programy
kategorie

Powrót mamuta włochatego? Badacze chcą stworzyć nową hybrydę

Amerykańska firma zajmująca się nauką biologiczną i genetyką, Colossal chce stworzyć hybrydę mamuta i słonia. Naukowcy twierdzą, że zwierzęta te mogą pomóc zwalczyć niektóre skutki zmiany klimatu i pomóc w ochronie środowiska. Hybryda słonia z mamutem przyczyniłaby się też do ochrony słoni azjatyckich. Badacze uważają, że to rozwiązanie przystosowałoby te zwierzęta do życia w Arktyce. Według Colossal, stworzenie "mamuto-słonia" wspomogłoby pozytywną produkcję gazów cieplarnianych oraz odnowienie arktycznych terenów. Ogromne zwierzęta miałby powalać rosnące tam na skutek globalnego ocieplenia drzewa, przez co Arktyka by się schłodziła. Aby stworzyć hybrydę słonia i mamuta włochatego, naukowcy chcą wykorzystać DNA ze starożytnych okazów sprzed 42 tys. lat i połączyć je ze sztucznymi komórkami macierzystymi słonia. Gatunki te są sobie bardzo bliskie i dzielą 99,4 procent swoich genów. Założyciel firmy badawczej Ben Lamm i genetyk George Church z Harvard Medical...

rozwiń
64 reakcje
21
7
36
Podziel się
Komentarze (36)
14-09-2021
MDJNaukowcy, nudzicie się, to nakarmcie głodnych, wyleczcie chorych i ochrońcie naszą planetę.
zobacz więcej komentarzy (36)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(36)
MDJ
3 lata temu
Naukowcy, nudzicie się, to nakarmcie głodnych, wyleczcie chorych i ochrońcie naszą planetę.
bun
3 lata temu
Mamuty będą puszczać ogromne ilości metanowych bąków wzmacniając tym samym emisję gazów cieplarnianych do atmosfery. Brawo Wy.
EKO BZDET
3 lata temu
Czyli metan z zadu mamuciego będzie bardziej ekologiczny niż od krowy?
kaka
3 lata temu
a ślad węglowy ? Czy to ekologoczne
Zoo.
3 lata temu
Covida 19 już "stworzyli", uciekł z laboratorium i pustoszy świat. Teraz niech jeszcze "stworzą" mamuty, tyranozaury, tygrysy szablaste itp i będzie "wesoło"
Najnowsze komentarze (36)
pol
3 lata temu
NICH ZROBIĄ AUSTRALOPITKA!
Mocny Żywiec
3 lata temu
Po co??? Żeby putiny i inne Miedwiediewy mogły na niego polować????bzdura
PORAŻKA
3 lata temu
nie popieram. To okrucieństwo najpierw zniszczyć tę planetę a potem zmuszać inne gatunki do życia na niej. Przepraszam, nie życia, ale do walki o byt. BARBARZYŃSTWO. Życzę by się NIE UDAŁO. Ludzie niech przestaną wykorzystywać innych ale sami niech przestaną dewastować środowisko!!!!!!!!
To chyba jaki...
3 lata temu
WIELKI S...JACY NA POTĘGĘ ZWIERZ A WŁAŚCIWIE JEGO STADA, NIEDOSTOSOWANE EWOLUCYJNIE TYLKO WCIŚNIĘTE NA SIŁĘ PRZEZ PSEUDONAUKOWCÓW PSYCHOPATÓW MAJĄ POMÓC ... W CZYM? Nie wierzę....
POLAK
3 lata temu
OD 10 LAT TO SAMO , MAMUT WRACA BLA BLA BLA BLA ITD.
Anunaki
3 lata temu
Wspaniała wiadomość. Jeszcze jakby odtworzyć niedawno wymarłe ptaki Moa i Dodo. Nawet już można połączyć człowieka z małpą. Stalin kiedyś próbował stworzyć takich żołnierzy teraz jest to możliwe. Nawet stare rysunki Sumerów przedstawiają jakby krzyżówki ludzi i zwierząt a nawet jakby ich połączanie operacyjne. Stajemy się coraz lepsi.
no comment
3 lata temu
" pozytywną produkcję gazów cieplarnianych" :)))
Zoo.
3 lata temu
Covida 19 już "stworzyli", uciekł z laboratorium i pustoszy świat. Teraz niech jeszcze "stworzą" mamuty, tyranozaury, tygrysy szablaste itp i będzie "wesoło"
elektorat
3 lata temu
Ja jednak proponowałbym zrobić hybrydę Suskiego z Ziobrą z niewielką domieszką Godek.
Słonie to ski...
3 lata temu
Ludzkości nic tak nie jest potrzebne jak mamuty. Archeolodzy, którzy odnaleźli na głębokości dwudziestu metrów szkielet mamuta twierdzą, że to kolejny dowód na to, że mamuty żyły w norach.
Prawdziwy Pol...
3 lata temu
Ja bym to chciał sklonować swoją Zochę co by miała cztery cycki a nie dwa. Bo lubię sobie potrzymać, possać i popatrzeć. Zaraz pewnie znajdą się złośliwcy ,że ręce też powinna mieć cztery co by bardziej robotna była ale ja jestem nowoczesny. kupiłem jej pralkę i odkurzać a z pincet plus zbieramy na zmywarkę i mlynek do kawy.
Oba tele
3 lata temu
Może by tak zacząć od Jarka. Nowy młody piękny Jarek na białym koniu. Nasz WUC powinien się prezentować a nie jak jakiś stary dziadu o kulach w owłosionej od kota marynarce i w rożnych butach nie od pary. Po co nam mamuty . My obatele chcemy Jarka .
obsrywator
3 lata temu
Taaa będą powalać drzewa nowo wyrosłe w arktyce i dlatego klimat się znowu ochłodzi a one znowu wymrą... Bareja by tego nie wymyślił. A już jeden taki naukowiec był który twierdził że słonie powodują pustynnienie sawann i dlatego w połowie ubiegłego stulecia wybijano je na potęgę. Później doszli do wniosku że bez słoni sawanny pustynnieją jeszcze szybciej niż ze słoniami, ale setki tysięcy słoni wybito. Tak tak...Naukowcy mają wiele wspaniałych pomysłów (te srowitowe nie lepsze) tylko że nie płaca za swoje błędy.
Axaz
3 lata temu
To mi przypomina eksperymenty nazistów chyba w puszczy Kampinoskiej mające na celu wyhodowanie z krowy tura. W każdym bądź razie mają skąd brać przykład.