bDRNBfGs
bDRNBfGw
bDRNBfGA
programy
kategorie
bDRNBfGt

Próba zamachu na króla. W sprawę rzekomo zamieszane było MI5

Richard Kay, brytyjski dziennikarz gazety Daily Mail, twierdzi, że dotarł do informacji, ujawniających powiązania MI5 z zamachowcem, który miał za zadanie zabić brytyjskiego króla Edwarda VIII. Do nieudanego zamachu doszło latem 1936 r. w londyńskim Hyde Parku. George McMahon wycelował wtedy rewolwer w głowę monarchy, jednak przed wystrzałem powstrzymała go stojąca obok kobieta. Zamachowiec został aresztowany i poddany przesłuchaniom. Przez lata sądzono, że zamach był dziełem irlandzkiego frustraty, który chciał wolności dla swojego kraju. Jednak zeznania McMahona trzymano w tajemnicy, aż dotarł do nich jeden z historyków.

56 reakcji
21
13
22
Podziel się
Komentarze (22)
30-06-2020
KIEDY OTWORZĄarchiwa dotyczące zamachu na SIKORSKIEGO. Coś synom Albionu nie na rękę przyznać się do prawdy.
zobacz więcej komentarzy (22)

Programy Wirtualnej Polski

bDRNBfGF
KOMENTARZE
(22)
KIEDY OTWORZĄ
9 miesięcy temu
archiwa dotyczące zamachu na SIKORSKIEGO. Coś synom Albionu nie na rękę przyznać się do prawdy.
srg
9 miesięcy temu
Po co szukać przed wojną? Śmierć Diany w Paryżu to też robota brytyjskich służb.
Pan Teddy S.
9 miesięcy temu
Ciekawe czy Angole odtajnią dokumenty tyczące tzw.przez nich,katastrofy Gibraltarskiej?
bDRNBfGX
antyklerykał
9 miesięcy temu
zdziwieni, to tak jak dzisiaj z /wojną domową/ USA i /terrorystami/ w krajach okupowanych przez /państwo chrześcijańskie NATO/ , tak to już jest w krajach katoludów gdzie media są wolne i NIEzależne od władzy !!!!!.............../ ...W Iraku te kontrolowane przez USA „szyickie” szwadrony śmierci działały na tej samej zasadzie i chociaż media chętnie przedstawiają ich jako zwykłych szyitów motywowanych religijnymi uprzedzeniami, w rzeczywistości są to zatrudnieni bandyci, którzy cenią tylko pieniądze, wypłacane im przez ich amerykańskich mistrzów, i obietnicę objęcia urzędu w przyszłym rządzie Iraku. Podobnie jak szeregowi „rebelianci libijscy” i żołnierze „wolnej syryjskiej armii”, ci ludzie to szumowiny arabskich i bliskowschodnich społeczeństw. Prowadzeni przez przekonywających mówców, którzy owijają swoje barbarzyńskie działania w religijną prozę, tamtejsi świeccy przywódcy, tacy jak Kaddafi i Assad, Nasser i Arafat, bez sukcesu walczyli, aby utrzymać ich w ryzach. Jest tak dlatego, że Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja i Izrael konsekwentnie wspierają – w postaci broni, ................................ wiecej w artykule /Dekada ludobójstwa w Iraku. Nowe dowody na wykorzystanie szwadronów śmierci/
Rodzina
9 miesięcy temu
królewska w Anglii ma nazwisko Koburg. Na Windsor zmienili w czasie 1 wojny św. Są Niemcami. Nic dziwnego, że Anglicy chcieli ich pogonić.
Najnowsze komentarze (22)
Ealdon
9 miesięcy temu
To jest możliwe. Dla ówczesnego rządu prohitlerowskie sympatie Edwarda VIII były poważnym problemem. Na szczęście pojawiła się pani Simpson.
ewela14
9 miesięcy temu
Dzisiaj pierszy raz całowałam sie z chłopakiem, czy przez to zajdę w ciąże ? Nadmieniam że pocałunek był z jenzyczkiem.
Wiesia
9 miesięcy temu
Na Fedila, oficjalnie (archiwa CIA), bylo 400 zamachow. Zaden sie nie udal
Janek
9 miesięcy temu
Nam tez Sikorskiego sprytnie sprzatneli
hahahaha
9 miesięcy temu
Tego nie powinno nawet być w podręcznikach historii w PL ;)
mish
9 miesięcy temu
Facet zwerbowany przez wloska ambasade do wykonania zamachu z racji tego, ze pracowal rowniez dla MI5, sam na siebie im donosi. Oczywiscie nikt go tam nie traktuje powaznie bo "mial bardzo zla opinie". LOL . No ludzie! Wiekszej bzdury, chyba nie da sie juz sklecic. Brawo redakcja! :)
inż Zbigniew ...
9 miesięcy temu
11 sierpnia 1940 roku w Szkocji powstały miejsca odosobnienia dla polskich oficerów, przeciwników politycznych rządu gen. Sikorskiego stworzone przez... polskie władze. Przez obozy te przewinęło się blisko 1700 oficerów, mieli zatem powód by pozbyć się znienawidzonego satrapy. Gibraltar był doskonała okazją do zamachu.
Miesięcznica
9 miesięcy temu
Antoni za kilka milionów im to chętnie wyjaśni
bDRNBfGP
Apsik
9 miesięcy temu
Irlandzkiego frustraty, niezły tekst. Irlandczyk pewnie powiedziałby: patrioty i bohatera. Jak to perspektywa się zmienia w zależnosci od punktu widzenia.
Góral
9 miesięcy temu
A coś się zmieniło w dzisiejszej praktyce rozmaitych wywiadów i służb bezpieczeństwa?
Pan Teddy S.
9 miesięcy temu
Ciekawe czy Angole odtajnią dokumenty tyczące tzw.przez nich,katastrofy Gibraltarskiej?
karaya
9 miesięcy temu
Co? MI5 zamieszane? To byli dyletanci, bez przygotowania. Chłopcy bawiący sie w wywiad i kontrwywiad. Liczyły się znajomości-fachowość? For what? My jesteśmy Anglikami....straty w czasie wojny: akcja w Holandii-koszmar, siatki agentów we Francji-drugi koszmar. Ile danych zdobył wywiad angielski-mniej niż 50%-resztę Polacy,Francuzi, Norwegowie itp.
fff
9 miesięcy temu
woooow :O to na pewno jest tak istotne trzeba pisac historie od nowa:D
KIEDY OTWORZĄ
9 miesięcy temu
archiwa dotyczące zamachu na SIKORSKIEGO. Coś synom Albionu nie na rękę przyznać się do prawdy.
bDRNBfHr
bDRNBfGy
bDRNBfHy
bDRNBfHz