programy
kategorie

Pożyczka płynnościowa hitem. Przedsiębiorcy rzucili się na pieniądze

- Pożyczka płynnościowa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Kilku pośredników, którzy współpracują z BGK, już po kilku dniach musiało zawiesić przyjmowanie wniosków, dlatego zwiększamy ich budżet o ponad 1/3. Do pierwotnej puli 400 mln zł dokładamy kolejne 150 mln z programu „Inteligentny rozwój”. Nie wykluczamy dalszego zwiększania alokacji, jeśli zajdzie taka potrzeba - powiedziała Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej w programie "Money. To się liczy". - Pożyczki są atrakcyjne, bezkosztowe, połączone są z dotacją, która pokrywa koszty oprocentowania, więc przedsiębiorca spłaca wyłącznie kapitał. Istnieje możliwość skorzystania z półrocznej karencji i dwumiesięcznych wakacji kredytowych. Nie jest wymagany wkład własny, a spłata pieniędzy może być rozłożona nawet na 6 lat - mówiła minister. Podkreślała też, że kryteria są jasno określone, przejrzyste. - Jest to bardzo atrakcyjny instrument, także ze względu na...

rozwiń
Tranksrypcja:Przedsiębiorcy rzucili się na pieniądze antykryzysowe. Część...
rozwiń
Dokładnie. Nie minęły jeszcze 2 tygodnie, a finalizowane są już pierwsze umowy i pierwsze płatności.
I produkt pożyczkowy - pożyczka płynnościową, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Kilku pośredników którzy współpracują z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.
Już po kilku dniach musiało zawiesić przyjmowanie wniosków - dlatego zwiększamy ich budżet o ponad 1/3.
Do pierwotnej puli 400 milionów złotych, dokładamy kolejne 150 milionów złotych z programu Inteligenty Rozwój.
Nie wykluczamy dalszego zwiększania alokacji na ten produkt, jeżeli zajdzie taka potrzeba.
Jak widzimy oferta jest dobrze skrojona, pożyczki są atrakcyjne, pożyczki są bez kosztowe. Połączone są z dotacją - co ważne: ta dotacja pokrywa w całości koszty oprocentowania.
Więc przedsiębiorca spłaca wyłącznie kapitał. Istnieje możliwość skorzystania z półrocznej kadencji i 2 miesięcznych wakacji kredytowych.
Nie jest wymagany wkład własny, a spłata pieniędzy może być rozłożona nawet na 6 lat.
Więc jest to bardzo atrakcyjny instrument, ze względu też na jasno określone kryteria, łatwe i przejrzyste.
Też i na wielkość tej pożyczki. Bo mówimy o sumie od kilkudziesięciu tysięcy aż do nawet 15 milionów złotych.
A tę pomoc można łączyć z rozwiązaniami oferowanymi firmom w rządowej tarczy antykryzysowej.
Pieniądze można przeznaczać na bieżącą działalność, na przykład na pensje, na regulowanie rachunków, na spłatę kontrahentów czy raty lizingowi.
Oczywiście wszelkie szczegóły na stronach Banku Gospodarstwa Krajowego - zachęcam przedsiębiorców do skorzystania jeszcze u tych pośredników u których te środki są dostępne.
Do sięgnięcia po tego typu wsparcie, ale oczywiście to nie jedyny rodzaj wsparcia, jakiego udzielamy firmom w ramach naszego funduszowego pakietu antywirusowego.
Pani minister, a proszę powiedzieć - gdzie się udać po te pieniądze?
Po pierwsze na stronę Banku Gospodarstwa Krajowego, na stronie Banku Gospodarstwa Krajowego umieszczona jest lista pośredników finansowych, którzy udzielają tego wsparcia.
W poszczególnych regionach Polski i tam znajdujemy swojego pośrednika finansowego i następnie do niego udajemy się po wsparcie.
Oczywiście możemy też to wszystko zrobić za pośrednictwem strony internetowej, on-line - no bo w większości przypadków pracujemy dzisiaj zdalnie.
I ile czeka się na te pieniądze? Pieniądze wypłacane są praktycznie od ręki, bo tak jak wspominałam, ruszyliśmy końcem kwietnia, a dzisiaj już pierwsi przedsiębiorcy otrzymują środki.
Więc na bieżąco są dokonywane wypłaty - ocenia wniosków i wypłaty środków.
Pani minister - większość przedsiębiorców, a na pewno większość małych przedsiębiorców - kojarzy bezzwrotną pożyczkę 5000 złotych. Ale rozumiem, że ona nie ma nic wspólnego z tymi środkami o których teraz mówimy?
Nie. Ta pożyczka 5000 złotych, to jest zupełnie inny produkt.
My mówimy o produkcie pożyczki płynnościowej, który realizowany jest w ramach programu Inteligentny Rozwój, wdrażany przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
I nazywa się pożyczką płynnościową. Jakie warunki trzeba spełnić żeby pożyczkę płynnosciwą dostać i pytanie na później: czy trzeba zbierać faktury i udowadniać na co wydało się te środki?
Tak jak wspominałam na początku - pożyczka jest łatwa i przyjemna. Można ją uzyskać na te cele bardzo bieżące, bardzo płynnościowe.
Czyli chociażby na spłatę rat leasingowych, na wynagrodzenie pracowników, na spłatę kontrahentów, na uregulowanie rachunków
Wszystkie warunki udzielenia pożyczki i to jakich dokumentów będzie oczekiwać od nas pośrednik finansowy - zamieszczone jest w informacjach na stronie internetowej Banku Gospodarstwa Krajowego.
I poszczególnych pośredników finansowych. Żeby uzyskać wsparcie trzeba być po prostu micro, małym, średnim przedsiębiorcą.
141 reakcji
42
99
0
Podziel się
Komentarze (0)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(0)