programy
kategorie

Poważny problem Kościoła. "Nie ma zmiłowanka dla mordulca"

5 i 6 sierpnia ruszy Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Czy Polacy są mniej zainteresowani tego typu wydarzeniami i brak transparentności w sprawach pedofilii przekłada się na liczbę wiernych? - Musi się przekładać. Nie ma zmiłowanka dla mordulca. To musi się przekładać na spadki, jeżeli chodzi o udział w liturgii, pielgrzymkach. Chociaż tutaj dodatkowym czynnikiem, który zaciemnia nam dobre widzenie tych spraw, wynika też z pandemii. Tu nałożyły się dwie rzeczy. Obie mają wpływ na to, że odnotowujemy różnego rodzaju spadki. Trzeba wyraźnie powiedzieć, że jeśli Kościół nie obierze kierunku transparentności, rzetelnej, pokornej i konsekwentnej, to bardzo na tym straci - mówił w programie "Newsroom" dominikanin o. Paweł Gużyński.

549 reakcji
312
75
162
Podziel się
Komentarze (162)
04-08-2021
Hmm
A jak ma nie spadać ? Kościół powinien wrócić "do ustawień fabrycznych". Kościół głosi, że stoi po stronie słabszych, uciśnionych, deklaruje życie w ubóstwie, a w...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (162)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(162)
Hmm
3 lata temu
A jak ma nie spadać ? Kościół powinien wrócić "do ustawień fabrycznych". Kościół głosi, że stoi po stronie słabszych, uciśnionych, deklaruje życie w ubóstwie, a w praktyce co wyprawia? Sprawy pedofilskie zamiatane pod dywan, mieszanie się do polityki i wreszcie piętnowanie ludzi, nie mówiąc już o hierarchach kościelnych.
Oby.
3 lata temu
Biskupi maja zagwarantowana kase z budzetu, wiec ani wierni, ani dobra opinia wsrod wiernych ich nie interesy-uja. Oszolomy uwielbiaja klechow, nawet tych zboczonych, myslac ze to Bogowie. Ale to juz sie konczy. Kasa tez wkrotce sie urwie.
zzz
3 lata temu
To nic nadzwyczajnego. Taka jest kolej rzeczy. Dla większości ludzi chodzenie do kościoła zawsze było przykrym i uciążliwym ,,obowiązkiem", ale presja rodziny , otoczenia, irracjonalny strach przed jakimś grzechem powodował, że chodzili do kościoła. obecnie ludzie się tym nie przejmują i nie prowadzają dzieci na msze, więc, to naturalne , że będzie coraz mniej chętnych do korzystania z usług placówek kościelnych.
CZARNOWIDZ
3 lata temu
Od 25 lat Ja i moja rodzina nie chodzimy do kościoła bo to jest do niczego nie potrzebne - Ślub cywilny, pogrzeb bez księdza - od 25 lat żaden kler od nas nie dostał ani 1 centa, grosza
Pol
3 lata temu
obalić ten system i kościół solidaruchy,Po,PiS,lewica dość złodziei
Najnowsze komentarze (162)
Kris
3 lata temu
Pamiętacie opisy jak Niemcy i Rosjanie szkolili swoje kadry, jak kazali młodym adeptom przygarnąć psa, zaprzyjaźnić się z nim a później zastrzelić! Człowiek, który od dziecka ma wpajaną miłość do systemu zawsze będzie go kochał nawet jak ten system okaże się zdradziecki i zabójczy! Kościół to właśnie robi od wieków, od niemowlaka manipulując ludźmi decydując za nieświadome dziecko manipulując jego rodzicami, że zostanie chrześcijaninem a później to już tylko pranie mózgu! Z tego kościół żyje! Teraz jednak nastały czasy kiedy wszystkie ciemne sprawki wypełzają z kątów i zakamarków kościoła za pomocą Internetu nad którym kościół zapanować nie może! Coraz więcej ludzi widzi tą perfidię i postępowanie niezgodne z tym co sami księża głoszą! Ludzie to widzą i zaczynają wreszcie samodzielnie myśleć wyciągając głowę z piasku! Coraz mniej ludzi chodzi do kościoła a nieliczni wierni i niemyślący fanatycy niedługo wyzioną ducha i wtedy kościół zwyczajnie upadnie! To się już dzieje na naszych oczach! Religia, każda to największe zło świata, nietolerancyjne powodujące konflikty zbrojne i mordujące niewinnych ludzi w imię Pana czyli swojej chorej racji! Kościół katolicki wymordował na świecie więcej ludzi niż Hitler ze Stalinem razem wzięci!
Ola
3 lata temu
Ale za to jest bardzo duże zainteresowanie kościołem,pozytywne,czy negatywne, w środkach przekazu,portalach społecznościowych,a nawet u cioci na imieninach to temat przewodni..Mlodziez,dzieci i starsi są w Kościele.Wystarczy dobry kaznodzieja,gospodarz parafii jak np.W parafii w okolicach Otwocka.
Leszek
3 lata temu
Uważam, iż obecny czas Kościoła Katolickiego jest wyjątkowy pod względem wiadomych wydarzeń. I okaże się ile wierzących jest głębokiej wiary a ile jest powierzchownej? Wiara w Boga Człowieka czy też wiara w samego człowieka? Jeżeli to drugie będzie przeważać to Kościół ma szansę się oczyścić. Wierzę w to głęboko!
basta !!!!!
3 lata temu
wspolpraca z bezpieká , gwalty i molestowania dzieci no i te masowe groby w Kanadzie ! a ja pamiétam jak moje pokolenie reagowalo na Katyñ jak odkryto te zbrodnie i na obozy koncentracyjne i nawet za negowanie tych zbrodni mozna isc do kryminalu
józek
3 lata temu
Pan Gużyński i wszystko jasne .
niestety
3 lata temu
Kościół z nauką Chrystusa niewiele ma już wspólnego . Prawie wszystko co kler robi, jest tego potwierdzeniem .
Tomek
3 lata temu
Panie Gużyński może zacznie Pan wreszcie być Księdzem a nie celebrytą. Według wiarygodnych źródeł w tym roku jest większa frekwencja i większe zainteresowanie pielrzymką niż w latach ubiegłych. Panie Gużyński czas zacząć pracować jako kapłan a nie tylko w mediach buźkę pokazywać. Do roboty za robotę duszpasterską Cie utrzymujemy a nie występy w antykatolickich mediach!
lubudubu
3 lata temu
kościół już się nie podniesie z plagi pedofilii , jedyna dla nich szansą jest kastracja wszystkich biskupów , mogą przekuć swoją ułomność na Bożą chwałę ogłaszając że robią to dla Boga
Jurek
3 lata temu
Kościół Katolicki nie ma ugruntowania biblijnego.To pogański twór, powstały na bazie upadającego Rzymu z kultem Mitry, bożka słońca inaczej zwanego Lucyferem (niosący światło) w centrum. Ta wielowiekowa organizacja nie ma kompletnie nic wspólnego z biblijnym Bogiem Izraela.
grzeszący umi...
3 lata temu
Obok 3 szwendających się po DK 5 pielgrzymek ostrożnie przejeżdżałem. W kolumnie dreptały ale w porównaniu do poprzednich krótką długość miały. Owiec otrzeźwienie?
Adam
3 lata temu
Najbardziej zbrodnicza, zakłamana organizacja przestępcza - inkwizycje, palenie czarownic, wspieranie propagandy hitlera i pomoc w ucieczce nazistom do ameryki pn., pedofilia, zachłanność, brak wiary, przeklamana interpretacja pisma sw. dla wlasnych korzyści. 👎👎👎
Jedyna rada
3 lata temu
koniec z dotychczasowa forma finansowania KK w Polsce. To robienie w balona tych, ktorzy z ta instytucja nie maja nic wspolnego - a jest ich coraz wiecej. Domagajmy sie wprowadzenia podatku zaleznego od dochodu konkretnych wiernych, ktorzy poprzez przynaleznosc do KK indentyfikuja sie z ta instytucja.
Bogdan
3 lata temu
Jest tyle wyznań wiary, że to jest najlepszym dowodem na to, że duchowieństwo na całym świecie celowo urządza nam pranie mózgów. Wygodne w tym wszystkim jest słowo wiara, nie trzeba nic udowadniać.
Drozd
3 lata temu
zadziwia mnie idea pielgrzymek. Przecież Bóg jest "w niebie" tzn wszędzie. W jakim więc celu? Modlić się do obrazu?
...
Następna strona