bGXtazTo
bGXtazTs
bGXtazTw
programy
kategorie
bGXtazTp

Pożar lasu na Lubelszczyźnie. Leśnicy opublikowali dramatyczne nagranie

Około 20 zastępów straży, siły nadleśnictwa i samolot gaśniczy Lasów Państwowych - tak służby walczyły z pożarem na terenie leśnictwa Matiaszówka (gm. Tuczna na Lubelszczyźnie), który wybuchł 11 kwietnia. Dramatyczne nagranie z miejsca zdarzenia i informacje o pożarze opublikowało Nadleśnictwo Włodawa. Porywisty wiatr utrudniał akcje gaśniczą, spłonęły łącznie 33 ha lasu, głównie młodników i upraw. Przyczyną mogło być podpalenie. Sprawą zajmie się teraz policja. Leśnicy przy okazji publikacji nagrania zaapelowali o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie wizyt w lesie, przypominając, że w ponad 90 proc. sprawcami pożarów w lesie są ludzie. Najczęściej dochodzi o zaprószenia ognia, statystycznie o wiele rzadziej do celowych podpaleń. "Las rośnie wolno, płonie szybko" - podsumowali przedstawiciele nadleśnictwa.

75 reakcji
14
37
24
Podziel się
bGXtazTr
Komentarze (24)
13-04-2021
bed babWypalanie traw to nasza polska specjalność. Straty co roku są ogromne, ale piromanów idiotów nie ubywa.
zobacz więcej komentarzy (24)

Programy Wirtualnej Polski

bGXtazTB
KOMENTARZE
(24)
bed bab
2 lata temu
Wypalanie traw to nasza polska specjalność. Straty co roku są ogromne, ale piromanów idiotów nie ubywa.
ada
2 lata temu
ktoś chce przejąć tereny za bezcen- to celowe podpalenie
milB
2 lata temu
ktoś chce łapę położyć na ziemi- obserwujcie co będzie dalej
bGXtazTT
Ela
2 lata temu
Pozary, wycinki i niedlugo juz w ogole nie bedzie lasow w Polsce.
Palaczdopieka...
2 lata temu
Widok to powszechny, jak palacze papierosów rzucają niedopałki na pobocze - dotyczy to kierowców i pasażerów a także pieszych i nie tylko w mieście ale także wzdłuż dróg i w lesie. To plaga chamstwa, niechlujstwa i pokazania swojej "wyższości" nad regułami współżycia społecznego. Takie zachowania woła o powszechne piętnowanie takich zachowań. Ja na takich kierowców lub ich pasażerów trąbię (mimo, iż to trochę niedozwolone, trochę - bo uważam, że w ten sposób ostrzegam ich przed niebezpieczeństwem zaprószenia ognia np. w innym samochodzie, itp.). Musimy wyplenić takie zachowania. Nie możemy wyplenić osobników, nie możemy im obcinać palców, to chociaż możemy im jakoś dokuczyć , żeby ich do szacunku dla otoczenia przyuczyć !!!
Najnowsze komentarze (24)
arek
2 lata temu
lepiej dla natury jak sie spali kilka h lasu jak maja go wyciac niszczac to co zostalo
Lol
2 lata temu
A czy leśnicy nie mówią o tym jak suchy jest las? Bo dla nich zawsze jest sucho, bez względu na to ile pada śniegu czy deszczu. Wszyscy im niszczą lasy, tylko oni są święci. Chca mieć lasy wyłącznie dla siebie.
Precz z pis
2 lata temu
Co za różnica pożar czy pis. Tak czy tak zagłada lasów jest pewna. Przynajmniej pis nie zarobi.
Chełmianin N
2 lata temu
Podsumowali przedstawiciele nadleśnictwa z Lubelszczyzny, a gdzie ona jest!!
ewa
2 lata temu
To celowe podpalenie, zawsze tak robią a potem stają się właścicielami tych ziem. Układ zamknięty!
Jacek
2 lata temu
Nie dość już tych nieszczęść ?! Nie dość, że nasze państwo, nasze życie, nasze nadzieje i perspektywy zniszczył PiS, to nasze zdemolowane i zadłużone państwo z roztrwonionym budżetem nawiedza pandemia. Teraz wczesną wiosną, kiedy zapasy wilgoci z zimy z wiosennym ciepłem powinny rozpocząć wegetację to okazuje się, że jest susza i zaczyna się okres pożarów. I w co tu wierzyć, że "nieszczęścia chodzą parami" czy może optymistycznie, że po 7 latach nieszczęść (destrukcyjnego kaczyzmu) kolejne lata będziemy mieli już szczęśliwe.
Pirx
2 lata temu
Podpalacza na stos! Atomowy.
specjalista o...
2 lata temu
faktycznie nagranie jest dramatyczne
bGXtazTL
draco4791
2 lata temu
wypalanie traw , to akurat dobra rzecz ... kiedyś nie było tyle kleszcy co teraz - bo łąki leżą ugorem nie koszone ... zapomniane ...
oko
2 lata temu
A to są ćwiczenia straży pożarnej
Ktoś
2 lata temu
Nie ma żadnych kar za wypalanie. Wszyscy, cała wioska wiedzą kto podpalił, ale przecież nie można donosić. Policjant też wie kto podpalił, ale to przecież kuzyn, Zenka od Franka.... czyli swój. Jak donieść? Co zrobić z presją środowiska?
Gość
2 lata temu
"Sprawa zajmie się policja", czyli tak, żeby nikogo nie złapać, tak jak było w Biebrzańskim Parku Narodowym! czyli na święty nigdy , bo co tam przyroda....liczy sie człowiek ! , czyli ten, który tę przyrodę niszczy.
NO NO
2 lata temu
IESZCZE WIEKSZE MANDATY TYLE POTRFIMY ? CO ROKU TO SAMO..
Chipek
2 lata temu
A już myśleli że las wyrąbią, drewno sprzedadzą i na wakacje do San Eskobar się wybiorą z rodzinami.
bGXtazUn
bGXtazTu
bGXtazUu
bGXtazUv