programy
kategorie

Potężna nawałnica w Płocku. Straż opublikowała dramatyczne zdjęcia z akcji

Potężne stare drzewa powyrywane z korzeniami, pozrywane linie energetyczne, nieprzejezdne ulice, zdewastowane samochody i podtopienia - to bilans nawałnicy, która przetoczyła się przez zachodnią część Mazowsza, najdotkliwiej m.in. przez Płock. Tylko w tej części województwa, mazowieccy strażacy interweniowali kilkaset razy. Nad ranem ponad 20 tys. gospodarstw w całym powiecie płockim było bez prądu. Skutki potężnej nawałnicy pokazali na nagraniu i zdjęciach strażacy z plutonu Wichura z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim. Wszystkie okoliczne jednostki ruszyły na pomoc poszkodowanym. Jak relacjonowali strażacy, po przejściu silnego frontu burzowego, jednostki miały na miejscu bardzo dużo pracy. Najwięcej wezwań dotyczyło połamanych i powalonych drzew. To nie koniec zagrożenia burzami z porywistym wiatrem, ulewnym deszczem a miejscami gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne już ostrzeżenie najwyższego stopnia zagrożenia...

rozwiń
15-07-2021
0
0
40
Podziel się
Komentarze (40)
15-07-2021
BolloUwaga, podaję słownikowe znaczenie słowa szpaler: «dwa szeregi drzew lub krzewów tworzące aleję» Dwa.
zobacz więcej komentarzy (40)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(40)
Bollo
3 lata temu
Uwaga, podaję słownikowe znaczenie słowa szpaler: «dwa szeregi drzew lub krzewów tworzące aleję» Dwa.
OLIN
3 lata temu
te zdjęcia powinni oglądać obrońcy przyrody oraz te głupki z WOŚ, którzy nie pozwalają na wycinkę przerośniętych drzew i nasadzenia zastępcze.
ktoś
3 lata temu
No właśnie to efekt litowania się nad każdym drzewem przy drodze - Za blisko drogi – mają podcinane lub chore korzenie pod asfaltem 2) za gęsto - drzewa jak rosną należy je przerzedzać – to durnota urzędników bojących się ekooszołomów
Chylonia Mors...
3 lata temu
Topole i wszystko jasne, czekam kiedy runa w Gdyni przy blokach, miasto ma to w poważaniu, nic nie robi by poprawic bezpieczeństwo.
bez narzekań
3 lata temu
przeszłość niech płocczanie, oddzielą grubą kreską
Najnowsze komentarze (40)
Adam.
3 lata temu
Co Biblia przepowiada na nasze czasy? czasy, trudne do zniesienia. Bo ludzie będą kochać samych siebie, kochać pieniądze, będą chełpliwi, wyniośli, będą rzucać bluźnierstwa, będą nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, nielojalni, pozbawieni naturalnych uczuć, zawzięci, będą rzucać oszczerstwa, będą nieopanowani, brutalni, będą nienawidzić tego, co dobre, dopuszczać się zdrady, będą zuchwali, nadęci pychą, będą kochać przyjemności, a nie będą kochać Boga, będą zachowywać pozory religijności, ale nie będzie ona oddziaływać na ich życie” 2 Tymoteusza 3:1-5 Dzisiejsze krytyczne czasy BIBLIA przepowiedziała, że dla ludzkości nastaną „krytyczne czasy trudne do zniesienia”. Nazwała ten okres „dniami ostatnimi” (2 Tymoteusza 3:1-5; 2 Piotra 3:3-7). Jezus Chrystus mówił o tym samym okresie, odpowiadając na pytanie uczniów dotyczące „zakończenia systemu rzeczy” (Mateusza 24:3). Czy właśnie teraz żyjemy w tych „dniach ostatnich”? Porównaj proroctwa biblijne z aktualnymi doniesieniami i sam wyciągnij wnioski.
Paweł z S. Ma...
3 lata temu
To co obecnie dzieje sie na ziemi, to początek nadejścia upadku tego systemu rzeczy i niedługim czasie nadejścia Królestwa Bożego. Jednak ludzie zaślepieni przez szatana i jego demony nie dostrzegają tego i nie widzą tego co się dzieje tak naprawdę a wystarczy poczytać Biblię ze zrozumieniem a nie słuchać wróżbitów takich jak Jackowski itp.
qwerty
3 lata temu
Dobrze że w Krakowie prezydent pomyślał za wczasy i wyciął praktycznie wszystkie drzewa, beton jednak jest bezpieczniejszy dla ludzi niż zieleń.
Aga
3 lata temu
pamiętam jak nas uczyli w szkole ,że korzenie są bardziej rozbudowane niż korona drzew , a tu drzewa maja bardzo ubogo rozbudowane korzenie .
Antoni
3 lata temu
Drzewo może zabić człowieka lub zniszczyć mu dom, ale drzewa nie wolno na czas wyciąć. Dopiero po runięciu.
drwal
3 lata temu
Bo chwasty trzeba ciąć albo prowadzić odpowiednią nimi gospodarkę, żeby były zdrowe i rosły tam, gdzie jest ot bezpieczne. A u nas chabazie rosną dziko, gdzie chcą, aby rosły i potem nieszczęście gotowe, a drzewo i tak nie żyje.
bazy
3 lata temu
Na co czekaja z tymi wysokimi drzewami w miastach ,robia zniszczenia robia ,to juz o połowe je skrócic nie czekajac na tragedie,ALE TO TRZEBA MIEC GLOWE A NIE ZGRUBIENIE SZYJI.
mim
3 lata temu
drogę widzę, korzenie od strony asfaltu pewnie podcięte, tragedia "dobrze" przygotowana
Polak
3 lata temu
Ludzie obudżcie się !!!!!!!!!! Amantadyna jest w obiegu już 30 lat a została opracowana na wirusa grypy typu A , póżniej dopiero odkryto że pomaga także przy chorobie Parkinsona. Naprawdę Was nie dziwi że ludzi się nie leczy jak przy każdej chorobie tylko promuje szczepienia??????? Nie ratuje się życia podając lek o stuprocentowym sprawdzonym działaniu tylko stosuje się profilaktykę produktem będącym w fazie doświadczalnej jak podaje sam producent? Nie dziwi Was dlaczego ,,nasi eksperci'' przy ministrze zdrowia tak blokują sprawdzoną na tysiącach covidowców Amantadynę????? Obudzcie się wreszcie !!!!!! Jeden prawdziwy lekarz w Przemyślu może wyleczyć tysiące ludzi a reszcie lekarzy w całej Polsce nie wolno???????Nie dziwi Was że tego lekarza napietnują w kazdy sposób a żadna powtarzam ŻADNA stacja telewizyjna nie podejmie zaproszenia przez niego i nie pojedzie do szpitala w Przemyślu aby pokazać prawdę??? Zweryfikować , obnażyć czy udowodnić fakt !!! Nie widzicie że celowo blokują skuteczny lek????? Oni są winni śmierci tysięcy nieleczonych Polaków !!!!! Tysięcy wyleczonych Amantadyną w Przemyślu ,,eksperci'' nie przyjmują do wiadomości bo tak mają działać.Najważniejsze to blokować bo jak się wyda to będzie grubo...ludzie zaczną się leczyć , żadne lokdowny nie będą potrzebne a cały szczepionkowy biznes szlag trafi. Wszystko przez Amantadynę ! Sprawdzcie te informacje i dopiero komentujcie inaczej będzie to świadczyło o naprawde niskim ilorazie inteligencji. Argumenty w komentarzach a nie chęć zaistnienia i wyładowania frustracji proszę.
rtrtrt
3 lata temu
Bzdurny administracyjny zakaz wycinki drzew obok budynków - tak właśnie owocuje. Niestety nasze władze jeszcze niedorosły do obecnych potrzeb
Andrzej
3 lata temu
należy większej ilości drzew podciąć korzenie będzie więcej atrakcji - sami sobie robimy krzywę !!!!!!!
robert
3 lata temu
A TO POCZĄTEK
dona
3 lata temu
powalone drzewa zostawic, bo przyroda tak chciala, a to co nie jest eko to wyrzucic, zeby nie bylo sladu weglowego.
juras
3 lata temu
ludzie tak wysokie drzewa w pojedynke nigdy nie przetwaja ..powinny rosnac w lasach przeciez w miastach mozna sadzic nizsze odmiany czesciej zmieniac nasadzac ,ekologow obciazyc za szkody...