bDnBLMgk
bDnBLMgo
bDnBLMgs
programy
kategorie
bDnBLMgl

Profesor Andrzej Horban o zmianach dla uczniów w klasach 4-6. "Wstrzymać oddech i poczekać"

Profesor Andrzej Horban, doradca premiera do spraw Covid-19, był gościem programu "Newsroom" Wirtualnej Polski. Specjalista poruszył wątek zmiany trybu edukacji uczniów szkół podstawowych. Na pytanie, czy te placówki również powinny przejść na nauczanie zdalne, odpowiedział krótko: "Jeżeli chodzi o mnie, i podobne zdanie mają moi koledzy pediatrzy, to nie widzę powodu, aby te biedne dzieci zamykać w domu. Niech spokojnie sobie chodzą" - skomentował. Specjalista zaleca jednak, aby dzieci unikały kontaktu z dziadkami, nie wyklucza również sytuacji, w której rodzice poproszą o zdalne nauczanie właśnie przez wzgląd na seniorów, którzy mieszkają z nimi pod jednym dachem. "Transmisja wirusa nie jest aż taka duża, jak na początku przypuszczaliśmy" - uspokajał.

21-10-2020
1332 reakcje
292
998
42
Podziel się
Komentarze (42)
22-10-2020
EvaZnaczy dziecko może przenieść wirusa na seniora w domu, ale na nauczycieli i inne dzieci w szkole już nie??? To się nie trzyma logiki.
zobacz więcej komentarzy (42)
bDnBLMgx
KOMENTARZE
(42)
Eva
miesiąc temu
Znaczy dziecko może przenieść wirusa na seniora w domu, ale na nauczycieli i inne dzieci w szkole już nie??? To się nie trzyma logiki.
Hearstone
miesiąc temu
Ale to jest głupie. Powinni zamknąć szkoły bo ten wirus się może rozprzestrzenić jeszcze bardziej!!!
Ooo
miesiąc temu
Najlepiej niech rodzice decydują czy posłać dziecko do szkoły kto chce niech wysyła kto niechce ,niech dziecko uczy się zdalnie nic nie zastąpi nauki stacjonarnej chociaż w szkołach tez nauczycielom nie chce się uczyc włączą film nic nie wytłumaczą a potem robią sprawdziany i tak naprawde to rodzicę muszą uczyc w domach albo korepetycje wysyłać ale nic nie zastąpi zdrowia ,zycia niz kilka miesiecy czy tygodni nauki zdalnej lepiej przedszymac kilka miesiecy dzieci w domu i czuć się bezpieczniej za rok czy dwa i tak wszyscy zapomną czego uczyli się w 1,2,3 czy 4,5 klasie zdrowie i życie najważniejsze a niezapominajmy ze w szkolach nie tylko nauczyciele ale równiez pozostała obsługa też pracuje wiec jestem za zdalnym nauczaniem zwłaszcza ze jest okres grypowy .trzeba było wysłac dzieci do szkoły w maju i czerwcu jak było ciepło gdy wirusa łagodniej się przechodziło
bDnBLMgP
Dawid dawny
miesiąc temu
Najlepiej jak zamkną szkolę
Rtee
miesiąc temu
Łatwo panu mówić a nasze dzieci mają narażać się. Ja jestem przeziębiona i teraz moje dziecko ma iść do szkoły i narażać inne dzieci. Ogarnijcie się pierwsza tura konowirusa wszystko zamknięte przy małej ilości zachorowań a teraz dużo zachorowań i dzieci do szkoły.
Najnowsze komentarze (42)
Halina
miesiąc temu
To bez sensu by zamykać dzieci bo to nie wpłynie dobrze na ich organizmy bo wyobraźcie sobie np chłopca grającego 24 godz na dobę i się nic uczącego. I też oceny bendą iści prawdopodobnie w duł niż w góte i poco je zamykać? Bo rodzice hcą a może dzieci nie hcą? Hcecie se zamknąć wszystko to proszę ale się nie zdziwcie jak wasze dziecko nie przejdzie do kolejnej klasy. I 8 klasa ma przecież egzaminy 8 klasisty i jka się tu uczyć
Stop absurdom
miesiąc temu
Absurd goni absurd na absurdzie i absurdem pogania. Niech żyje Szwecja.
Zmartwiona
miesiąc temu
Pracuję w szkole, w której uczy się ponad 1000 uczniów, ścisk, bieganina, popychanie, ponad setki podczas przerwy, w małych klasach językowych, stworzonych do, 28 uczniów. Zero dystansu, maseczek. Efekt zakażenia ok. 15 uczniów, najmłodsze z klasy 3. Chorych prawie 30 nauczycieli, w tym 5 ma koronowirusa. Część klas na zdalnym. Brak ludzi do zastepstw. Od wczoraj mam pozytywny wynik. Zanim go otrzymałam, zachorowalam tak, jak nigdy dotąd. Dziś jestem bardzo słaba. Boję się o rodzinę.
Halina
miesiąc temu
Jak dzieci pujda na zdalne to czy lepiej będą się uczyć podniosą swoje oceny. Bo jak masz dziecko które super się uczy i umie dużo rzeczy to nie musisz się nawet wyślać a co z dzieckiem kture umie ale słabo a jak masz dziecko kture wogule się nie uczy to co zdalne nie pomoże dziecią się lepiej uczyc bo one myślą że to ferie więc moja opinia zamykanie cięci w szkole to bezsensu.
Anonimowy
miesiąc temu
Ale jażeli imprezy okolicznościowe w żółtych strefach i czerwcowych imprezy są zakazane to dlaczego chodzimy do szkoły jeżeli tam jest ponad 500 czy 600 osób to będzie największe źródło zakażeń
Tata
miesiąc temu
Normalnie absurd co za idiotyzm
Mama
miesiąc temu
Tłumy w wakacje w kolejce na Śnieżkę, Giewont..itp.Tłumy nad morzem, tłumy w sklepach, wesela, imprezy itd.Wtedy było ok.chociaż zakażeń z dnia na dzień było coraz więcej.A teraz nagle zamknąć szkoły, zamknąć dzieci w domach bo one roznoszą zarazę.A jak się zaczną ferie to znowu można będzie ( tylko na chwilę) zawiesić obostrzeżenia i tłumnie ruszyć na stoki.Może koronawirus będzie zajęty i niezauważy...A dzieci będą uczyć w domu rodzice a jak nie to najwyżej będą niedouczone.Ja się nie piszę na to! Od marca to ja zamiast nauczyciele tłumaczyłam dziecku matematykę, polski itd. I mam dość .Bo jeszcze trzeba pracować, ogarnąć młodsze dziecko i dom.Czemu dorośli nie zamkną się w domu na pół roku? Dzieci to nie ludzie? Też potrzebują kontaktu z rówieśnikami..
Mrocza
miesiąc temu
Teraz gdy jest tyle zakażeń nie zamyka iw szkół a na początku tej całej zarazy były szybkie reakcje i nie było az tak źle. Otwarto spowrotem dyskoteki itd i wszystko wróciło ze zdwojoną siłą. A jeżeli chodzi o dzieci jestem tego zdania by było nauczanie zdalne przypuszczam że większością rodziców niw chciałaby narażać swoich dzieci.
bDnBLMgH
Ola
miesiąc temu
Szkoły pozamykać na 2miesiace a w letnie wakacje spadać do nauki
Widelec
miesiąc temu
Rozumiem, że najpierw napisano komentarze, a potem zaproszono gościa, który wiadomo co powie. He,he powodzenia 5-ta władzo.....
Bea
miesiąc temu
A jak narazie to w szkole mojej córki nauczycielka przywlekła coronke została zdiagnozowana pozytywnie i dzieci które miały z nią kontakt chodzą do szkoły bo p. Derektor w sanepidzie powiedziała że nauczyciele stosują maseczki i inne środki bezpieczeństwa a dzieci twierdzą inaczej żadna p. Nauczycielka nie nosi maseczki na lekcji i z tego powodu dzieci chodzą do szkoly i roznoszą chorubke a dyrekcja nie widzi problemu....
Ja
miesiąc temu
Oczywiście, tylko nie ma tych dzieci kto uczyć, wf, muzyka, religia, informatyka takie lekcje ma moje dziecko. Czego się nauczy?
Rtee
miesiąc temu
Łatwo panu mówić a nasze dzieci mają narażać się. Ja jestem przeziębiona i teraz moje dziecko ma iść do szkoły i narażać inne dzieci. Ogarnijcie się pierwsza tura konowirusa wszystko zamknięte przy małej ilości zachorowań a teraz dużo zachorowań i dzieci do szkoły.
Dawid dawny
miesiąc temu
Najlepiej jak zamkną szkolę
bDnBLMhj
bDnBLMgq
bDnBLMhq
bDnBLMhr