bDoOQLsk
bDoOQLso
bDoOQLss
programy
kategorie
bDoOQLsl

Poszukiwacz skarbów. Policjanci z Krakowa pokazali, co ukrywał w domu

Policjanci z Krakowa otrzymali informację o archeologu-amatorze, który miał zgromadzić potężną kolekcję bezcennych skarbów. Sprawą zainteresowała się prokuratura. Okazało się, że 40-letni mieszkaniec Andrychowa ukrywał w domu cenne artefakty. Funkcjonariusze znaleźli ponad 400 historycznych przedmiotów – m.in. ołowiane pociski, monety, noże, młotki, groty strzał, elementy ubioru z różnych epok. Niektóre z artefaktów pochodziły nawet ze średniowiecza. Mężczyzna organizował na terenie całego kraju nielegalne poszukiwania skarbów, niektóre przedmioty wyszukiwał w internecie. Za swoją działalność usłyszał już zarzuty. Obecnie poszukiwanie skarbów (także z użyciem wykrywacza metalu) bez wcześniejszego pozwolenia jest traktowane jak przestępstwo. Podobnie jest z przywłaszczeniem lub niepoinformowaniem o znalezieniu jakiegokolwiek zabytku.

175 reakcji
10
126
39
Podziel się
Komentarze (39)
29-09-2020
danza granicą by dostał nagrode za to znalezisko, u nas jak coś sie znajdzie to wiezienie, chory system, chore państwo!
zobacz więcej komentarzy (39)

Programy Wirtualnej Polski

bDoOQLsx
KOMENTARZE
(39)
dan
2 miesiące temu
za granicą by dostał nagrode za to znalezisko, u nas jak coś sie znajdzie to wiezienie, chory system, chore państwo!
baca
2 miesiące temu
smutne - człowiek miał pasję, szukał, znajdował, ratował od rdzy i zostanie za to ukarany.
200
2 miesiące temu
co tu komentować ,zakaz poszukiwania skarbów i te inne zakazy to tylko niektóro chore wypociny ludzi ktorym sie wydaje że pozjadali wszystkie rozumy
bDoOQLsP
dziad zabytek
2 miesiące temu
Według polskiego prawa uczciwy znalazca skarbu pozostawia go aby spokojnie zgnił w ziemi. Gdy wyjmie z ziemi, zabezpieczy i kolekcjonuje to w nagrodę w celi pokutuje.
oto
2 miesiące temu
chory kraj tylko karać potrafią i doić ludzi
Najnowsze komentarze (39)
Seba
2 miesiące temu
Może jednak znajdzie się ktoś mądry, kto naprawi nasze chore pod tym względem prawo i wprowadzi normalne- jak w Anglii. Jak można karać za pasję i chęć ratowania takich przedmiotów ???
Koala
2 miesiące temu
Wszedłem na strych z latarką by znaleźć swoje zdjęcia z przed 30 lat teraz uzmyslowilem sobie że poszukiwalem przy pomocy urządzeń elektronicznych zabytków
Izydor
2 miesiące temu
Tak to już jest w państwach totalitarnych, wszystko należy do państwa nie ma własności prywatnej. Nie ma możliwości znalezienia czegokolwiek bo wszystko co się znajdzie do państwa należy i taki znajdujący traktowany jest przez państwo jak złodziej...... Widać PIS ewoluuje powoli przechodzi z socjalizmu na komunizm.
Archeolog
2 miesiące temu
z dyplomem. Część z tych zabytków i tak się rozejdzie wśród dokonujących przeszukanie. A potem będzie gniło w magazynach i powoli się zmniejszało. Za 20 lat będzie tego połowa, a co wartościowsze np. (monety) będą zasilać prywatne kolekcje już niedługo. Taka jest rzeczywistość poszukiwaczy w Polsce. Znalazca jest bandytą równym tym co produkują narkotyki, bo za to i za to 2 lata grozi - kuriozum.
emeryt46
2 miesiące temu
co sie dziwic to dzikei zabobonne panstwo dięki CI Mieszko za 966
dariopol
2 miesiące temu
Dzielna milicja możemy spać spokojnie
oolo00909
2 miesiące temu
lepiej niech zgnije w ziemi
wwwolność
2 miesiące temu
Najlepsza metodą, by przejąć kontrolę nad ludźmi i kontrolować ich całkowicie, jest zabieranie im wolności po trochu, aby zredukować ich prawa przez drobne i praktycznie niedostrzegalne ograniczenia. Tym sposobem społeczeństwo nie zorientuje się, że wolność i prawa są mu zabierane do czasu, gdy zmiany zajdą za daleko i NIE BĘDZIE ODWROTU
bDoOQLsH
jak
2 miesiące temu
znalazł to jego
lex
2 miesiące temu
bolszewizm i nic więcej
I znowu
2 miesiące temu
PIS w akcji. Na słabszych się wyżywają.
genie
2 miesiące temu
Co tu komentować , milicjanci po prostu go okradli
chris
2 miesiące temu
W państwie policyjnym, najlepiej nie szukać, żeby nie znaleźć.
ano
2 miesiące temu
Zaznaczam nie chodzę, nie szukam bo to nie moja pasja. Jednak szlak mnie trafia gdy słyszę że u nas kryminał a w WB gość znalazł skarb ze złota. Odkupili od niego dostał 5 mln. funtów. U nas dostanie pięć lat lub 5 mln. zetów kary. Tak "dba się o dziedzictwo narodowe", niech zgnije, niech się rozpadnie i przepadnie ale wara. Czy ktoś myśli w tej sadzawce, w ty grajdole.
bDoOQLtj
bDoOQLsq
bDoOQLtq
bDoOQLtr