoroślom hodowanym a nie wychowywanym to już nic nie pomoże, tyko w pełni płatne szkoły aby rodzice pozbierali się trochę w priorytetach.
kolo
10 miesięcy temu
Rozumiem, że 100% uczniów ma problemy psychiczne? Co robią ich rodzice oprócz brania 500+?
bGkQAFMX
polak75
10 miesięcy temu
Rzady PISU to jak zlosliwy rak .
agd
10 miesięcy temu
Jak się wygrzebiesz z dołka, bez pomocy to coś sobie zawdzięczasz, odnajdujesz w sobie siłę. A jak zaczniesz chodzić do psycha, to już będziesz chodzić do psycha.
Jest
10 miesięcy temu
za to kilku katechetów, bo są 2 godz. religii w tygodniu.
szukanie oszc...
10 miesięcy temu
Sytuacja w szkołach, pogorsza się z roku na rok, upadające samorządy prowadzące szkoły wbijają gwóźdź do trumny, polskiej edukacji.
polka
10 miesięcy temu
w szkołach mamy dramat, nauczyciele się poddali, nic i nikt już nie uratuje polskiej oświaty, na wasze dzieci mają wywalone
Ewik
10 miesięcy temu
Ja się wstydzę bo mieszkam w lubelskiem.
bGkQAFNz
bGkQAFMG
bGkQAFNG
bGkQAFNH