bGzyZToA
bGzyZToE
bGzyZToI
programy
kategorie
bGzyZToB

Prąd i gaz coraz droższe w całej UE. Poranna kawa to dla niektórych luksus

Wzrost cen prądu i gazu spowodował, że wielu europejczyków nie jest w stanie opłacać na bieżąco rachunków. Grozi im ubóstwo ciepłownicze. Soad Abdelkader, mieszkanka Brukseli, utrzymuje się z zasiłku. Nie jest w stanie opłacać swoich rachunków. Tylko dzięki zapomodze znów ma światło i gaz. Ale sytuacja finansowa kobiety nie poprawi się w najbliższym czasie. - Z dnia na dzień może się okazać, że trzeba będzie zapalać świece - mówi kobieta. Według danych ETUC w takich krajach jak Cypr, Bułgaria i Litwa ubóstwo ciepłownicze może dotykać nawet co trzeciej osoby o najniższych dochodach. Materiał Deutsche Welle. Chcesz się dowiedzieć więcej, zajrzyj na stronę Deutsche Welle.

27-10-2021
72 reakcje
5
26
41
Podziel się
bGzyZToD
Komentarze (41)
27-10-2021
miłegowieczoru
bardzo wielu Polaków, dzień i noc szczutych hejtem i kłamstwami z polskojęzycznych mediów, nie zdaje sobie sprawy, jak na tle reszty coraz bardziej biednego i zdziczałego...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (41)

Programy Wirtualnej Polski

bGzyZToN
KOMENTARZE
(41)
miłegowieczor...
rok temu
bardzo wielu Polaków, dzień i noc szczutych hejtem i kłamstwami z polskojęzycznych mediów, nie zdaje sobie sprawy, jak na tle reszty coraz bardziej biednego i zdziczałego świata,dobrze im się w obecnej Polsce żyje
Podziały
rok temu
A w tym samym czasie, politycy, celebryci mają po kilka ogrzewanych rezydencji, gdzie nawet garaże i podjazdy ogrzewają, żeby ich auta były cieplutkie. Politycy są jak arystokracja, wrzodem na … społeczeństwa
Laker
rok temu
Żyje na zasiłku, ale okulary Dior. No chyba że to podróbka albo pamiątka z lepszych czasów. A po drugie, to KTO WYBRAŁ polityków, którzy zakazują ogrzewania domów węglem i drewnem? Kto się domaga coraz trudniejszych do spełnienia norm emisji dla samochodów? Żarówki energooszczędne miały spowodować spadek rachunków za prąd - a tymczasem rachunki rosną, a same żarówki są nietrwałe, szkodliwe dla oczu i jeszcze 10x droższe od tradycyjnych. Jak se wybraliście, tak macie.
bGzyZTpf
Atei
rok temu
To po co żyć???!!! Ludzie sami napędzają to wszystko co się obecnie dzieje, jest to zwiastun końca, bowiem kiedyś to wszystko będzie musiało pęknąć gdyż świat tego nie dźwignie!!!
mir
rok temu
Jakieś 99,9% czasu istnienia ludzkości 99% ludzi to biedacy - więksi mniejsi ale biedacy. Socjalizm, komunizm stwarzał jakieś pozory, że może być inaczej - ale ostatecznie nie było. Dziś mamy wolność i puste kieszenie, nawet ci którym się wydaje, że maja je pełne. Bo ostatecznie to jakieś 9% populacji posiada majątek którego wartość to jakieś 80% tego co posiada pozostała ludzkość. A będzie jeszcze gorzej, bo bogaty biednego nie zrozumie. Zobaczcie tylko co się dzieje po 90 roku - rosną nowe fortuny, a w części tylko dlatego, że rządzący nas okradają. Robią to taktownie - dają nam 10 zł podczas gdy sami biorą kilkaset lub tysiące. Takie ludzkie paniska.
Najnowsze komentarze (41)
Prezes
rok temu
Nastąpi Polski Ład. Słowo ład pochodzi od słowa ładnie. Już jest w sumie ładnie ale będzie jeszcze ładniej! Nikt nie mówił, że bogato będzie. Proszę dokłądnie czytać biuletyny wyborcze. Dziękuję!
bbbrrryy
rok temu
nie piszcie bajek
olo
rok temu
o bardzo dobrze tak dobrze ze połowa mojej rodziny zyje za granica i wspiera druga polowe ktora wegetuje w Polsce hehe
Sila
rok temu
Polityka klimatyczna UE no i mamy to co mamy
Szybki
rok temu
Hejt to właśnie sieją nie Polskie Media.
driada
rok temu
Przypomina mi się odcinek z "Alternatywy 4".
megilub
rok temu
nie pracowała ???... skoro nie ma emerytury tylko zasiłek ... ja wiem, ze dostanę najniższą krajową...bo jestem na działalności...dlatego założyłam elektrownie na dachu...ogrzewam klimatyzacja...ale pis to chce ukrócić...zainwestowałam, robiłam wszystko żeby zmniejszyć koszty utrzymania domu...ale jak długo mi się to uda ??
Iwona
rok temu
"Utrzymuje się z zasiłku" - klucz! Nie ona SIĘ, tylko ją utrzymują!!!!! Palca nie zagnie a okulary Dior na nosie, ciepełko, kawusia, żyć nie umierać! No jak to ma być ta bieda, to ja też tak chcę!!!!!!
bGzyZToX
jurek
rok temu
Niech kupi tańsze okulary - nie koniecznie Dior i na ogrzewanie pieniądze się znajdą....
Arek33
rok temu
Potezne podwyzki i jeszcze imigranci chca zyc na nasz koszt.
ewa
rok temu
u nas ogrzewanie tez jest luksusem przez oszukańcze rozliczenia
mamy raj
rok temu
No cóż Polska pędziła do tego zachodniego luksusu. Pcha się tam nadal i chce przodować. Źle było, bo za mało kasy było na kontach, bo nie było miliarderów, nie było niewolników i służących, bo jaśnie państwo same musiało pracować na siebie i swa rodzinę, bo była zdrowa żywność, bo przy -20 stopni w domach było ciepło i nikt nie zamarzał bo był np bezdomnym, bo go nie było stać.
wiki
rok temu
Rosja z Niemcami dogadali się w sprawie rurociągu gazowego ,więc teraz będziemy słono płacić,Niemcy będą handlować tym gazem i jeszcze surowo karać kraje suwerenne
ktoś
rok temu
Tylko w Polsce drożeje a nie w całej UE przestańcie kłamać
bGzyZTpz
bGzyZToG
bGzyZTpG
bGzyZTpH