programy
kategorie

Pomoc dla firm. Włoch mówi, na co mogą liczyć jego rodacy

Państwa pomagają przedsiębiorcom w kryzysie. W programie "Money. To się liczy" zapytaliśmy o pomoc, na jaką mogą liczyć firmy we Włoszech i o porównanie z tą, jaką mają przedsiębiorcy w Polsce. - W Polsce jest dofinansowanie bezzwrotne, we Włoszech dofinansowanie jest gwarantowane przez państwo, wydane przez banki, ale dofinansowanie jest zwrotne, musi się rozłożyć na kilka lat - powiedział Gianluca Migliorisi, Włoch prowadzący biznes w Polsce. Jak dodał, we Włoszech nie ma zawieszenia ZUS-u, ten jest tylko rozłożony. Składki "można zapłacić jednorazowo w czerwcu, co jest utopią, albo rozłożyć na pięć miesięcy" - dodał Gianluca Migliorisi.

Tranksrypcja:Bo w Polsce też mówimy o upadłościach, ale rząd przygotował ...
rozwiń
We Włoszech, znaczy nie będziemy tutaj rozmawiać o szczegółach związanych z uwarunkowaniem, które musi wypełnić przedsiębiorca czy we Włoszech czy w Polsce.
Bo tutaj naprawdę rozmawiają o małych procentach, czyli stratach które były w stosunku, czy versus poprzedniego roku.
Natomiast no, podstawowym elementem różniącym Polskę i Włochy, także jeżeli w Polsce zostało przewidywane dofinansowanie bezzwrotne.
To we Włoszech niestety no jest dofinansowanie, które jest gwarantowane przez państwo, jest wydane przez banki.
Ale to dofinansowanie jest zwrotne, więc i to musi się rozłożyć na kilka lat.
Nie ma zawieszenia ZUS-u, nie ma zawieszenia PIT-u, są tylko rozłożone i można to wtedy rozłożyć albo zapłacić jednorazowo w czerwcu.
Ale to jest absolutnie no utopia, w danym momencie, albo rozłożyć to na 5 miesięcy.
Czyli jakby miał pan oceniać i wskazać, która akurat bardziej się panu podoba?
Znaczy na pewno mogę powiedzieć, że tutaj w Polsce dużo bardziej została punktowana sytuacja pod względem firmy micro, dużej.
We Włoszech jest no trochę chaosem, i nie do końca została sformułowana, w jakiej formie i jakim sposobem będzie przekazywane to dofinansowanie.
Natomiast co ważne jest elementem, związanym właśnie też są środki, które zostały przeznaczone.
We Włoszech mówi się o 200 miliardach, no w Polsce to samo.
Natomiast na dzień dzisiejszy na przykład działalność gospodarczą, czy wolne zawody, no to zostały dofinansowane sześciuset euro, które do dzisiaj jeszcze nie dotarły.
Więc ten jest elementem właśnie troszeczkę tego chaosu, pewnie spowoduje, że gospodarka no wierze i ma nadzieję na przyszłość.
3 reakcje
1
2
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(0)