bFGAiIyc
bFGAiIyg
bFGAiIyk
programy
kategorie
bFGAiIyd

Propozycja Hitlera dla Piłsudskiego. Mogła zmienić historię Polski i Europy

Adolf Hitler 31 stycznia 1935 roku wysłał Hermana Göringa na spotkanie ze schorowanym już Józefem Piłsudskim. Na spotkaniu, przedstawiciel III Rzeszy przedstawił propozycję Führera dotyczącą wspólnego ataku Niemiec i Polski na ZSRR. Według relacji historycznych źródeł, Piłsudski po wysłuchaniu oferty był w szoku. Jaka była odpowiedź umierającego Piłsudskiego oraz czym ją argumentował? Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Hitler w 1935 roku zaproponował Piłsudskiemu wspólny marsz na Moskwę. Jaką dostał odpowiedź? .

515 reakcji
131
65
319
Podziel się
Komentarze (319)
14-05-2021
Białochorwat z Galicji
Kolaboracja Słowacji , Węgier ,Rumuni ,Bułgarii Chorwacji - spowodował to, że kraje te nie zostały zniszczone , a Polska z ogromną strata w ludności i majątku,...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (319)

Programy Wirtualnej Polski

bFGAiIyp
KOMENTARZE
(319)
Białochorwat ...
rok temu
Kolaboracja Słowacji , Węgier ,Rumuni ,Bułgarii Chorwacji - spowodował to, że kraje te nie zostały zniszczone , a Polska z ogromną strata w ludności i majątku, terytorium za bohaterska walkę została w NAGRODĘ włączona do tego samego worka co kolaboranci (komunistycznego) więc komu się odpłacało ?
kkkk
rok temu
Nieważne z jakim sojusznikiem zaczyna się wojnę, tylko z jakim kończy. Przykład Węgier, Finlandii, czy Rumunii pokazuje, ze pomimo bycia sojusznikiem Hitlera, wcale nie wyszli na tym gorzej od Polski (a Finlandia nawet lepiej).
red
rok temu
historia Piłsudskiego jest trochę inna niż nam przedstawiają na dzień dzisiejszy , wystarczy trochę poczytać , a nie słuchać tylko słownej propagandy.
bFGAiIyH
NiK
rok temu
Wielkie odkrycie, sprawę miał do francuzów, a chciał zabezpieczyć swoje tyły, gdyby uczono prawdziwej historii a nie propagandy i steku przekłamań, to absolwenci sami dochodzili by do prawdy i nie było by sensacyjnych odkryć, a to przedmiot raczej nie lubiany w szkole, Zła Historia jest źródłem złej polityki.
'błysk'
rok temu
Jakby się zgodził to Polacy podzieliliby dole naszych bratanków, czyli Węgrów. Mięso armatnie jest zawsze potrzebne dyktatorom.
Najnowsze komentarze (319)
Major
12 miesięcy temu
Ciagle to samo : w Polsce historia jeszcze nikogo i niczego nie nauczyla! Np. Zadać pytanie : Co by było znami gdyby Hitler nie uderzyl na ZSRR a dotrzymał układ Molotow- Ribentrop? Jak uderzal to RP nie istniała bo byla podzielona już tym razem miedzy dwoma łajdaków! Wowczas na pewno moze bylibyśmy 17republika i GG.Jakos nikt w Polsce jeszcze nie postawił takiej tezy! Patrzac trzezwo to należy pochwalić Hitlera za to ze ruszył na Stalina i powstała nowa Polska moze nie naszych marzeń ale Polska ktora mimo błędów zrobiła też i wiele dobrego i istnieje do dnia dzisiejszego !
lupo
rok temu
Poczytajcie durne rusofoby 'Mein Kampf" to bedziecie mieli pojecie o rzecywistych zamiarach Hitlera wobec Polakow i innych Slowian. Po 89 r Niemcy osiagneli to samo bez wojny. Duraki polskie, do ksiazek, uczyc sie historii, ale nie polityki historycznej. I obiektywizmu, a nie uprzedzen.
lena
rok temu
Za Franciszka Józefa ponoć fajnie było pod Austriakami
weter
rok temu
Bylibyśmy na 100% do 1990r 17 republiką sowiecką graniczącą Z NRD, z rosyjskim językiem urzędowym i ich mentalnością.
Krakauer
rok temu
Ilu Polaków -DOBROWOLNIE - nie mając nawet niemieckiego pochodzenia - zostało Volksdeutschami ? bo Niemcy takie stwarzali mozliwości - wystarczyło dla tzw grupy IV -wyrazić tylko aprobatę dla Niemiec ich polityki i ich popierać - sprawcie liczby to sie trochę zdziwicie
nick2
rok temu
Mam pytanie: kto przez ponad 100 lat płacił polskim żołnierzom (w tym również Piłsudkiemu) - Kto ich utrzymywał?
nick
rok temu
Czy ktoś może mi odpowiedzieć na takie pytanie: kto płacił polskim żołnierzom przez ponad 100lat zaborów (Piłsudskiemu również) - kto ich utrzymywał?
Grigor38
rok temu
Mnie tego uczono, chyba ktoś nie sprawdził, czego uczą a czego nie....
bFGAiIyz
nick1
rok temu
Ciekawe, że nie mogę znaleźć informacji pisanych przez zwykłych ludzi, którzy przeżyli całe swoje życie pod zaborami, które opisywałyby tragedię ich życia pod "obcym panem" (za młody byłem żeby babkę o to zapytać a ona jakoś nigdy nie narzekała) - coś mi się wydaje że polacy dość dobrze zdążyli się zasymilować z zaborcami a niektórzy nawet świetnie sobie radzili
Lula
rok temu
Ale sie nie dogadal. Za to uciszyl Hiszpanow i dogadal sie z Francja, Holandia, Belgia, Wegrami, Turkami, Jugoslawia, Wlochami, Austriakami, Szwajcarami, Ukraincami, Rosjanami, Finami, Slowakami i innymi. Reszta zachowala "neutralnosc". Brytyjczycy sie sprzeciwili, ale po wojnie sie z drugim faszysta Stalinem dogadali. I znowu faszysta Stalin sie nie pytal Polski, ale dogadal sie z reszta.