programy
kategorie

Prostytutka tańsza od chleba. Starożytni Rzymianie traktowali je jak "wentyle bezpieczeństwa"

W starożytnym Rzymie prostytucja była zjawiskiem w pełni legalnym, a nawet pożądanym przez państwo. Prof. Paweł Sawiński w rozmowie z PAP podkreśla, że korzystanie z takich usług nie było powodem do wstydu. Źródła historyczne dość powszechnie opisują to zjawisko. Rzymski pisarz Swetoniusz podaje, że cesarz Kaligula założył dom uciech w samym centrum starożytnego Rzymu!

577 reakcji
362
104
111
Podziel się
Komentarze (111)
06-03-2020
werwerwniosek prosty, dzisiaj stanowczo przepłacamy ...
zobacz więcej komentarzy (111)

Programy Wirtualnej Polski

KOMENTARZE
(111)
werwer
4 lata temu
wniosek prosty, dzisiaj stanowczo przepłacamy ...
chomikos
4 lata temu
I widzicie jaki mamy dobrobyt. A tak to by chleb 200zł mógł kosztować
qw
4 lata temu
a teraz prostytutki kosztują mnogo a żona wiecznie z bólem głowy
kaligula
4 lata temu
Popęd seksualny jest naturalnym instynktem. Z medycznego punktu widzenia jego zaspokajanie jest konieczne zarówno dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Gdyby odrzucić teologiczne doktryny etyczno-moralne związane z czynnościami prokreacyjnymi na prostytutkę mówilibyśmy że jest masażystką lub fizjoterapeutką. A tak mamy dewoty w habitach, pedofili w koloratkach.
roman
4 lata temu
Rzym upadł, a teraz upada cywilizacja zachodnia. Ludzie są głupi i nie potrafią wyciągać wniosków
Najnowsze komentarze (111)
realista
3 lata temu
ile kosztują nasze gwiazdy jak jadą bez grosza na zachód ?? gdzie śmierdzący turek robi z nią co chce za dach i żarcie ?? ile kosztują ................skoro niemiec zarabia 3500 euro a polka kosztuje 20-40
wojtek
3 lata temu
Tragedia
abra kadabra
3 lata temu
wniosek jest jeden najdrożej kosztuje sex domowy ze ślubną
xxx
3 lata temu
korona wirusa im tam rozsiać /jeba.ym ujom
Ann
3 lata temu
Szkoda,że nie wspomniano ile lat mają za zwyczaj te dziewice. To zapewne są jeszcze dzieci czasem młodsze niz 10 lat. Te bezmyślne komentarze pod tym artykułem są zatrważające. Wielu ludziom chce sie żartować przy tak dramatycznym temacie. Jesteście nienormalni, macie wyprane mózgi i nawet nie zdajecie sobie z tego sprawy.
Mądry po szko...
3 lata temu
Generalnie większość kobiet i tego nie jest warta. :)
POLAK!@#$%^
3 lata temu
A może by tak napisac o dyskryminowaniu przez obecne władze w Polsce starych,niedołężnych i schorowanych emerytów? Tak,dyskryminacja ich polega na tym że władza pozwala komornikom zabierac im emerytury pozostawiajac tylko na przezycie ,leczenie i leki 800zł m-c a przcujacym ochrania przed takimi zajeciami 2600zł!!! To jest dopiero SOLIDARNOŚĆ PIS i Prezydenta DUDY !!!
wp
4 lata temu
stanowczo sex z żoną jest najdroższy na świecie, zwłaszcza gdy się dużo zarabia a żonę jak zwykle boli głowa od kilkunastu lat
matematyk
4 lata temu
2600 zł to minimalna czyli ok. 1.800 netto dzielone przez 16 i mamy 113 zł za numerek w Rzymie, czy to tanio? tinder wyjdzie taniej
rex
4 lata temu
no tak dwa numerki to cena bochenka chleba, ale też 1/16 zarobku robotnika, a jakie są dziś te relacje?
Jaś nie głupe...
4 lata temu
I dlatego Rzym jako panstwo zostało rozbite said he wszyskie dewacje I morderstwa name narodach.
adaś
4 lata temu
co ciekawe patrząc po ilości komentarzy zainteresowanie jest cena dobra ....
n iebieska ka...
4 lata temu
Kobiety w obecnym ustroju to prostytutki z dużymi prawami.Mogą zniszczyć każdego faceta zarzucając mu zakazane czyny których jest bardzo dużo. Nie wolno w żadnym wypadku grozić czegokolwiek.3,5 roku więzienia.
peer
4 lata temu
Kaligula był psychopatą. Warto by to zaznaczyć. To wygląda jak promowanie zepsucia starożytnego Rzymu, które jak niektórzy twierdzą doprowadziło do epidemii chorób wenerycznych i było jedną z przyczyn jego słabości i upadku.
...
Następna strona