bGLDWPOY
bGLDWPPc
bGLDWPPg
programy
kategorie
bGLDWPOZ

Przebadali szczątki polskiej królowej. "Zdeformowana sylwetka"

Gdy Kazimierz Jagiellończyk zobaczył swoją przyszłą żonę, miał przerażony zamknąć się w komnatach. Powtarzana przez wieku anegdota głosi, że Elżbieta Rakuszanka zasługuje na miano najbrzydszej polskiej królowej. Wydobycie jej szczątków w latach 70. XX wieku pomogło rozwiązać tę zagadkę. Materiał powstał w oparciu o tekst opublikowany na łamach portalu WielkaHistoria.pl. Chcesz się dowiedzieć więcej przeczytaj artykuł: Wygląd Elżbiety Rakuszanki. Czy żona Kazimierza Jagiellończyka naprawdę była najbrzydszą polską królową?.

143 reakcje
51
32
60
Podziel się
bGLDWPPb
Komentarze (60)
31-05-2021
takatamRakuszanka bez sztucznych rzęs, cycków itepe z tymi oczodołami, pokrzywionym kręgosłupem i zdeformowaną twarzą, utrzymała małżonka przy sobie...szacun:)
zobacz więcej komentarzy (60)

Programy Wirtualnej Polski

bGLDWPPl
KOMENTARZE
(60)
takatam
2 lata temu
Rakuszanka bez sztucznych rzęs, cycków itepe z tymi oczodołami, pokrzywionym kręgosłupem i zdeformowaną twarzą, utrzymała małżonka przy sobie...szacun:)
peny
2 lata temu
...jak się żenili w rodzinie, tylko między sobą, bez domieszki obcej krwi to było mnóstwo takich zniekształceńców chorych psychicznie i fizycznie. Sami sobie winni, mamona musiała pozostać tylko w rodzinie.
KtosikKtoś
2 lata temu
Czy, ze tak szumnie to nazwę pan redaktor, próbował oglądać materiał i czytać co jest na filmie? Raczej chyba nie bo tekst u dołu już 3 linijki, nie w sposób przeczytać całości a tekst na czerwonym tle to dla idiotów... Nawet jak chciałby się go przeczytać przy stop klatce to pojawia się jakaś posrana reklama zasłaniająca całość a jak klikniesz aby ją zamknąć film startuje i koło się zamyka... Nie prościej aby wreszcie taki serwis jak WP wprowadził narratora a nie tekst, które czasem przysłaniają część filmu!
bGLDWPPD
ktoś
2 lata temu
biedna kobieta z tak bolącym kręgosłupem urodzila 13 dzieci
Lord Vader
2 lata temu
Przecież widać, że z zespołem. Jak parzyli się w rodzinie to czego można się spodziewać?
Najnowsze komentarze (60)
warszawiak
2 lata temu
i tak ładniejsza od Komorowskiej
kkk
2 lata temu
Potwór nie potwór grunt żeby otwór ... Widać Kazek jurny był...
juventus
2 lata temu
Oczywiście musi być komentarz dotyczący Kaczyńskiego i Pani Prezydentowej.Osoby ubliżające niech wezmą lusterko i popatrzą na swoje , zapewne piękne oblicze.
Ego71
2 lata temu
No nie wiem. Nie podobała mu się, a siedział jak na czereśni sąsiada... 13 cioro dzieci, no kuźwa szacun,teraz 6 i pół klocka pinćset plus by miał:-D:-D:-D
A tam brzydka...
2 lata temu
Piękna jak Pawłowicz.
hj67
2 lata temu
Za ich panowania Polska była potęgą Europejska.
Tu i teraz
2 lata temu
a Pawłowicz i Dudowa ...ładniejsze ?
Danke
2 lata temu
uroda typowa dla PO
bGLDWPPv
vivi
2 lata temu
Musiała być niezwykłą kobietą, bo i małżeństwo szczęśliwe, i trwałe, i płodne, a dzieci królowały w całej Europie. Jedynie czego można żałować, to to, że zapewne strasznie się w życiu nacierpiała
AbbA
2 lata temu
Myślałem że piszą o królowej milczącej Dudzie a to niespodzianka
Ula
2 lata temu
To Rakuszankę nazywano matką króli , czterech synów zostało królami , a córki wyszły dobrze za mąż w tym również za władców .
pijaczka
2 lata temu
Podobna do Kaczyńskiego
max
2 lata temu
gesslerowa II
Maria
2 lata temu
Z tego wynika, że musiała być wybitnie inteligentna, mądra i dobra, tym nadrabiała brak urody, a w pożyciu codziennym to jest najważniejsze, nie uroda !!!
...
Następna strona
bGLDWPPX
bGLDWPPe
bGLDWPQe
bGLDWPQf