bFGAfoLE
bFGAfoLI
bFGAfoLM
programy
kategorie
bFGAfoLF

Poważny problem Kościoła. "Nie ma zmiłowanka dla mordulca"

5 i 6 sierpnia ruszy Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Czy Polacy są mniej zainteresowani tego typu wydarzeniami i brak transparentności w sprawach pedofilii przekłada się na liczbę wiernych? - Musi się przekładać. Nie ma zmiłowanka dla mordulca. To musi się przekładać na spadki, jeżeli chodzi o udział w liturgii, pielgrzymkach. Chociaż tutaj dodatkowym czynnikiem, który zaciemnia nam dobre widzenie tych spraw, wynika też z pandemii. Tu nałożyły się dwie rzeczy. Obie mają wpływ na to, że odnotowujemy różnego rodzaju spadki. Trzeba wyraźnie powiedzieć, że jeśli Kościół nie obierze kierunku transparentności, rzetelnej, pokornej i konsekwentnej, to bardzo na tym straci - mówił w programie "Newsroom" dominikanin o. Paweł Gużyński.

549 reakcji
312
75
162
Podziel się
Komentarze (162)
04-08-2021
Hmm
A jak ma nie spadać ? Kościół powinien wrócić "do ustawień fabrycznych". Kościół głosi, że stoi po stronie słabszych, uciśnionych, deklaruje życie w ubóstwie, a w...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (162)

Programy Wirtualnej Polski

bFGAfoLR
KOMENTARZE
(162)
Hmm
10 miesięcy temu
A jak ma nie spadać ? Kościół powinien wrócić "do ustawień fabrycznych". Kościół głosi, że stoi po stronie słabszych, uciśnionych, deklaruje życie w ubóstwie, a w praktyce co wyprawia? Sprawy pedofilskie zamiatane pod dywan, mieszanie się do polityki i wreszcie piętnowanie ludzi, nie mówiąc już o hierarchach kościelnych.
Oby.
10 miesięcy temu
Biskupi maja zagwarantowana kase z budzetu, wiec ani wierni, ani dobra opinia wsrod wiernych ich nie interesy-uja. Oszolomy uwielbiaja klechow, nawet tych zboczonych, myslac ze to Bogowie. Ale to juz sie konczy. Kasa tez wkrotce sie urwie.
zzz
10 miesięcy temu
To nic nadzwyczajnego. Taka jest kolej rzeczy. Dla większości ludzi chodzenie do kościoła zawsze było przykrym i uciążliwym ,,obowiązkiem", ale presja rodziny , otoczenia, irracjonalny strach przed jakimś grzechem powodował, że chodzili do kościoła. obecnie ludzie się tym nie przejmują i nie prowadzają dzieci na msze, więc, to naturalne , że będzie coraz mniej chętnych do korzystania z usług placówek kościelnych.
bFGAfoMj
CZARNOWIDZ
10 miesięcy temu
Od 25 lat Ja i moja rodzina nie chodzimy do kościoła bo to jest do niczego nie potrzebne - Ślub cywilny, pogrzeb bez księdza - od 25 lat żaden kler od nas nie dostał ani 1 centa, grosza
Pol
10 miesięcy temu
obalić ten system i kościół solidaruchy,Po,PiS,lewica dość złodziei
Najnowsze komentarze (162)
Kris
10 miesięcy temu
Pamiętacie opisy jak Niemcy i Rosjanie szkolili swoje kadry, jak kazali młodym adeptom przygarnąć psa, zaprzyjaźnić się z nim a później zastrzelić! Człowiek, który od dziecka ma wpajaną miłość do systemu zawsze będzie go kochał nawet jak ten system okaże się zdradziecki i zabójczy! Kościół to właśnie robi od wieków, od niemowlaka manipulując ludźmi decydując za nieświadome dziecko manipulując jego rodzicami, że zostanie chrześcijaninem a później to już tylko pranie mózgu! Z tego kościół żyje! Teraz jednak nastały czasy kiedy wszystkie ciemne sprawki wypełzają z kątów i zakamarków kościoła za pomocą Internetu nad którym kościół zapanować nie może! Coraz więcej ludzi widzi tą perfidię i postępowanie niezgodne z tym co sami księża głoszą! Ludzie to widzą i zaczynają wreszcie samodzielnie myśleć wyciągając głowę z piasku! Coraz mniej ludzi chodzi do kościoła a nieliczni wierni i niemyślący fanatycy niedługo wyzioną ducha i wtedy kościół zwyczajnie upadnie! To się już dzieje na naszych oczach! Religia, każda to największe zło świata, nietolerancyjne powodujące konflikty zbrojne i mordujące niewinnych ludzi w imię Pana czyli swojej chorej racji! Kościół katolicki wymordował na świecie więcej ludzi niż Hitler ze Stalinem razem wzięci!
Ola
10 miesięcy temu
Ale za to jest bardzo duże zainteresowanie kościołem,pozytywne,czy negatywne, w środkach przekazu,portalach społecznościowych,a nawet u cioci na imieninach to temat przewodni..Mlodziez,dzieci i starsi są w Kościele.Wystarczy dobry kaznodzieja,gospodarz parafii jak np.W parafii w okolicach Otwocka.
Leszek
10 miesięcy temu
Uważam, iż obecny czas Kościoła Katolickiego jest wyjątkowy pod względem wiadomych wydarzeń. I okaże się ile wierzących jest głębokiej wiary a ile jest powierzchownej? Wiara w Boga Człowieka czy też wiara w samego człowieka? Jeżeli to drugie będzie przeważać to Kościół ma szansę się oczyścić. Wierzę w to głęboko!
basta !!!!!
10 miesięcy temu
wspolpraca z bezpieká , gwalty i molestowania dzieci no i te masowe groby w Kanadzie ! a ja pamiétam jak moje pokolenie reagowalo na Katyñ jak odkryto te zbrodnie i na obozy koncentracyjne i nawet za negowanie tych zbrodni mozna isc do kryminalu
józek
10 miesięcy temu
Pan Gużyński i wszystko jasne .
niestety
10 miesięcy temu
Kościół z nauką Chrystusa niewiele ma już wspólnego . Prawie wszystko co kler robi, jest tego potwierdzeniem .
Tomek
10 miesięcy temu
Panie Gużyński może zacznie Pan wreszcie być Księdzem a nie celebrytą. Według wiarygodnych źródeł w tym roku jest większa frekwencja i większe zainteresowanie pielrzymką niż w latach ubiegłych. Panie Gużyński czas zacząć pracować jako kapłan a nie tylko w mediach buźkę pokazywać. Do roboty za robotę duszpasterską Cie utrzymujemy a nie występy w antykatolickich mediach!
lubudubu
10 miesięcy temu
kościół już się nie podniesie z plagi pedofilii , jedyna dla nich szansą jest kastracja wszystkich biskupów , mogą przekuć swoją ułomność na Bożą chwałę ogłaszając że robią to dla Boga
bFGAfoMb
Jurek
10 miesięcy temu
Kościół Katolicki nie ma ugruntowania biblijnego.To pogański twór, powstały na bazie upadającego Rzymu z kultem Mitry, bożka słońca inaczej zwanego Lucyferem (niosący światło) w centrum. Ta wielowiekowa organizacja nie ma kompletnie nic wspólnego z biblijnym Bogiem Izraela.
grzeszący umi...
10 miesięcy temu
Obok 3 szwendających się po DK 5 pielgrzymek ostrożnie przejeżdżałem. W kolumnie dreptały ale w porównaniu do poprzednich krótką długość miały. Owiec otrzeźwienie?