bEShwPQk
bEShwPQo
bEShwPQs
programy
kategorie
bEShwPQl

Prehistoryczne wirusy z Rosji. Zaskakujące, co odsłania wieczna zmarzlina

To pierwsze takie badania pod kątem tzw. paleowirusów. Rosyjscy naukowcy rozpoczęli badania prehistorycznych wirusów z wiecznej zmarzliny na Syberii. Zespół ekspertów z państwowego laboratorium Wektor i Północno-Wschodniego Uniwersytetu Federalnego w Jakucku analizuje szczątki niezwykłych zwierząt. Chodzi o prehistoryczne gatunki, które pozyskano dzięki topniejącej wiecznej zmarzlinie na Syberii. Rosjanie podkreślają, że to ich pierwsze badania nad paleowirusami. Pomogą one ustalić ewolucję tych wirusów. Badania rozpoczęto od analizy tkanek prehistorycznego konia, sprzed co najmniej 4,5 tys. lat. Do badań wykorzystane będą także szczątki mamutów, łosi, psów, wilków, kuropatw i zajęcy.

17-02-2021
166 reakcji
66
56
44
Podziel się
Komentarze (44)
17-02-2021
spokoTo są wirusy z epoki dinozaurów na szczęście nie mieszczą się w nosie ani ustach.
zobacz więcej komentarzy (44)

Programy Wirtualnej Polski

bEShwPQx
KOMENTARZE
(44)
spoko
9 miesięcy temu
To są wirusy z epoki dinozaurów na szczęście nie mieszczą się w nosie ani ustach.
upsla
9 miesięcy temu
Jeszcze im mało wirusów...
anarchist
9 miesięcy temu
Coronavirus to betka w porównaniu do tego co odsłania niszczona przez ludzi ziemia. Powolutku wytępi nas jak dinozaury i znowu na kilka tysiącleci na ziemi zapanuje harmonia.
bEShwPQP
Sybirak
9 miesięcy temu
Nic się nie stanie. Przecież już w czasie II WŚ rosyjska prasa podawała, że na Kołymie znaleziono zamarźnięte ciała prehistorycznych zwierząt, i nawet je jedzono i nikt się nie rozchorował. Co prawda zapomnieli wyjaśnić, że te zmarzliny znaleźli więźniowe gułagu i to oni właśnie je zjedli. Mogliby sprawdzić i oszczędzić sobie badań i kosztów.
ksiadz
9 miesięcy temu
jak poświecone to nie zakażą
Najnowsze komentarze (44)
Optymista
9 miesięcy temu
Oj będzie nowa odmiana C-19
Zofian
9 miesięcy temu
ale jaja ale jaja ale jaja haha
krzysiek
9 miesięcy temu
jakim cudem wieczna zmarzlina coś u nich teraz odsłania skoro jest zima? takie z nich głupki że rozmrażają ją z wykorzystaniem energii nieodnawialnej zamiast poczekać na cieplejszą porę roku?
pito lenie
9 miesięcy temu
jasne. Mamuty nie miały wirusów. A, żeby dostać się do innych zwierząt musieli czekać aż zmarzlina się roztopi. Bo mamuty łaziły po zmarzlinie. Chociaż podobno miały nawet treść żołądkową.
Polad
9 miesięcy temu
Już wiecie skąd jest coronavirus?
Autmex
9 miesięcy temu
Już 2 lata temu z przerażeniem czytałem o tych odkryciach na dalekiej Syberii!!!! Dla mnie od początku było jasne, że wcześniej czy później to te jełopy (zwane naukowcami) przywrócą do życia nie mamuta a jakiegoś super groźnego wirusa!!! Ponieważ pochodzenie COVID-19 nie jest udowodnione, można tylko domniemywać z przed ilu tysięcy lat jest ta cholera!!!
Ala
9 miesięcy temu
Najgorszy wirus 21 wieku zawitał w Polskim sejmie, mam nadzieje że w niedługim czasie powstanie szczepionka na niego
ali.b
9 miesięcy temu
No problem jest taki że ziemia nie ma miliardów lat :-))).To ściema żeby ewolucję ludziom wcisną.Jeśli ma to dowody proszę...nie ma .Poważnie mówię.Nie ma.Teoria i tylko teoria i to słaba ewolucji to ściema.
bEShwPQH
wiosenka135
9 miesięcy temu
Cholera to Robozta Stalina i Beri oni zrobili nam Niespodziankie WIRUSOSTAKNBERI
jakigamon
9 miesięcy temu
4.5 tysiaca lat = prehistoria ? redaktor wez chociaz nie sciagaj na kartkowkach na tym zdalnym nauczaniu teraz co...
marcelek
9 miesięcy temu
jaką ewolucję, toż te wirusy stworzył bóg w takiej formie, w jakiej są dzisiaj!
stefan doktor
9 miesięcy temu
Wirus to twór naszego organizmu- gdy następuje zbyt duże stężenie trucizn w organizmie to wytwarza on specjalne białko które pomaga wydalić toksyny - to ten wasz wirus.Nie zauważyliście że chorzy są w skupiskach czyli tam gdzie najbardziej jest zasyfione środowisko. Do tego dochodzą fale elektromagnetyczne i radiowe które niestety niszczą komórki żywych istot - tez organizm musi się ich pozbyć. Lekarze wiedzą o tym od dawna ale wirus jest potrzebny by doić ludzi z kasy a obecnie jest jednym wielką przyczyną strachu by rządy mogły osiągnąć co chcą.
Szczep
9 miesięcy temu
Wirusy ,są stworzone przez NASZEGO STWORZYCIELA -KREATORA widoczne ,że są potrzebne do życia ,byle tylko człowiek nie mieszał się do tego.
o losie
9 miesięcy temu
PREHISTORYCZNE wirusy sprzed 4,5 TYS. LAT... Dziękuję za uświadomienie, że żyję w błędzie źle rozumiejąc czym jest prehistoria a czym starożytność.
bEShwPRj
bEShwPQq
bEShwPRq
bEShwPRr