programy
kategorie

"Poziom absurdu sięgnął zenitu". Agnieszka Pomaska oburzona wpisem Arkadiusza Mularczyka po Noblu dla Olgi Tokarczuk

Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk ubolewa, że w laudacji dla Olgi Tokarczuk przedstawiciel Akademii Szwedzkiej nie przeprosił za potop szwedzki. - Można się tylko uśmiechnąć. Liczę na kolejnego tweeta, gdzie Mularczyk będzie oskarżał kobiety, że ponieważ Ewa kusiła Adama, to jesteśmy te gorsze. Poziom absurdu wypowiedzi posła Mularczyka sięgnął zenitu. Dla mnie dzień wręczenia Nobla dla Olgi Tokarczuk to jeden z najszczęśliwszych dni w ostatnich latach. Dosięgnęła nas zbiorowa radość. Rozumiem, że ta radość nie dosięgnęła Arkadiusza Mularczyka - komentowała Agnieszka Pomaska w programie "Tłit". Pytana, czy będzie się domagał kolejnych reparacji, kpiła: "Myślę, że można sięgać nawet dalej, choć nie jest zbyt skuteczny w tej walce o reparacje".

Tranksrypcja:Arkadiusz Mularczyk: "Szkoda, że przedstawiciel Akademii Szw...
rozwiń
No, tu się można tylko uśmiechnąć. Liczę na kolejnego tweet'a, gdzie Arkadiusz Mularczyk będzie oskarżał wszystkie kobiety, że...
Ponieważ Ewa kusiła Adama, to dzisiaj my jesteśmy te gorsze.
No to poziom absurdu wypowiedzi posła Mularczyka rzeczywiście sięgnął zenitu.
Nie ukrywam, że dla mnie ten dzień, kiedy dowiedziałam się - wszyscy się dowiedzieliśmy o przyznaniu Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk i ten dzień wręczenia nagrody.
No, to po prostu jeden z chyba najszczęśliwszych dni w ostatnich latach, takich, taka zbiorowa radość nas myślę, dosięgnęła.
Szkoda, że nie... Rozumiem, że nie dosięgnęła ta radość Arkadiusza Mularczyka, ale... Ale nie ukrywam...
Myśli pani, że będzie się upominał reparacji za potop szwedzki?
No myślę, że nawet dalej można, można sięgać.
Chociaż, nie jest zbyt skuteczny w tej walce o reparacje.
Kierował zdaje się zespołowi parlamentarnemu, który w tej kadencji już nie istnieje i ani o krok się w tych swoich ambicjach, dotyczących reparacji nie posunął.
Dlaczego obecnej władzy Olga Tokarczuk tak bardzo przeszkadza?
Dlaczego w ogóle dużej części prawej strony politycznej Olga Tokarczuk przeszkadza?
No, bo PiS uważa, że Polska jest tylko dla tych, którzy myślą tak jak oni.
I... To jest bardzo smutne.
Rozmawialiśmy wcześniej o wyborach prezydenckich. Myślę, że to jest kolejny powód, dla których Małgorzata Kidawa-Błońska ma bardzo duże szanse wygrać te wybory.
Bo Polska powinna być dla wszystkich, także tych o lewicowych poglądach, o prawicowych poglądach, także dla tych, którzy piszą dobre książki.
1 reakcja
0
1
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(0)